2017-11-06

Hibridinė debesija per vieną dieną

Iki 2020 m. net 90 proc. įmonių naudos hibridinę IT infrastruktūrą, integruojančią nuosavo duomenų centro ir viešos debesijos paslaugas (angl. hybrid cloud). Tokius duomenis pateikia „Gartner“ tyrimų įmonė. 2016 m. atliktas tos pačios įmonės tyrimas nustatė, kad hibridines infrastruktūras naudojo tik 20 proc. respondentų, dar apie 20 proc. per ateinančius 12 mėn. planavo pradėti naudoti tokį informacinių resursų naudojimo būdą. Remiantis šiais „Gartner“ duomenimis galima tikėti, kad hibridinės debesijos naudojimas tik didės. Lietuvoje tendencijos panašios, hibridinės debesijos paplitimą vis dar stabdo įsitikinimas, kad tai tik didelėms įmonėms tinkantys sprendimai. Atea, teikdama klientams hibridinės debesijos įgyvendinimo paslaugas, padeda atsikratyti šio įsitikinimo.

„HIBRIDINĖS DEBESIJOS PAPLITIMĄ VIS DAR STABDO ĮSITIKINIMAS, KAD TAI TIK DIDELĖMS ĮMONĖMS TINKANTYS SPRENDIMAI.“

MOKYMAI PRALAUŽIA LEDUS

Kalbėti apie inovatyvių viešos debesijos paslaugų privalumus, kol jos yra naujovė Lietuvoje, nėra lengva užduotis. „Microsoft Azure“ paslaugų klientams nereikia investuoti į brangią IT įrangą, siekiant įgyvendinti trumpalaikius projektus arba nenorint susisaistyti su tam tikromis technologijomis ilgam laikui. Šiuolaikinės technologijos ir reikalavimai joms kinta labai greitai, todėl ilgalaikės investicijos į IT įrangą tampa neefektyvios bei neatsiperkančios. Įsigiję „Azure“ paslaugą klientai moka tik už tuos resursus, kuriuos naudoja. Todėl paslauga tinka tiek mažiausiam verslui, tiek didelei korporacijai, kuri naudojamus resursus gali auginti iš lėto pagal savo vidinius poreikius. „Azure“ paslaugų diegimo laikas nesulyginamai trumpesnis nei įprastos infrastruktūros atveju. Debesija nors ir teikia visus šiuos privalumus, bet viešos debesijos paslaugos lėtai skinasi kelią tarp vartotojų. Pasak Atea IT sprendimų projektų vadovo Rimo Kareivos, daugybė klientų domisi „Azure“ platformos paslaugomis, bet neskuba pradėti jomis naudotis.

Viena iš pagrindinių to priežasčių, anot pašnekovo, smulkiose ar vidutinėse organizacijose IT specialistai turi rūpintis tiek esamomis sistemomis, grįstomis ankstesnių kartų technologijomis, ir tuo pačiu gilintis į naujų debesijos paslaugų naudojimo praktinius aspektus, išsamiau susipažinti su funkcijomis ir galimybėmis. Dažniausiai laiko trūkumas ir darbų kiekis verčia juos atsisakyti pastarosios užduoties.

Siekiant greitai ir lengvai klientams padėti įsisavinti „Azure“ paslaugų naudojimo principus ir techninius niuansus, Atea „Microsoft“ komanda sukūrė mokymų programą. Mokymų programos pagrindinė idėja – „Azure“ platformos naudojimas visų pirma turi būti pagrįstas hibridinės debesijos principu ir tik tam tikrose situacijose. Mokymų metu yra apmokoma naudotis „Azure“ debesijos paslaugomis remiantis dažniausiai pasitaikančiais hibridinės debesijos scenarijais. Pavyzdžiui, specialistai apmokomi, kaip įgyvendinti vieningos tapatybės valdymą visos organizacijos lygiu pasinaudojant „Azure AD“ debesijos paslauga arba kaip esant incidentui IT sistemose jų aukštą pasiekiamumą užtikrinti „Azure Backup“ ir „Site Recovery“ priemonėmis, duomenų centrų saugumo lygį stebėti ir analizuoti „Operations Management Suite“ paslaugų aplinkoje. Šiuose mokymuose dalyviai praktiškai išbando daugelį „Azure“ hibridinės debesijos pagrindines funkcijas, pamato dažniausiai naudojamus „Azure“ hibridinės debesijos scenarijus ir pasiruošia juos naudoti, kai tik atsiras poreikis, gauna pradinį kiekį „Azure“ paslaugų kredito, kuris gali padėti netikėtai atsiradus poreikiui ir nenumačius tam investicijų metiniame plane (pvz.: susikurti laikiną aplinką naujos sistemos testavimui).

IR VERSLUI, IR VALSTYBEI

Pirmuose mokymuose dalyvavo valstybinių, ir privačių organizacijų atstovai. Rimas Kareiva džiaugiasi, kad po mokymų atsirado organizacijų, kurios realiai pradėjo naudotis hibridinės debesijos paslauga. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) vyriausiasis specialistas Andrius Lukošiūnas taip pat dalyvavo mokymuose „Hibridinė debesija per vieną dieną“. Jau anksčiau dalyvavęs Atea organizuojamuose renginiuose, girdėjęs apie „Azure“ teikiamą naudą, nusprendė, kad nori išsiaiškinti, kaip tai veikia ir išbandyti hibridinę debesiją.

„Tuo metu, kai buvo pasiūlyti mokymai, mes ieškojome sprendimo, kur saugoti savo duomenų atsargines kopijas, nes susidūrėme su vietos stygiumi“, – pasakoja A. Lukošiūnas. „Microsoft Azure“ tapo viena iš alternatyvų, nes atitinka poreikį – turi galimybę daryti dokumentų atsargines kopijas ir jas saugoti debesijoje. Taip pat klientas pabrėžia, kad sužavėjo šių mokymų išskirtinumas, visas paketas, kurį gauna dalyvis: teorinę medžiagą, galimybę išbandyti, „Azure“ ir techninio Atea specialisto pagalbą, kuris po įvykusio renginio gali padėti konfigūravimo ir kitais klausimais.

APVA dabar naudoja hibridinę debesiją ir joje laiko gyvybiškai svarbius dokumentus, kurie atnaujinami kiekvieną dieną: lentelės, sutartys, vykdomų projektų informacija. Agentūra atliko skaičiavimus, kurie parodė, kad sprendimas buvo finansiškai naudingas. Kaip tikina A. Lukošiūnas, „Jau dabar sutaupėme 4000 Eur, kuriuos būtume išleidę serveriams, tikime, kad praėjus metams „Azure“ pasiteisins ir naudosime jį toliau.“

Norite sužinoti daugiau apie IT?