Darbo vietos 2018-03-28

Biuras skirtas kurti

Ar dažnai darbe jaučiatės taip, lyg atostogautumėte Maldyvuose? Nors vis daugiau įmonių siūlo darbuotojams laisvą darbo grafiką, galimybę dirbti iš namų, tačiau kartais ne vienas darbuotojas vis tiek jaučiasi praradęs entuziazmą dirbti produktyviai. Ar susimąstėte, kas Jus paskatintų dirbti efektyviau, kiekvieną rytą su didžiuliu noru eiti į darbą ir kurti, kas vėliau virstų pelnu? Šis straipsnis būtent apie tai.

Prisiminkime, kaip atrodė tradicinis lietuviškas biuras prieš dešimtmetį. Ant didelio stalo stovėjo stacionarus kompiuteris, kuris ir užimdavo didžiąją jo dalį, šalia kompiuterio nepatogi laidinė pelė ir klaviatūra, netoliese padėtas vienas laidinis telefonas, kuris įkyriai skambėdavo tuo pačiu garsu, kitame kabineto kampe sunkūs spalvoti segtuvai, sukrauti į gremėzdiškas lentynas. Apie laisvalaikio zonas, stalo futbolą ar patogius sėdmaišius nebuvo ir kalbos. Galimybė susitikti kituose kabinetuose sėdinčius kolegas buvo tik atsitiktinai prasilenkiant koridoriuje, rūkant laiptinėje ar valgykloje, eilėje prie maisto. Galbūt atmosfera biuruose nebuvo tokia slogi, kaip gali pasirodyti, tačiau, per dešimtmetį lietuviškas biuras itin pasikeitė.

via GIPHY

Į Lietuvą naują darbo supratimą atnešė užsienio įmonės bei naujai besikuriantys startuoliai. Šiais laikais darbdavys stengiasi kaip tik gali pritraukti kūrybingus bei kompetentingus darbuotojus, todėl sudaro kuo geresnes darbo sąlygas: suteikia lankstų darbo grafiką, galimybę dirbti iš namų, planuojami įvairūs vidiniai renginiai, organizuojamos kelionės, įrengiami poilsio kambariai, suformuojama patogi darbo vieta, pagal poreikius atnaujinama techninė įranga ir daug kitų naudų, kurias vertina darbuotojai. Juk kartais taip norisi pakilti nuo savo darbo vietos, patogiai įsitaisyti ant sėdmaišio ir pamedituoti ieškant įkvėpimo… O kartais – pasportuoti, prasiblaškyti ir pageneruoti naujas idėjas biure įrengtoje sporto salėje.

Taigi, įsivaizduokime, kaip turėtų atrodyti Jūsų ateities biuras? Gal būt tai didelė erdvė be sienų, kiekvienas galės dirbti iš ten, kur jam patinka – sėdint hamake ar stovint prie modernaus daugiafunkcinio stalo. Greičiausiai daugelis naudoja mobilųjį telefoną, kaip vieną iš pagrindinių darbo įrankių, tiek skambučiams atlikti, tiek greitai persiųsti kolegoms reikiamą naujos idėjos maketą. Atea darbo vietų produktų vadovas Jonas konsultuodamas klientus laikosi principo -„Svarbiausia biure – sudaryti sąlygas žmonėms kurti“.  O kūrybiškumas – labai individualus ir jautrus dalykas, mažos detalės gali nulemti minties ar diskusijos eigą, įkvėpti žmogų arba varginti.

Begalę mažų detalių, padedančių kūrybiškumui yra atradę ir pritaikę savo įrenginiuose Apple. Pradedant laidų jungtimis ir klaviatūros dizainu, baigiant operacinės sistemos stabilumu ir aplikacijų diegimo paprastumu – viskas tarnauja tam, kad kuriantis žmogus negalvotų apie įrangą, bet skirtų visą savo energiją kūrybai. Remdamasis Apple filosofija Jonas su Atea kolegomis sukūrė paslaugą – „išmaniąją įrenginio nuomą“. Ja besinaudojančios įmonėms nereikia galvoti apie įrangos įsigijimą ir priežiūrą, visą energiją jos gali skirti darbuotojų kūrybai skatinti.

Išmaniojo įrenginio nuoma – kompleksinė paslauga. Pirmiausia, žinoma, finansavimas – jums nereikės mokėti iš karto visos įrenginio sumos. Antra – įrenginiai visą nuomos terminą yra apdraudžiami, todėl sugedus produktui, mes paimsime jį iš Jūsų darbo vietos, sutaisysime ir pristatysime atgal. Jūs sutaupote laiko ir išlaidų. Trečia – pasirūpinsime įrenginiu pasibaigus nuomos laikotarpiui – mūsų sertifikuoti partneriai įrenginį saugiai utilizuoja, o tai reiškia, kad biure neapsikrausite nereikalingais telefonais ar planšetėmis, nereikės rūpintis jų realizavimu. Yra ir dar keletas mažų detalių. Susisiekite su Jonu, Jis jums papasakos daugiau apie naują Atea paslaugą bei apie tai, kaip pradėti kurti ateities ofisą, kuriame darbuotojai jaustųsi taip, lyg atostogautų Maldyvuose – kūrybingi, atsipalaidavę ir norintys nuversti kalnus.

Norite sužinoti daugiau apie IT?