Renginiai 2016-10-10

Ar IT konferencijos įdomios tik IT specialistams?

Prisipažinsiu, gavusi kvietimą ir prašymą parašyti reportažą iš IT konferencijos – sutrikau. Ką man ten tarp tų visų programuotojų ir sistemų analitikų veikti? Nors prie Atea Sprendimų žurnalo dirbu jau antrus metus, nesijaučiu itin kantri ir pažengusi, kad galėčiau pusdienį klausyti pranešimų IT tema. Bet, ačdie, aš klydau. Tai buvo viena įdomiausių konferencijų, kurias aplankiau paskutiniu metu.

IT sfera – jau nebe paralelinė visata. IT’išnikai iš užguitųjų kastos, per paskutinius tris dešimtmečius, evoliucionavo į geidžiamiausios ir perspektyviausios profesijos darbuotojus, persikėlė į prašmatnius biurus ir, supraskite pažodžiui, jūs vieni iš pagrindinių, kurie prisidedate prie pokyčių versle ir pasaulyje.

Viena iš dalyvavimo sąlygų konferencijose – jose turi tvyroti idėjų ir kūrybinė atmosfera. Kitaip tariant, jei iš konferencijos išeini bent su viena verslo, projektų idėja – laikas praėjo naudingai. Jei išeinama tuščia galva – grąžinkite pinigus.

***

Būti pirmam pranešėjui konferencijoje visuomet yra iššūkis: tai atsakomybė “užduoti“ tinkamą intonaciją visai dienai, sufeilinsi – sugadinsi dieną šimtams žmonių. Džiugu, kad Steinar Sønsteby, Atea CEO, savo pačios profesijos fanas, ir tai akivaizdžiai matosi. Jo buvo naudinga ir malonu klausytis, net žmonėms, tiesiogiai nesusiduriantiems su IT. Jo parengtas pranešimas galėjo tikti bet kurioms inovacijų, “what next” tipo konferencijoms.
Steinar dar kartą priminė, kad pasaulis stovi ant skaitmeninės revoliucijos slenksčio. Ir kas smagiausia, anot jo, mes visi pamatysime ir sudalyvausime šiuose pokyčiuose ir visai netrukus tapsime digital proveržio liudininkais.

Nereikia bijoti, kad robotai atims iš jūsų darbą ar užkariaus pasaulį. Žmonės jų bijo, nes suteikia jiems žmogiškąsias savybes (tiek fizine, tiek moraline prasme). Bet robotų nereikia bijoti: tai mašinos, tai žoliapjovės ir pan., kitaip tariant – tiesiog softas”,- įsitikinęs Steinar Sønsteby.

It’s all about the data” – raktinė Steinar frazė, labai aiškiai projektuojanti ateičiai esamus verslus ar užsimezgančius “start up’us”. Visos IT kompanijos, artimiausią laikotarpį turės spręsti big data klausimą: kur talpinti ir kaip apsaugoti duomenis.
Gimė verslo idėja šia tema? Rašykite Steinar tiesiai į darbo paštą (steinar.sonsteby@atea.com).

***

Per laikotarpį, kurį redaguoju “Sprendimų” žurnalą supratau, kad nėra verslo sektorių, gyvenimo, mokslo sričių, kurios gebėtų išvengti IT ir išlikti sėkmingos. Net stiklo, popieriaus gamyklos, poliklinikos, miškų urėdijos, geležinkeliai ir t.t. geba išnaudoti IT galimybes ir tapti konkurencingesniais. Trumpiau tariant, IT konservatyviausioms verslo industrijoms – lyg jaunystės eliksyro injekcija, įkvepianti naujam gyvenimui.
Interneto energija, išmanių namų platformos, išmani ESO apskaita, vartotojas ar energijos gamintojas ir tiekėjas, skalbimo mašinos, perkančios pigiausią elektros energiją, dronai prižiūrintys elektros tinklus ir dirbtinės “nosys” užuodžiančios dujų nuotėkį, duomenų perdavimas realiuoju laiku, efektyvesnis įmonių valdymas Apie ką čia aš? Apie IT jaunystės injekciją į energetiką. Dešimtys pavyzdžių iš įvairių pasaulio šalių, kaip skaitmenizacija pakeitė vieną konservatyviausių ir tradiciškiausių verslo sektorių. Santūriai charizmatiškas dr. Dalius Misiūnas, AB “Lietuvos energija” generalinis direktorius, supažindino su naujovėmis ir potencialu energetikoje. Plius išsitarė, kur yra pinigų investicijoms su energetika susijusioms idėjoms. Jo pateiktais duomenimis, net 65 procentai apklaustų energetikos įmonių 2018 – 2020 m. planuoja investuoti į skaitmenizaciją. Turite idėjų? Rašykite D. Misiūnui.

Apie politikų diskusiją

Mano buvęs redaktorius ir kolega Ramūnas Terleckas mokydavo: “Jei žmogus nusišneka, nebūtina jo cituoti”. Tiek ir norėjau parašyti apie politinių partijų diskusiją IT tema. Vieni politikai atvyko labiau įsigilinę į IT specifiką ir problematiką, kiti – tarytum studentai į egzaminą – su viltim prasmukti. Tiesiog dalykiškai priminsiu, kad politinėje diskusijoje buvo aptartos įvairios temos aktualios IT visuomenei: IT ministerijos kūrimas, švietimas, specialistų trūkumas, menkas IT technologijų panaudojimas valstybėje, vieningos IT plėtros politikos trūkumas, balsavimo internetu ir pan. Diskusijoje IT tema dalyvavo: Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Gintautas Paluckas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų partija delegavo Tadą Langaitį, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą atstovavo Tomas Tomilinas, o Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį – Remigijus Šimašius. Kviestas Darbo partijos atstovas Viktoras Fiodorovas į konferenciją neatvyko.

 Vietoje pabaigos

Atea Action, skirtingai nuo kitų panašių renginių, labai aiškiai orientuojasi į naujausias technologijas, globalias ateities IT tendencijas, derindama Lietuvos aktualijas, verslo ir IT bendrystę.
Jums, IT profesionalams, įsisukusiems į darbų rutiną, tikriausiai sunku vertinti savo įnašą ir įdirbį. Žiūrint iš mano, kaip vartotojos pozicijos, IT sritis keičia žmonių, visuomenių, valstybių valdymo įpročius, keičia tradiciškiausias verslo industrijas. Prašau nepamirškite viso to, ir būkite kūrybiškesni bei dažniau pagalvokite apie tai, kaip kiekvienas iš jūsų kasdien prisidedate prie inovacijų, proveržio ir žmonijos ateities.

Daugiau renginio akimirkų galite rasti čia.

Širdimi – aistringa aitišnikė,
Anželika Giedra Voinė

Norite sužinoti daugiau apie IT?