Duomenų centrai 2018-09-20

Azure: 4 scenarijai

38% Lietuvos IT vadovų teigia, kad artimiausius penkerius metus savo IT infrastruktūros plėtrai naudos duomenų apdorojimo bei saugojimo resursus „debesyse“.
Tai rodo, kad „debesų kompiuterija“ Lietuvoje jau prijaukinta ir išbandyta,  o klausimą „Ar?“, keičia klausimas „Kaip?“. Mano darbas – padėti klientams spręsti IT infrastruktūros plėtros iššūkius. Neretai su klientu nusprendžiame pasirinkti Microsoft Azure kaip efektyviausią sprendimą. Pateiksiu keturis pačius populiariausius scenarijus, kai Azure tampa pirmu pasirinkimu.

1. Sistemų ir kritinių duomenų atsarginių kopijų saugojimas. Naudojami sprendimai yra gana įvairūs – nuo tiesiog atsarginės sistemų bei duomenų kopijos versijos laikymo atskirame nuo nuosavos infrastruktūros duomenų centre iki pilno automatizuoto sprendimo, apsaugančio nuo situacijų, kuomet nuosavas duomenų centras neveikia ar tampa nepasiekiamas dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Pagrindinis Azure platformos pasirinkimo kriterijus tokiems sprendimams – nėra didelių pradinių investicijų ir gana platus palaikomų technologijų spektras.

2. Testavimo aplinkos susikūrimas. Vis daugiau ir daugiau klientų atranda Azure debesiją kaip idealią aplinką susikurti vidinių informacinių sistemų kūrimo ir testavimo infrastruktūrą. Techniniams tokių aplinkų resursams yra taikomos ženklios nuolaidos. Be finansinio aspekto, Azure platforma yra daug praktiškesnė dėl jos galimybių pagal poreikį kurti ir testuotis sistemas keičiant dinamiškai naudojamas technologijas, jų parametrus – operatyvi atmintis, operacinė sistema, duomenų bazių gamintojas, įvesties/išvesties operacijų kiekiai per sekundę, ir begalės kitų. Microsoft Visual Studio programavimo įrankiai šiuo metu kuriami taip, kad betarpiškai ir gana paprastai galėtų jungtis prie Azure resursų bei talpinti juose programuotojams aktualų turinį – programinis kodas, duomenys resursams, darbų sekos, t.t.

3. Įvairių internetinių svetainių ir aplikacijų perkėlimas į debesijos platformą. Dažnai organizacijos savo veikloje pradeda vykdyti naujas veiklas, kurioms reikia gana nesudėtingų sistemų (aplikacijų). Kuomet jų kiekis išauga, rūpinimasis jų infrastruktūra atima daug laiko iš IT administratorių ir tampa dideliu galvos skausmu. Dalis įmonių perkelia tokias aplikacijas į taip vadinamus “web service’us”, t.y. į nedideles virtualias tarnybines stotis, kuriose galima koreguoti ir valdyti tik programinį kodą ir visai nesirūpinti virtualios tarnybinės stoties operacine sistema, technine įranga. Todėl aplikacijų valdymas ir priežiūra visai nereikalauja IT administratorių įsikišimo ir gali būti pilnai deleguojamas aplikacijų programuotojas ar trečiosioms šalims, kurios teikia aplikacijų palaikymo paslaugas.

4. Tapatybių valdymo tarnybos iškėlimas ir nuosavos IT infrastruktūros atsisakymas. Vis dažniau mažesnės įmonės atsisako nuosavo duomenų centro ar nuosavos techninės įrangos turėjimo ir tuo susijusių rūpesčių – įrangos palaikymas, administravimas, nuolatinio pasiekiamumo užtikrinimas, atsarginės kopijos, pirkimai ir utilizavimas, t.t. jos perkelia šiuos rūpesčius trečiosioms šalims. Microsoft Azure – suteikia tam visas reikalingas priemones. Tuo pačiu Azure papildomai teikia ir tapatybių valdymo paslaugas, kurių pagalba klientai galėtų valdyti savo darbuotojų prieigą prie IT sistemų bei išteklių (Wi-Fi, tinkliniai spausdintuvai, kt.) neturėdami nuosavo duomenų centro lygio įrangos.

Čia pateikti tik patys populiariausi galimi Azure panaudojimo scenarijai. Jei panašus scenarijus laukia jūsų, o su migravimu į debesiją artimai draugauti dar neteko, geriausias būdas pralaužti ledus – mano kolegos Nerijaus vedami Azure mokymai. Tereikia užpildyti formą ir mes jau kelyje į debesis.

Norite sužinoti daugiau apie IT?