Programinė įranga 2016-02-25

DUK: Windows 10 atnaujinimo politika

Dažnai vartotojai apie tai ko nežino arba žino miglotai kuria įvairias istorijas ir gandus. Šį kartą sklaidysime miglą ir aptarsime nemokamą operacinės sistemos Windows 10 atnaujinimą. Jis skirtas vartotojams naudojantiems Windows 7 arba Windows 8.1 *. Beje, šia dovana Microsoft vartotojai gali pasinaudoti iki 2016 metų liepos 29 dienos.

Kaip atnaujinti savo operacinę sistemą į Windows 10?

Paprasčiausias būdas atnaujinti yra naudoti Get Windows 10 programėlę. Ji gaunama diegiant naujinimus Windows 7 arba Windows 8.1 sistemoje ir ją galima rasti užduočių juostoje kaip pranešimo piktogramą bei Windows Update lange. Kada sistema yra paruošta naujinti, Jūsų kompiuteryje atsiras pranešimas jog kompiuteris paruoštas Windows 10 ir galėsite sėkmingai naudoti naujausią Windows versiją.

Kokias versijas galima atsinaujinti nemokamai?

Atnaujinimai tinka šioms versijoms:
Windows 10 Home – iš Windows 7 (Starter, Home Basic ir Home Premium), Windows 8/8.1 Core. (Po atnaujinimo galima atsinaujinti į Windows 10 Pro)
Windows 10 Pro – Windows 7 (Professional ir Ultimate), Windows 8/8.1 Pro versijas.

Kaip aktyvuoti Windows 10?

Jei jūs naujinatės savo kompiuterį iš Windows 7 arba Windows 8.1 versijos, naujinimo programa patikrina Jūsų esamą aktyvaciją. Jei operacinė sistema yra teisingai aktyvuota, naujinimo programa kreipiasi į Microsoft Parduotuvę ir sugeneruoja naują Windows 10 licenciją jūsų kompiuteriui, daugiau jums nieko nereikia daryti.
Nuo 2015m. lapkričio mėnesio, Windows 10 atnaujinimą galima daryti ir į švarią instaliaciją iš ISO failo bei aktyvuoti su jūsų esamu Windows 7 arba Windows 8.1 raktu į atitinkamą Windows 10 versiją (Home arba Pro).

Ar reikės papildomai mokėti po 2016 m liepos 29 dienos?

Ne, mokėti papildomai nereikės. Atnaujinus turimus Windows 7 arba Windows 8.1 versijas į Windows 10, atnaujinimas išlieka visiems laikams be jokių papildomų mokesčių.

Ar tiesa, jog Windows atnaujinimų negalima išjungti?
Taip, su Windows 10 Home versija nėra jokių galimybių išjungti automatinių atnaujinimų, tačiau galima laisvai pasirinkti kada juos diegti, t.y. per artimiausias 6 dienas.
Windows 10 vartotojai, kurie turi Pro, Education arba Enterprise versija gali atidėti arba paankstinti pasirinkę vieną iš naujinimo šakų:
Windows Insider Program – jeigu norite išbandyti naujausias versijas prieš išleidimą, taip pat ištestuoti naujas Windows 10 funkcijas, kurios ateityje bus pristatytos kitiems vartotojams. Šį atnaujinimo kelią rekomenduojame kompiuteriams, kurie naudojami IT testuoti arba ne pagrindiniams asmeniniams kompiuteriams.
Current Branch – pasirinkus šį naujinimo būdą, versijos naujinamos kaip ir Home versijos naudotojams. Šis būdas rekomenduojamas įmonių IT specialistams.
Current Branch for Business – šis pasirinkimas skirtas didžiajai daliai organizacijos vartotojų, kai naujinimai yra pilnai ištestuojami ir tik tuomet naujos funkcijos pristatomos vartotojams.
Long-Term Servicing Branch – šios versijos atnaujinimai galimi tik Windows 10 Enterprise vartotojams, jie skirti kritiniams prietaisams (Pvz. Operacijų kompiuteriams gamykloje, pardavimo sistemoms ir pan.). Ši versija panaši į Windows Enterprise, skirtumas tas, kad ji iš Windows Update negauna jokių naujų funkcijų, tik saugumo atnaujinimus ir klaidų taisymus. Taip pat neturi dalies Windows 10 programėlių, kaip Microsoft Edge, Cortana ir Windows parduotuvė.
Organizacijos gali pasirinkti individualiai, kaip skirtinguose kompiuteriuose bus nustatytas naujinimo kelias. Keli pavyzdžiai:

 

Industrija Windows Insider Program Current Branch Current Branch for Business Long-Term Servicing Branch
Mažmeninė prekyba <1% 10% 60% 30%
Pramonė <1% 10% 55% 45%
Farmacija <1% 10% 50% 40%
Konsultacijos 10% 50% 35% 5%
Programinės įrangos kūrėjai 30% 60% 5% 5%

*Enterprise versijos šio naujinimo galimybės neturi.

Jonas Černauskis
Microsoft produktų vadybininkas
Mob. Tel.: +370 682 55081
jonas.cernauskis@atea.lt

Norite sužinoti daugiau apie IT?