Be kategorijosIT strategija 2015-10-11

5 priežastys rašyti šį blog’ą

Kai Lietuvoje apie IT rašantys blog’ai užmiega žiemos miegu (angl. hybernate), o su globaliu informacijos srautu dirbančiam žmogui susitvarkyti darosi vis sunkiau, kokia priežastis gali versti startuoti naują tinklaraštį? Mes jų turime net penkias.

Rašytojai

Atea Lietuvoje dirba daugiau nei 400 darbuotojų – programuotojai, technologijų konsultantai, inžinieriai, vadybininkai. Iš viso Baltijos šalyse kolegos turi daugiau nei 500 technologijų sertifikatų ir dar daugiau nedokumentuotos kompetencijos. Visi drauge kaupiame didžiulę patirtį (matematiškai – kasdien sukaupiama apie metus patirties).  Kai kurie kolegos netveria savo kailyje norėdami ta patirtimi pasidalinti. Stengsimės įtraukti jų kuo daugiau, ir neapsiribosime Atea žmonėmis.  O svarbias ir įdomias temas, apie kurias kalbama koridoriuose ir susirinkimo kambariuose, kiek tai leidžia komercijos taisyklės, perkelsime į IT4LT erdvę.

Skaitytojai

Lietuvos IT bendruomenė – taip, tokia yra. Kasmet įvyksta koks šimtas didesnių ar mažesnių renginių skirtų IT specialistams, vadovams, sistemų kūrėjams ir šiaip IT entuziastams. Šie žmonės dažnai pažįsta vieni kitus ir jaučiasi beveik kaip vienas didelis klubas. Todėl pirmiausia, norime rašyti jiems – pateikti karštas technologijų naujienas, patarimus, kas vyksta Lietuvoje, dalintis su kolegomis įgyvendintų projektų patirtimi. Visa tai pateikti nedelsiant – be progų ir konferencijų.

Gerai žinome, kad technologijomis domisi gydytojai, mokytojai ir policininkai. Jau nekalbant apie vadybos specialistus, kūrėjus ir verslininkus. Įdomu tai, kad šiandien jie nebesijaučia bejėgiai IT vartotojai. Šiandien jie labiau IT resursų valdytojai (todėl, labai tikėtina, taps ir mūsų IT4LT skaitytojais).
Įdiegti programą, pasidalinti duomenimis arba priskirti naujų resursų (pvz. padidinti failų talpyklos cloud’e dydį) pakanka kelių piršto judesių – santykis tarp darbuotojo, organizacijos vadybos ir IT specialisto kinta dramatiškai. Labiau nei bet kada šioms grupėms reikia mokėti suprasti vieniems kitus, todėl tarpusavio ryšys turi būti plėtojamas.

Dialogas

2015 pavasarį “Atea Sprendimų” žurnalo skaitytojams žurnalistas Andrius Tapinas palinkėjo: “Žinau, kad IT specialistai ypač protingi žmonės, kuriantys nepaprastai gerus dalykus, vizionieriai, bet jie negali perduoti šios informacijos žmogui, neturinčiam IT patirties. Noriu palinkėti išmokti šviesti visuomenę, pasakoti jai apie savo pasiekimus, apie ateitį suprantama kalba”. Dirbsime, kad palinkėjimas suveiktų – IT4LT vieta pasakoti, mokytis, klausti, aiškintis ir suprasti.

Pozicija

Tradicinėje žiniasklaidoje dėmesio technologijų naujovėms lyg ir netrūksta – pranešama apie globalius įvykius, pasakojama apie technologijų tendencijas, pristatomi geidžiamiausi telefonai bei apps’ai, sėkmingi start-up’ai. Tačiau pasigendama gilesnio žvilgsnio į Lietuvoje vykdomus informacinius projektus, kurie dažnai turi didelę svarbą valstybės raidai ir atskirų verslų sėkmei. Suprantama, skaitmeniniame amžiuje žurnalistams netrūksta iššūkių ir norint išsilaikyti ant informacijos srauto bangos keteros gilesniems interviu laiko nelieka. Dirbdami “statybų aikštelėje” galime padėti kolegoms žurnalistams surinkti, apdoroti informaciją ir padėti kartu šviesti visuomenę. Todėl dalinsimės atvirai, paprastai, vengdami reklamos prieskonių.

Misija

Lyderystė rinkoje suteikia ne tik konkurencinį pranašumą, bet dažnai ir atsakomybę už sektoriaus raidą. Mūsų atveju tai atsakomybė už Lietuvos informacinių technologijų progresą. Todėl nusprendėme, kad norime imtis misijos – kurti Lietuvą su IT.
Turimas kiekis kompetencijų ir resursų leidžia manyti, kad šios misijos imtis tikrai galime. Dalinsimės tuo ką darome ir ką planuojame, bet tikimės grįžtamojo ryšio, kad įsitikintume, jog judame teisingu keliu.

Šių 5 priežasčių pakanka, kad pradėtume šį tinklaraštį. Ar to pakaks, kad jis išliktų sėkmingas ir naudingas? Tiesa pasakius, neįsivaizduojame, todėl tiesiog pradedame!

Norite sužinoti daugiau apie IT?