2016-12-12

Investicijos į technologijas užgrūdino konkurencijai

Alytuje įsikūrusi UAB Stronglasas 11 metų užsiima plokščiojo grūdintojo stiklo, skirto stiklo paketams, patalpų vidaus erdvėms, balkonams ir terasoms, baldams ir buitinei technikai, gamyba. Verslo sėkmės paslaptis – investicijos į naujausias technologijas ir kokybės kontrolė. Visi užsakymai yra unikalūs ir individualūs, todėl vienas iš būdų neprarasti užsakymų kontrolės ir atlikti gamybos proceso stebėseną – taikyti brūkšninių kodų sistemą. Užsakymo vykdymo pradžioje stiklas pažymimas brūkšniniu kodu ir skirtinguose gamybos cikluose skenuojant stebimas procesas. Detali stebėsena padeda išaiškinti bet kokius gamybos grandies trūkumus.
Darbo kokybė visą parą
Brūkšninių kodų sistema įmonėje įdiegta prieš septynerius metus, tuo metu veikė vienas skeneris, o užsakymai buvo ženklinami pjaustymo ir grūdinimo grandyse. Ilgainiui stiklo apdorojimo technologija plėtėsi, buvo įrengta daugiau skenerių, o kiekvienas procesas pradėtas akylai stebėti. Šiuo metu yra 20 skenerių, iš jų 8 mobilieji, jais naudojasi apie 140 įmonės darbuotojų. Gamyba vyksta visą parą. Našumą užtikrina nenutrūkstamas gamybos procesas ir gerai veikianti suderinta įranga. Mobilieji skeneriai reikalingi produkcijos gamybos procesuose, o jų darbui būtinas nenutrūkstamas bevielis interneto ryšys. Iki šiol taikytas sprendimas neatitiko kokybės ir laikotarpio reikalavimų. Kol tebuvo keli skeneriai ir bevielio tinklo prieigos taškai – problemų nekildavo, tačiau ilgainiui plečiantis gamybai viskas pasikeitė. Visoje gamyklos teritorijoje (apie 8,5 tūkst. kv. m) buvo įrengta 10 bevielės prieigos taškų.
„Anksčiau dažnai įranga strigdavo ir nustodavo reaguoti į komandas. Nors darbas nenutrūkdavo, bet nukentėdavo jo kokybė. Gedimai trukdė našumui. Buvo ieškoma įvairių sprendimų, paprasčiausia būdavo nuolat įrangą tiesiog paleisti iš naujo. Žinoma, tai nebuvo problemos sprendimas, nes įrengti laikmačiai padėdavo tik iš dalies“, – problemas prisimena Giedrius Leskevičius, UAB Stronglasas IT projektų vadovas.
Sprendimas buvo rastas pasitarus su Atea Alytaus filialu.

Sprendimai pramonei
Haroldas Gudėnas, Atea Alytaus filialo direktorius, teigia, kad pramonės įmonėms reikalinga speciali įranga, todėl UAB Stronglasas buvo pasiūlyti pramonei pritaikyti Cisco produktai. Patalpų viduje įrengti 6 bevielės prieigos taškai ir dabar pasiekiama iki 600 Mb/s tinklo sparta. Lauke esantis prieigos taškas turėjo veikti nepriklausomai nuo oro sąlygų. Sumontuotas Cisco Aironet 1530 yra atsparus įvairiems iššūkiams: šalčiui, karščiui, drėgmei, dulkėms, jis atitinka IP67 klasę. Šis įrenginys veikia nuo -30 C iki +65 C temperatūroje, jam netrukdo net 100 % oro drėgmė. Įrenginio priežiūra nesudėtinga, nes viskas kontroliuojama naudojant vieną valdymo sistemą.
Anot UAB Stronglasas IT projektų vadovo, naudojant senąją įrangą gedimų kildavo bent kartą per savaitę. Kovą įrengus naują sistemą, gedimų dar nepasitaikė. Be to, naujasis Cisco yra kur kas galingesnis, todėl vietoj prieš tai turėtų 10 bevielio tinklo prieigos taškų palikti 7. Mažiau įrangos – mažiau priežiūros. Naujoji įranga leidžia naudojant tas pačias stoteles kurti du tinklus. Vienu naudojasiadministracija, kitas – skirtas svečiams.

Norite sužinoti daugiau apie IT?