2016-12-12

Inovatyvi Black Sea Arena – gamtos ir technologijų bendrystė

Iš vienos pusės – laiko nepaliesta gamta, unikali kultūra, iš kitos – inovacijų, išmanumo, naujovių alkis. Gruzijos verslo terpė, visai neseniai pradėjusi sparčiai vakarėti, sukūrė unikalų reiškinį – verslas sugeria ir įgyvendina geriausius pasaulio pažangos ir inovacijų pavyzdžius. Vienas iš jų – Black Sea Arena, kur vienintelį pasirodymą Europoje šią vasarą surengė amerikiečių dainininkė Christina Aguilera.
Gruzijos šiaurės vakaruose įsikūrusiame Urekio kurorte Juodosios jūros bangos skalauja vokiečių architektų grupės Drei Architekten suprojektuotą Black Sea Arena statinį, talpinantį 8 tūkst. žmonių. Šiuo metu jis gali būti laikomas vienu iš įspūdingiausių Europos statinių. Arena pastatyta kaprizingoje subtropinėje klimato zonoje, o tai reiškia, kad kompromisų su gamta nebus. Ypatingos gamtinės sąlygos reikalauja, kad techninės detalės būtų kruopščiai suderintos ir funkcionalios. Apgalvoti mobilūs sprendimai suteikia renginiams neužmirštamą savitumą: atidaromas arba uždaromas stogas leidžia greitai prisitaikyti prie nenuspėjamų orų, slenkančios sienų sistemos užtikrina natūralų arenos vėdinimą ir net, esant poreikiui, suteikia arenai įmantrias formas. Pastatas pastatytas ant pelkės, o jos vandenį garina aplink areną augantys eukaliptai. Įdarbinus gamtą, užtikrinamas natūralus vėdinimo procesas. Arenos statyboms pasirinkta strateginė vieta: netoliese magnio prisodrintas smėlio paplūdimys, stiebiasi nauji viešbučiai, horizonte – vingiuojanti Kaukazo kalnų linija. Prie šio architektūros ir technologijų šedevro techninio įgyvendinimo prisidėjo ir įmonės iš Lietuvos: UAB Televizijos ir ryšio sistemos bei UAB Scenos techninis servisas. Atea įmonių grupės UAB Prezentacijų Spektras komanda arenoje suprojektavo integruotas vaizdo sistemas iš šviesos diodų (LED) ekranų, kurie ne tik lengvai valdomi, bet ir suteikia šios arenos lankytojams nepakartojamų įspūdžių bei gerų emocijų.
Nuo pirmų etapų
Projektuojant naująją areną prireikė daug kantrybės ir kūrybiškumo. Prezentacijų Spektro komanda, tiesiogiai bendradarbiaudama su arenos valdytojais, atsižvelgė, kad būtų įgyvendintos net menkiausios detalės.
„Didžiausias iššūkis – bendra visų sistemų integracija, gebėjimas sukurti tokią sistemą, kurią būtų galima valdyti centralizuotai“, – pasakoja Prezentacijų Spektro techninis projektų vadovas Vilius Čeledinas, prie šio projekto su komanda praleidęs beveik dvejus metus. Anot jo, dalyvaujant šiame projekte, vien žinių apie vaizdo ekranų techninį išmanymą nepakako, teko įsigilinti į apšvietimo ir įgarsinimo niuansus.
Vaizdo ir LED sprendimų kompanijos komanda, prisidėjusi prie vieno iš brangiausių projektų Gruzijoje, sutinka, kad tai buvo vienas įspūdingiausių įgyvendintų projektų. Buvo panaudoti Europoje sparčiai populiarėjantys modernūs vaizdo serveriai Coolux Broadcast Pro, kuriuos diegti galėjo tik specifinių žinių turintys specialistai, o priežiūra reikalauja sudėtingo valdymo. Arena aprūpina P6.9 ekrano segmentais, kurių dydis 0,5 x 1 m, o bendras plotas – net 330 kv. m. Unikalu tai, kad ekranai gali būti dėliojami įvairiais dydžiais, todėl galima įgyvendinti net įmantriausias režisierių vizijas. Ypač aukštos raiškos ekranai detaliai atvaizduoja sugeneruotą plataus spalvų gamos spektro vaizdą. O dar išskirtinė vaizdo komutacinė dalis leidžia transliuoti bet kokį vaizdą realiu laiku tiek viename ekrane, tiek išskaidžius vaizdą į kelias dalis, pavyzdžiui, į atskirus ekranus.

Ekranuose – pasaulio žvaigždės
Visoms įrangos galimybėms parodyti Black Sea Arenoje buvo surengtas pristatomasis koncertas, kurio metu buvo kuriami scenarijai įvairiausio žanro grupėms. Šios arenos galimybes išbandė amerikiečių dainininkė Christina Aguilera, roko grupė Scorpions ir elektrinio smuiko virtuozė Vanessa Mae. Beje, smuikininkės pasirodymo metu buvo sumontuotas kol kas didžiausias (156 kv. m) vientisas scenos ekranas.
Koncertų ir pasirodymų lankytojai tikisi neužmirštamų įspūdžių. Visa tai galima sukurti pasitelkus į pagalbą moderniausias technologijas ir kūrybiškumą, kaip technologijas pritaikyti skirtingose situacijose. Prezentacijų Spektro komanda tęsia bendradarbiavimą su Black Sea Arena. Šiuo metu įmonės darbuotojai prieš koncertus vyksta padėti pasiruošti ir moko vietinius darbuotojus naudotis įranga, ją konfigūruoti ir užtikrinti nepriekaištingą renginio aptarnavimą, net ir su garsiausiomis pasaulio žvaigždėmis išpildyti įmantriausias menines scenografijas.

Norite sužinoti daugiau apie IT?