2012-04-30

Dovanų čekiai virto pažangesne atsiskaitymo sistema

Nauja MAXIMA dovanų kortelių sistema, prie kurios sukūrimo prisidėjo ir Atea, padėjo MAXIMA suteikti naujų galimybių privatiems vartotojams ir vertės įmonėms.

Kortelės – patogesnė dovana

Kaip pasakoja MAXIMA GROUP Rinkodaros ir pardavimų projektų valdymo skyriaus vadovė Jovita Verbickaitė, iki šiol MAXIMA klientai galėdavo įsigyti nustatytos vertės popierinius dovanų čekius. Tokių dovanų čekių siūlo nemažai įvairiausių parduotuvių. „Mes savo klientams norėjome pasiūlyti šiuolaikiškesnę atsiskaitymo priemonę“, – sako p. Verbickaitė.

Nuo 2011 m. gruodžio 5 d. MAXIMA parduotuvėse Lietuvoje šalia dovanų čekių atsirado fiksuoto bei kintamo nominalo dovanų kortelės. Gruodžio 28 d. jos pasiekė Latvijos parduotuves, o šių metų kovą – Estiją.

„Dovanų kortelė yra patogesnis atsiskaitymo būdas už dovanų čekį. Pirmiausia, kortelių galiojimo terminas nuo įsigijimo arba papildymo datos – gerokai ilgesnis. Antra, dovanų kortelėmis galima atsiskaityti ir jose esančią pinigų sumą išnaudoti per kelis kartus, – pasakoja MAXIMA atstovė. – Jei turite 100 litų vertės dovanų kortelę, nebūtina visos sumos išleisti vienu kartu – visą jos galiojimo laikotarpį ja galima atsiskaityti kokiomis tik nori dalimis.“

Kintamo nominalo korteles galima dar kartą papildyti. Taigi jas patogu naudoti ne tik kaip dovaną, bet ir kaip išankstinio mokėjimo kortelę. Sistemoje realizuota galimybė sąskaitas faktūras už prekes pasiimti parduotuvėje arba MAXIMA administracija gali išrašyti vieną sąskaitą faktūrą už visas per mėnesį atsiskaitant kortele pirktas prekes.

Dovanų kortelės – kiekvienoje kasoje

Anksčiau dovanų čekius buvo galima įsigyti MAXIMA administracijoje arba informacijos skyriuose. Dabar tai galima padaryti ir kiekvienoje MAXIMA parduotuvės kasoje. Taip pat čia galima pasitikrinti kortelėje esantį pinigų likutį ir jos galiojimą. Tai bus matyti ir čekyje, išduotame atsiskaičius kortele. Jeigu prekės kaina didesnė negu MAXIMA dovanų kortelės vertė, trūkstamą sumą galima primokėti grynaisiais arba banko kortele. Visa tai leidžia atlikti dovanų kortelių autorizacijos centras.

Prisijungę prie valdymo centro už tai atsakingi MAXIMA darbuotojai tvarko kortelių apskaitą, generuoja jų numerius ir saugos kodus, blokuoja ir atblokuoja korteles, išduoda jas organizacijoms, vykdo užsakymus.

Prioritetas – patikimumas

„Rūpindamasi savo klientų patogumu MAXIMA mums kėlė didelius sistemos patikimumo reikalavimus, – sako Atea Programavimo grupės direktoriaus pavaduotojas Dovydas Jarukaitis. – Sistemą suprojektavome taip, kad ji veiktų be pertrūkių visą parduotuvių darbo laiką. Jei kartais įvyktų koks gedimas, jis turi būti pašalintas greičiau nei per 4 valandas.“

Kad dovanų kortele sumanęs pasinaudoti klientas nestabdytų eilės prie kasos, sistema turi dirbti itin greitai. „Pasiekėme, kad kortelės nuskenavimas ir operacijos įvykdymas trunka vos 1 ar 2 sekundes. Sistemos architektūra leidžia sistemą plėsti horizontaliai pridedant daugiau techninių išteklių, kad augant transakcijų skaičiui neilgėtų operacijos įvykdymo laikas“, – tvirtina Atea specialistas.

Norite sužinoti daugiau apie IT?