Saugumo sprendimai 2016-06-03

Baltic Cyber Security Forum apžvalga

Gegužės 18 d. Atea jau ketvirtą kartą iš eilės dalyvavo Baltic Cyber Security Forum renginyje. Šiemet į renginį pakvietėme atvykti ir renginyje kartu dalyvauti du atstovaujamus gamintojus: Blackberry ir Tenable.
Šiemet vienas iš pagrindinių iššūkių buvo paaiškinti ir įrodyti lankytojams, kad Blackberry nėra vien saugius išmaniuosius telefonus gaminanti kompanija ir jie stende nedemonstruoja Blackberry gaminamų įranginių. Blackberry tapo programinės įrangos sprendimų gamintoju ir tai buvo pagrindinis akcentas renginyje. Atea santykiai su Blackberry gimė šiam gamintojui įsigijus kitą gerai pasaulyje žinomą EMM (Enterprise Mobility Management) gamintoją „Good Technology“, su kuriuo Atea sėkmingai bendradarbiavo jau kelerius pastaruosius metus. Apjungus Good Technology konteinerizavimo ir Blackberry mobilių įrenginių valdymo technologijas, šiuo metu rinkai siūlomas vienas geriausių ir saugiausių EMM sprendimų. Gamintojo atstovai gyrėsi, jog apjungus abiejų gamintojų pasiekimus Blackberry šiuo metu užtikrintai pirmauja pasaulyje pagal užimamą rinkos dalį EMM sprendimų segmente. Šis gamintojas visuomet buvo žinomas kaip saugiausių sprendimų mobiliam darbui kūrėjas ir šie tikslai nesikeičia. Kitas Blacberry pristatytas sprendimas AtHoc, skirtas krizių komunikacijos valdymui. Kitaip tariant, esant ekstremaliai situacijai sprendimas padeda operatyviai ir automatizuotai susisiekti su visu personalu esančiu pasirinktoje geografinėje lokacijoje, gauti atgalinį ryšį, situacijos suvaldymui automatizuotai pajungti trečiąsas šalis ir t.t.
Ne mažiau nei sprendimai mus teigiama prasme nustebino Blackberry pranešėjas – Marcus Klische. Mano asmenine nuomone, tai yra žmogus su „varikliuku užpakalyje“. Iš pažiūros labai ramus ir santūrus vyresnio amžiaus žmogus užlipęs ant scenos spinduliavo begaline energija, nuoširdžiai ir linksmai dalinosi savo turimom žiniom. Marcus yra Europol patariamosios tarybos narys, saugumo klausimais konsultuoja daug strateginių organizacijų visame pasaulyje, tame tarpe Vokietijos Bundestag. Marcus man žadėjo pakviestas būtinai vėl užsukti į Lietuvą ir konsultuoti strategines organizacijas saugaus mobilumo klausimais.
Kitas, mums ne mažiau svarbus gamintojas – Tenable Network Security. Šį pavadinimą žino tikrai ne daugelis. Tačiau to nepasakysi apie vieną iš šios kompanijos sprendimų – Nessus. Nessus yra puikiai pasaulyje žinomas ir labai vertinamas pažeidžiamumų skanavimo įrankis. Šiuo atveju tai yra klasikinis atvejis, kai produkto šlovė užgožia ir patį gamintoją. Tenable pernai metų pabaigoje sulaukė 250 mln. JAV dolerių investicijos ir šiuo metu aktyviai investuoja į produktų krepšelio vystymą ir plėtrą. Žinoma, viso produktų krepšelio branduoliu išleka žymusis Nessus. Mus, kaip partnerius, šios žinios labai džiugina ir jau šiuo metu turime sėkmės istorijų su šiuo gamintoju, kai klientai po ilgų testavimų ir lyginimų su geriausiais rinkoje esančiais sprendimais pasirenka Tenable sprendimus.
Šiemet Baltic Cyber Security Forum renginyje nebuvo tokių IT saugos žvaigždžių kaip Mikko Hypponen, bet šiemet visi pagrindiniai pranešėjai labai maloniai nustebino savo kompetencija ir aktualiomis prezentacijomis. Man tai asmeniškai buvo malonus siurprizas, kuris ženkliai viršijo lūkesčius.

Norite sužinoti daugiau apie IT?