/ / 2018-08-01

Duomenų centro strategija – aukščiausia lyga

Statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklą Baltijos šalyse valdanti kompanija „Kesko Senukai“ stebina skaičiais ir masteliais: milijonai prekybos operacijų kiekvieną mėnesį, 128 prekybos vietos, 3500 darbuotojų keturiose šalyse, keli šimtai tūkstančių prekių pavadinimų – visa tai sukurta tam, kad pirkėjai galėtų patogiai kurti ir puoselėti savo buitį bei aplinką.

Suderintai it šveicariškas laikrodis verslo procesų apytakai būtina užtikrinti sklandų duomenų perdavimą ir jų saugumą.

Nesustojantis prekių judėjimas tarp sandėlių ir prekybos taškų, kasų operacijos, elektroninė prekyba, finansų apskaita ir analitika – visa ši sudėtinga sistema reikalauja vis didesnių, nenutrūkstamą duomenų perdavimą užtikrinančių pajėgumų. Kiekviena sutaupyta akimirka, trumpinant duomenų apdorojimo ar perdavimo procesus, virsta reikšminga pridėtine verte verslui. Šiam plečiantis tiek duomenų srautų apytaka, tiek duomenų saugumas yra vis svarbesni, todėl investicijos į duomenų saugumą ir pasiekiamumą nėra pavieniai veiksmai, o verslo strategijos dalis.

 

Bendrovė „Kesko Senukai“ IBM Storwize duomenų saugyklas savo IT infrastruktūrai pradėjo naudoti dar 2013 metais, statydama naują duomenų centrą, kuriame buvo sukurta dubliuoto duomenų centro infrastruktūra, užtikrinanti sujungtą ir nepertraukiamą veikimą. Tuomet apsisprendimą nulėmė IBM Storwize programinės įrangos suderinamumas su kitų gamintojų įranga ir migravimo valdymo funkcionalumas.

 

HyperSwap – ne tik avarijos atveju

 

2017 metais, plečiant duomenų centrus naujomis IBM Storwize V7000F saugyklomis, buvo įdiegtas ir naujas funkcionalumas – IBM HyperSwap. Šis sprendimas leidžia sujungti dvi saugyklas, esančias skirtingose vietose. Jos gali būti nutolusios iki 300 km atstumu nuo duomenų centrų. Tačiau, nepaisant atstumo, HyperSwap užtikrina itin aukštą patikimumą. Taigi, jei sutriktų vienas iš duomenų centrų, visą darbą automatiškai ir be sustojimo perimtų kitas duomenų centras. Nors „Kesko Senukai“ rimtų gedimų kol kas išvengė, tačiau jei taip įvyktų, HyperSwap sprendimas padėtų vykdyti veiklą kaip įprastu darbo režimu. IBM HyperSwap dubliuoja duomenis abiejose saugyklose, o duomenų kopijos yra prieinamos tarnybinėms stotims vienu metu. Tai leidžia efektyviai naudoti abiejų duomenų centrų tarnybines stotis, siekiant lanksčiai paskirstyti apkrovimą. Pavyzdžiui, tarnybinė stotis pirmiausia dirba su lokalia (esančia tame pačiame duomenų centre) duomenų saugykla, o į kitą duomenų centrą siunčiami tik duomenų pakeitimai. Šis funkcionalumas yra automatiškai užtikrinamas ir tuo atveju, jei virtuali tarnybinė stotis perkeliama į kitą fizinį duomenų centrą. Tokiu būdu nėra apkraunamas ryšys tarp dviejų duomenų centrų ir yra paskirstomas duomenų saugyklų apkrovimas.

 

Ateityje į pagalbą – dirbtinis intelektas

 

IBM Storwize duomenų saugyklos turi kelis įrankius, skirtus efektyviam valdymui, resursų stebėsenai atlikti, apkrovai analizuoti, pranešimams generuoti ir formuoti. Pasak „Kesko Senukai“ IT vadovo Mariaus Žiliaus, šiandien šių išvardytų įrankių pakanka. Tačiau, vertinant ateities perspektyvas, svarbu numatyti poreikį dar efektyvesniam duomenų centrų valdymui ir lanksčiai jų plėtrai.

Be naujų duomenų saugyklų, „Kesko Senukų“ įmonėje buvo įdiegta ir IBM Virtual Storage Center for Storwize programinė įranga, kurios viena iš sudedamųjų dalių yra IBM Spectrum Control – įrankiai skirti duomenų saugyklų ir duomenų valdymui bei analizei. Spectrum Control sistema padeda konsoliduoti duomenų valdymą, apimant visus saugyklų tipus – failų ar objektų saugyklas, flash tipo saugyklas, diskus serveriuose, skirtingų gamintojų saugyklas, saugyklas programinės įrangos pagrindu. Su Spectrum Control IT specialistai gali matyti visą didelės organizacijos infrastruktūros vaizdą – pagal padalinius, aplikacijas ar kitus kriterijus, kuriuos gali patys nusistatyti. Toks sprendimas yra nepamainomas besiplečiančioms organizacijoms, įsigyjant kitus verslus ar įmones. Įmonių grupės duomenų centrų konsolidacija gali būti įgyvendinama sklandžiai, nepriklausomai nuo infrastruktūros gamintojų ar naudojamų aplikacijų.

Spectrum Control galima vadinti dirbtinio intelekto sistema. Ji nuolat kaupia duomenų saugyklų apkrovimo ir panaudojimo duomenis, remdamasi jais „mokosi“ pažinti organizacijos elgseną, „atpažįsta“ kritinius faktorius, plėtros tendencijas ir pateikia rekomendacijas, planus, ką vertėtų tobulinti ir plėsti.

Taigi, kad ir kokius drąsius verslo plėtros sprendimus priimtų „Kesko Senukų“ vadovai, IT skyrius visuomet turės išmanųjį pagalbininką ir galės laiku pasiruošti bet kokiems su duomenų valdymu susijusiems iššūkiams.

 

Norite sužinoti daugiau apie IT?