Duomenų centrai 2017-01-30

„Cisco Hyperflex“: būtinybė šių laikų efektyviam verslui?

Prisipažinkime, nė vienas nemėgstame užsikrauti papildomų darbų. Jei tektų rinktis – ar visus darbus atlikti atskirai, ar integruotai, ko gero rinktumėmės pastarąjį variantą. Ir tai joks siurprizas, visose gyvenimiškose situacijose ieškome efektyviausios išeities.
Minėtas apibūdinimas puikiai tinka ir „Cisco Hyperflex“ sistemai. Tai techninis ir programinis sprendimas bendrovėms, kurios skaičiuoja savo laiką. Produktas atspindi tikrąją hiperkonverguotą (angl. hyperconverged) infrastruktūrą ir tarpusavyje apjungia svarbiausius komponentus – serverius, tinklą ir duomenų saugyklas. Šių dalių nebereikia valdyti atskirai, lieka tik viena, puikiai pažįstama konsolė visos sistemos konfigūracijai. Tai ženkliai palengvina IT specialistų darbą, paspartinta diegimo ir plėtros procesus.

Šiuo metu rinkoje hiperkonverguotos infrastruktūros sistemų yra tikrai ne viena ir ne dvi. Tačiau dauguma jų, jei lygintume su „Cisco Hyperflex“, siekdamos pateisinti savo vardą, yra priverstos atsisakyti itin naudingų funkcijų:

  1. „Cisco Hyperflex“ didžiąją dalį tinklo nustatymų atlieka automatizuotai. Tuo tarpu analogiškuose konkurentų sprendimuose ši sritis dažnai nustumiama į antrą vaidmenį ir visus tinklo nustatymus IT personalui tenka atlikti rankomis, kaskart gilinantis į tinklo ypatybes ir atliekant tuos pačius rutininius darbus.

  2. „Cisco“ sprendimas jau atkeliauja su visais pagrindiniais sistemos komponentais ir pilnai paruoštas naudoti. Priklausomai nuo darbuotojų įgūdžių šios sistemos prijungimas prie tinklo ir paleidimas dirbti pilnu rėžimu tetruks 30-60 minučių. Panašus konkurentų sprendimas užims kur kas daugiau laiko, nes teks iš pagrindų konfigūruoti tinklą, diegti visas reikiamas programas.

  3. Išsprendžiama siauro palaikomų programų sąrašo problema. Paprastai analogiškas sprendimas rinkoje palaiko tik virtualias aplinkas ir ribotą virtualių mašinų laikmenų (angl. hypervisors) skaičių. Realiose situacijose šiandien reikalingas kur kas platesnis aplikacijų skaičius, kaip, pavyzdžiui, itin sparčiai populiarėjančios virtualių konteinerių ar mikroservisų architektūros. Su tuo „Cisco Hyperflex“ susitvarko be problemų.

  4. Našumo klausimas. Siekdamos spėti į hiperkonverguotos architektūros traukinį, didelė dalis gamintojų naudoja senesnes sistemas, kurios nebuvo kuriamos minėtam sprendimui. Tai lemia, kad jos nepalaiko šiandien labai svarbių funkcijų, kaip tam tikri duomenų optimizavimo sprendimai, integruotos duomenų tarnybos. Todėl kompresijos ar dedublikacijos procesai gali vykti ženkliai lėčiau. „Cisco Hyperflex“ pastaruosius procesus atlieka realiu laiku, efektyviau išnaudoja turimas duomenų saugyklas ir leidžia išvengti sistemos sulėtėjimo.

Ir nors tai svarbūs faktoriai lietuviškam verslui, paprastai jo atstovai pirmiausia teiraujasi kitų dviejų dalykų: „O kaip kaina ir plėtimosi galimybės?“. Lyginant su populiariu sprendimu Lietuvoje  “Nutanix” analogiškos specifikacijos „Cisco Hyperflex“ yra iki 25 proc. pigesnis. Plėtros procesas taip pat vyksta labai lanksčiai, todėl nereikia įsigyti daugiau resursų nei tuo metu reikia verslui ir juos pridėti tik tada, kai atsiranda poreikis. Tam nereikės pertvarkyti infrastruktūros ar stabdyti jos darbus.

„Cisco Hyperflex“ ne tik geba apjungti serverius, tinklą ir duomenų saugyklas, bet, svarbiausia, tai daro efektyviai be papildomų žvaigždučių. IT profesionalai vertina sistemos lankstumą, lengvą diegimą, palaikymą ir galimybes. Sprendimas puikiai tinka standartinėms apkrovoms nuo vidutinių iki pačių didžiausių įmonių.

Sausio 26 dieną pakvietėme grupę IT specialistų drauge su Cisco IT sistemų inžinieriumi Tomi Jalonen išbandyti Cisco Hyperflex tam surengtose “dirbtuvėse”. Vienas iš dalyvių – Kazimieras Černauskis, Adform IT administratorius. “Vidutinei įmonei įsidiegusiai Cisco Hyperflex galėtų pakakti ir vieno kompetentingo IT specialisto, o pačiam specialistui reikėtų puikiai valdyti ne keletą skirtingų, o tik vieną sistemą”, išbandytą sprendimą įvertino Kazimieras.

O pabaigai siūlome pažiūrėti, kaip patys „Cisco“ nuotaikingai parodė savo „Hyperflex“ pranašumus, lyginant su konkurentų sprendimais:

Norite sužinoti daugiau apie IT?