2016-12-12

5* žvaigždučių interneto ryšys

Gerai ir sklandžiai veikiantis belaidis interneto ryšys vertinamas ne kaip privilegija, o kaip būtinybė. Svečių aptarnavimo verslas – ne išimtis. Aukščiausios klasės viešbučiai žino, kad penkias žvaigždutes turi atitikti viskas: aptarnavimas, maistas, interjeras ir net… internetas.
Besikeičiantys žmonių įpročiai verčia prisitaikyti ir paslaugų teikėjus – norint išlaikyti klientus reikia nuolat gerinti kokybę. Juk apmaudu atvykus į prabangų viešbutį nerasti atitinkamo interneto ryšio.
Stengdamasis pagrįsti penkių žvaigždučių kokybę, šalia sostinės įsikūręs Vilnius Grand Resort (VGR) kreipėsi į Atea norėdamas atnaujinti belaidį tinklą ir pasiūlyti geresnes belaidžio tinklo galimybes savo klientams. Viešbutis iki 2014 m. priklausė amerikiečių Starwood tinklui, todėl naudojosi trečiųjų šalių teikiamu internetu, kuris privalėjo atitikti visus šio tinklo kokybės ir saugumo reikalavimus. Nors šio tiekėjo siūlomas belaidis internetas ir atitiko visus jam keliamus kriterijus, tačiau kėlė daug nepatogumų. Iškilusiai problemai išspręsti buvo sugaištama nemažai laiko, o tai keldavo nepatogumų viešbučio svečiams. Viešbučio IT administratorius Vilantas Gruzdas pasakoja, kad anksčiau susidūrus su gedimu tekdavo kreiptis į belaidžio tinklo paslaugas teikiančią įmonę Suomijoje, nes patys neturėjo prieigos prie įrenginių ir negalėdavo nieko taisyti ar konfigūruoti.
Dar didesnę problemą sudarė tai, kad bevielis tinklas nevienodai dengė visą viešbučio teritoriją. 2008 m. įdiegtam belaidžio interneto tinklui buvo taikomi anuomet kelti reikalavimai nebeatitiko šiandienos poreikių. Galiausiai trūko lankstumo, nes į tinklą negalėjo jungtis administracijos įrenginiai, kuriems reikėjo pasiekti vidinius resursus. Veikė tik svečiams sukurtas, fiziškai atskiras belaidžio ryšio tinklas, iš kurio reikalingų resursų pasiekiamumas buvo neįmanomas“, – buvusias bėdas vardija viešbučio IT administratorius.

Rinkosi geriausią kainos ir kokybės santykio sprendimą
Viešbučio IT specialistas sako, kad renkantis tinkamiausią variantą didelę įtaką turėjo kainos ir kokybės santykis. Išanalizavus pasiūlymus, buvo pasirinktas HPE sprendimas. Jis atitiko visus užsakovo lūkesčius: funkcionalus, patogus naudoti, be to, jis suteikia galimybę stebėti visus įrenginius naudojantis vienu įrankiu – HP IMC.
Įgyvendinant projektą, neišvengta ir iššūkių. Vienas jų – belaidžio tinklo kokybės palaikymas vykstant diegimo darbams. Kitaip tariant, viešbučio svečiai neturėjo pajausti jokių belaidžio tinklo sutrikimų. Negana to, techniniai darbai turėjo vykti tyliai ir nepastebimai. Atsižvelgdami į galimas darbo valandas ir viešbučio korpusų užimtumą, kabelių tiesimo darbus atliko patys viešbučio darbuotojai. Jie stengėsi prisitaikyti prie svečių ir išlikti beveik nepastebėti.
Įvertindami aplinkybes ir verslo specifiką, „užkūrėme“ pakaitinį belaidžio interneto tinklą. Taip viešbučio svečiai naudojosi internetu vykstant diegimo darbams ir nepajautė jokių sutrikimų“, – projekto įgyvendinimo niuansus atpasakoja Atea HPE produktų vadovas Darijus Klusas. Įdiegus ir sukonfigūravus naują sprendimą, prasidėjo bandymai. Darijus džiaugiasi, kad viešbutyje tuo metu vykusios konferencijos metu beveik 1 000 dalyvių išbandė naują belaidžio ryšio sistemą.
Naujai įdiegtas tinklas atvėrė ir naujų galimybių. Išpildyti kliento lūkesčiai dėl platesnio padengimo ir lengvesnio valdymo su didesniu funkcionalumu. Dabar galima analoginę vaizdo stebėjimo sistemą pakeisti IP kameromis, o senus telefonus pakeisti į IP telefoniją palaikančius įrenginius. Kur kas lankstesnis tapo pardavimų vietos įrengimas, nebereikia interneto kištukinių lizdų, o aparatai veikia belaidžiu ryšiu. Sukurtas atskiras administracinis belaidis tinklas taip pat suteiks daug privalumų darbuotojams, nes nuo šiol jie gali atlikti savo darbus ne tik iš darbo vietos, bet ir būdami bet kur viešbutyje.

Pokyčius įvertino tarptautiniu mastu
Pokyčiai pradėjus naudotis nauju tinklu neliko nepastebėti. Gaunama vis mažiau nusiskundimų, todėl galima džiaugtis nuveiktais darbais. Greičiau ir geriau veikiantis internetas viešbutyje kelia ir bendrą viešbučio įvaizdį – Vilnius Grand Resort šiuo metu gaunamos ataskaitos yra kur kas geresnės, o įvertinimai – aukštesni.


Iš viso pateikta apie 80 Arubos belaidžio ryšio stotelių, daugiau kaip 30 HPE komutatorių, dubliuota UTM sistema. Tinkle užtikrinamas visų kritinių elementų ir ryšių dubliavimas, jis atitinka visus projekto pradžioje jam suformuluotus reikalavimus:

  • bendra tinklo infrastruktūra, kuria naudosis tiek svečiai (IP TV, belaidis ir laidinis tinklas), tiek ir personalas;
  • vientisas, saugus, pritaikytas ateities iššūkiams tinklo infrastruktūros sprendimas (1G tinklas, ac belaidžio interneto standartas, didelio tankio belaidžio tinklo dizainas);
  • plėtros galimybės;
  • atskirai autorizuojami svečiai ir personalas.

Visi tinklo elementai valdomi iš HP IMC tinklo valdymo sistemos. Klientų ir darbuotojų prijungimu prie tinklo rūpinasi Aruba Clearpass autorizavimo sistema.

Norite sužinoti daugiau apie IT?