2020-03-18

Saugus nuotolinis darbas

Nuo kovo 16 d. Lietuvoje įvedus karantiną, ne viena įmonė sudaro sąlygas savo darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Šį sprendimą palaiko ir Atea, tačiau norime savo klientus perspėti, kad darbas nuotoliniu būdu taip pat gali turėti ir neigiamų pasekmių, tuo atveju, jei Jūsų darbuotojai nežino, kaip reikėtų elgtis tam tikrose situacijose.

Pastebėjome, kad ši situacija sukelia ažiotažą tarp nusikaltėlių. Paskutiniu metu pagausėjo pranešimų apie vaistus nuo viruso, el. laiškų su netikromis nuorodomis ar pridėtais užkrėstais failais, kuriais siekiama išvilioti žmonių duomenis ar užkrėsti jų kompiuterinę įrangą. Todėl siekdami, užtikrinti Jūsų įmonės informacijos saugumą, organizuojame darbuotojams nuotolinius informacijos saugumo mokymus „Nuotolinis darbas: Saugumas. Grėsmės. Tinkama elgsena“.

Jei siekiate užtikrinti įmonės darbuotojų kompetencija atpažinti kibernetines grėsmes, bandymus užkrėsti kompiuterį ar išvilioti asmens duomenis bei įmonės informaciją, galime atlikti darbuotojų atsparumo socialinės inžinerijos atakoms vertinimą. Šios atakos metu atliksime phishingo atakos imitaciją, pateiksime statistiką apie darbuotojus, kurie neatpažino šios phishingo atakos bei informaciją, kaip atskirti suklastotą el. laišką.

Taip pat gautos klientų užklausos parodė, kad ne visi yra pasiruošę dirbti nuotoliniu būdu. Dažnai įmonėms trūksta procesų ir žinių, kaip turi būti saugiai užtikrintas nuotolinis darbas. Suteikdami informacijos saugumo konsultacijas nuotolinio darbo tema, įvertinsime esamą įmonės situaciją, pateiksime rekomendacijas dėl organizacinių ir techninių priemonių įgyvendinimo. Po konsultacijos (atsižvelgiant į įmonės veiklą) galime parengti atmintines darbuotojams.

Jei turite papildomų klausimų galite tiesiogiai kreiptis į informacijos saugos valdymo grupės vadovą Tomą Stamulį el. paštu tomas.stamulis@atea.lt.

Vertinkite savo įmonės duomenų saugumą ir užtikrinkite saugų bei kokybišką darbą nuotoliniu būdu.

Norite sužinoti daugiau apie IT?