2018-10-25

Apskaitos darbų imasi robotai

Norvegijos sportinės aprangos kūrėjai ir gamintojai „Next Sport“ įdarbino programinės įrangos robotą. Priimti šį sprendimą paskatino smalsumas technologijoms ir suvokimas, kad automatizuoti procesai didina įmonės konkurencingumą ir pelningumą.

„Next Sport“ vardas puikiai žinomas atšiaurioje Norvegijoje. Įmonė kuria ir gamina sportinę aprangą. Bendrovė atstovauja gerai žinomiems prekių ženklams – TwentyFour, Gold Corn Design ir Daniel Franck. Kiekvieną savaitę „Next Sport“ gauna šimtus užsakymų iš visos Norvegijos. Mažesnės sporto prekių parduotuvės užsakymus siunčia „Excel“ lentelėse. Iki šiol įmonės „Next Sport“ darbuotojai tokius užsakymus iš lentelių į apskaitos sistemą suvesdavo rankiniu būdu.

Ieškodama efektyvesnio būdo, kaip optimizuoti užsakymų suvedimo procesą, įmonė „Next Sport“ ryžosi investuoti į šiuolaikines technologijas. Šiai užduočiai buvo pasirinkti patikimi IT partneriai – Atea. Analizuojant procesus buvo nuspręsta pritaikyti robotizuoto procesų automatizavimo platforma (angl. Robotic Process Automation, RPA), kuris leidžia taupyti darbuotojų laiką – jie gali skirti daugiau laiko verslo plėtrai, naujų idėjų paieškai.

RPA programa veikia veiklos imitavimo principu. Suprogramuojami veiksmai, kuriuos įprastai atlieka žmogus. Programinis robotas, pavyzdžiui, tikrina el. laiškus, tarp jų atpažįsta užsakymus, atidaro „Excel“ lenteles, jose randa užsakymų informaciją, perkelia ją į apskaitos sistemą, tikrina kliento duomenis ir atlieka kitus panašius veiksmus. Tik susidūrus su neatitikimais ar programoje neaprašyta situacija, robotui prireikia gyvo žmogaus pagalbos, ir užduotis perleidžiama asmeniui. Visus reikalingus procesus norvegų bendrovei sukūrė Atea programavimo komanda Vilniuje. Pažymėtina, kad visas bendravimas tarp kliento ir programuotojų komandos vyko nuotoliniu būdu. “Tai jau ne pirmas toks mūsų projektas Skandinavijos šalyse”, sėkme dalinasi Donatas Kiauzaris, Atea programavimo sprendimų grupės pardavimų vadovas. „Šiame regione atlyginimų sąnaudos ir darbuotojų motyvacija yra didžiulis iššūkis įmonėms, o RPA sprendimų poveikis būna greitas ir veiksmingas. Darbuotojų efektyvumas bei motyvacija tampa ir daugelio Lietuvos įmonių prioritetu, todėl matome augančią paklausą RPA sprendimams ir mūsų šalyje“, pasakoja Donatas.

„Robotų invazija į žmonių darbus kai kuriems gali atrodyti gąsdinančiai. Tačiau iš tiesų yra kitaip“, – sako Tomas Erikas Mykjålandas, „Next Sport“ vykdomasis direktorius. Nuo šiol vietoj rutininio darbo daugiau laiko darbuotojai gali skirti verslui plėtoti ir didesnei pridėtinei vertei kurti. Taigi, įmonėje dirbantys žmonės gali prasmingiau išnaudoti laiką įgyvendinant profesinius sumanymus. Taip pat buvo pastebėta, kad robotai, suvesdami užsakymus į sistemą, klysta daug mažiau nei žmonės.

Norite sužinoti daugiau apie IT?