2016-12-12

Inovatyvūs sprendimai didesniam produktyvumui

Nauji namai įkvepia siekti naujų tikslų, juose lengviau prigyja inovatyvios taisyklės. Regis, tai galioja ir verslo aplinkai. Į naują biurų pastatą persikraustę DNB darbuotojai kuria kokybiškai kitokią darbo kultūrą ir naudojasi išskirtinėmis technologijomis.
Penkiose skirtingose Vilniaus vietose prieš tai dirbę DNB darbuotojai nuo šiol renkasi naujame Konstitucijos prospekte esančiame bokšte. Daugiau nei 700 darbuotojų komfortiškai įsikūrė beveik 11 tūkst. kvadratinių metrų ploto biure.
Kiekvieną rytą DNB darbuotojo diena prasideda nuo patikusios darbo vietos pasirinkimo. Dėl šios tvarkos ir atviros erdvės patalpų nebeliko fizinių trikdžių, tad dabar lengviau bendrauti tiek tarp skyrių, tiek hierarchiniu lygiu. Vaineta Barevičiūtė, DNB valdybos narė ir prezidento pavaduotoja, sako, kad patys darbuotojai jau pastebėjo, kad šis paprastas sprendimas padėjo iškylančius klausimus spręsti net 20 proc. greičiau. Atsisakius sienų ir pertvarų, sumažėjo poreikis organizuoti susitikimus, nes dabar pakanka prieiti prie kolegos ir pakalbėti rūpimu klausimu.

Taisyklės efektyviam darbui
Atviros erdvės dažnai asocijuojasi su triukšmu, trukdančiais dirbti kolegomis ir pašaliniais garsais. Šis iššūkis DNB biure išspręstas įrengus tris darbo zonas: standartines, tyliąsias ir skirtas komandiniam darbui. Norint kalbėti telefonu einama į vieną iš patalpų. Ilgiau trunkantys pokalbiai taip pat organizuojami specialiose erdvėse, atskirai nuo likusių darbuotojų. Be to, laikomasi ir kitų bendrųjų taisyklių, pavyzdžiui, bendroje erdvėje stengiamasi kalbėti tyliau.
Biuro įrengimas buvo atidžiai ir kruopščiai planuojamas, pirmiausia buvo siekiama išsiaiškinti, kas naudinga darbuotojams ir kokie jų poreikiai. Visi pasiruošimo darbai truko apie 4 metus. Atea grupės įmonė UAB BMK taip pat prisidėjo įrengiant inovatyvų DNB biurą.
„DNB biure buvo įrengta daugiau kaip 40 skirtingų pasitarimų kambarių, kuriuose sumontuoti skirtingų įstrižainių profesionalūs LG ekranai, vaizdo ir garso konferencijų sistemos, skirtos bendrauti per Skype for business programą. Kai kuriuose pasitarimų kambariuose įgyvendinti išskirtiniai SMART Room System sprendimai“, – teigia Justinas Ginaitis, BMK projektų vadovas. Darbuotojų patogumui prie kiekvieno pasitarimų kambario įrengti rezervacijos ekranai, kurie rodo, ar patalpa užimta, leidžia ją rezervuoti bei matyti užimtumo grafiką.
Sukurta šiuolaikiniam verslui
Vaizdo konferencijoms labai svarbi vaizdo ir garso kokybė. SMART Room System naudojami profesionalūs didelės įstrižainės ir aukštos raiškos ekranai, atkuriantys panoraminį vaizdą. Ši sistema turi aukštos raiškos vaizdo kamerą, kuri prisitaiko prie įvairiausių apšvietimo sąlygų. Siekiant nepriekaištingos garso kokybės buvo įrengti triukšmą slopinantys mikrofonai ir garsiakalbiai. SMART Notebook programinė įranga leidžia interaktyviu rašalu rašyti visose Microsoft Office paketo aplinkose.
Šiuolaikiniame pasaulyje mobilieji įrenginiai yra neatsiejama kasdienio gyvenimo ir verslo procesų dalis, todėl svarbu juos kaip įmanoma plačiau pritaikyti jau įprastoje darbo aplinkoje. Magnetinės lentos iki šiol buvo naudojamos tik informacijai užrašyti, o susirinkimų dalyviai svarbią informaciją į savo užrašus persirašydavo ranka. DNB banke sumontuotos SMART Kapp lentos situaciją keičia iš esmės. Mobiliuoju įrenginiu (Android arba iOS) nuskenavus QR kodą, įrenginiai tarpusavyje sujungiami Bluetooth ryšiu. Prisijungus visi ant lentos esantys užrašai atkartojami mobiliajame įrenginyje.
Naujajame DNB biure Klientų aptarnavimo skyriuje taip pat sumontuoti net 44 profesionalūs 55 colių įstrižainės LG vaizdo sienų ekranai su itin siauromis kraštinėmis. Šie ekranai sudaro atskirus vaizdo sienų masyvus, kurie sujungti į vientisas vaizdo sistemas.

Norite sužinoti daugiau apie IT?