2012-07-13

Biometrinių duomenų patikra pasienyje jau veikia

2012 birželio 25 d. Valstybinės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (VSAT) sėkmingai užbaigė biometrinių duomenų patikros sistemos diegimo projektą. Projekto metu įsigyta ir įdiegta kelionės dokumentų ir pirštų atspaudų nuskaitymo įranga, Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacinė sistema (VSATIS) pritaikyta dirbti su biometriniais duomenimis. Šį projektą įgyvendino didžiausia Baltijos šalyse informacinių technologijų sprendimų ir paslaugų teikėja Atea kartu su partnere „Komsetas“. Projektas finansuotas Išorės sienų fondo lėšomis.

Įsigyti 136 stacionarūs „Adaptive Recognition Hungary“ kelionės dokumentų bei pirštų atspaudų skaitytuvai, 64 mobilūs dokumentų ir pirštų atspaudų nuskaitymo įrangos komplektai, paremti „Panasonic“, „Crossmatch“ bei „Vicomp“ technologijomis,

Ši įranga skirta Europos Sąjungos išorinę sieną kertančių trečiųjų šalių piliečių patikrai.

Patikima patikra per keliolika sekundžių

Kelionės dokumentų nuskaitymo įranga per keliolika sekundžių nuskaito asmens dokumentus bei vizas ir tikrinančiam pasienio pareigūnui kompiuterio ekrane pateikia aiškų jų vaizdą bei visus svarbiausius duomenis.
Kilus įtarimų dėl asmens tapatybės, dokumentų tikrumo ar suveikus automatiniam rizikos profiliui, asmens  arba transporto priemonės duomenys tiesiai iš pasienio punkto bus siunčiami antrosios linijos pareigūnams, kurie atlieka specialųjį patikrinimą. Tokio patikrinimo metu priimtas sprendimas automatiškai įrašomas į VSATIS duomenų bazę, o sulaikyti asmenys ir transporto priemonės perduodami atitinkamų instancijų pareigūnams.

Naujosios pasieniečių darbo vietos turi sąsajas ne tik su VSATIS ir ES centrine vizų sistema, bet ir gali keistis duomenimis su kitų institucijų informacinėmis sistemomis.

Lietuvai – moderniausia įranga

Pasak Rimo Kvaselio, Atea projektų grupės vadovo, įdiegta įranga – viena pažangiausių, moderniausių pasaulyje. Ji ne tik puikiai atkuria vaizdą, bet ir yra atspari aplinkos poveikiui – šalčiui, karščiui, krituliams bei smūgiams. Taip pat ji dirba greitai, ją paprasta naudoti. Taigi patikra pasienyje taps ne tik patikimesnė, bet ir greitesnė, patogesnė tiek pareigūnams, tiek sieną kertantiems žmonėms. Šis projektas – tai didelis žingsnis į priekį išnaudojant vis daugiau biometrijos teikiamų galimybių ir užtikrinant didesnį Lietuvos bei išorinės ES sienos saugumą.

Norite sužinoti daugiau apie IT?