/ 2012-10-23

IT išteklių konsolidavimo privalumai

AB „Avia Solutions Group“ konsolidavo įmonių grupės IT infrastruktūrą ir taip išsprendė daugybę problemų, lydėjusių sparčiai augančią kompaniją. Įmonė turėjo milžinišką decentralizuotą IT ūkį su daugybe išsklaidytų išteklių. Juos konsolidavusi, kompanija ženkliai sumažino IT sąnaudas ir kartu užtikrino visų kritinių sistemų pateikiamumą 24/7.

Decentralizuoto ūkio neigiamos pasekmės

„Patirdavome dideles IT administravimo išlaidas, didžiąją dalį IT darbuotojų laiko buvome priversti skirti infrastruktūrai palaikyti ir spręsti rutininius incidentus“, – pasakoja Edmundas Vasonskis, „Avia Solutions Group“ IT vadovas.

Didelis ir decentralizuotas ūkis neleido užtikrinti būtinų duomenų centro sąlygų. Pasak E. Vasonskio, infrastruktūra nebuvo lanksti, nes ištekliai buvo išdalinti per daugybę serverių, administruojamų įvairiose vietose. Naudoti serveriai buvo nepakankamai galingi, tad net ir virtualizacija neleido pasiekti maksimalaus virtualių serverių, tenkančių vienam serveriui, rodiklio – norint atlikti infrastruktūrinius pakeitimus, tekdavo stabdyti kritines sistemas, kas sutrukdydavo sklandų kompanijos darbą.

Anot IT vadovo, atsarginės kopijos buvo daromos naudojant skirtingus įrankius, kai kurių duomenų bazių kopijavimas tęsdavosi visą parą. „Tai paveikdavo sistemų spartą, be to, negalėjome duomenų kopijų daryti taip dažnai, kaip derėtų. Todėl versdavomės su mažiau kopijų versijų. Bet blogiausia, kad atsarginių kopijų darymas suvalgydavo pernelyg daug IT administratorių laiko“, – sako E. Vasonskis.

Siekiant užtikrinti sistemų patikimumą naudojant senąją infrastruktūrą aplikacijų lygiu buvo naudojama daug skirtingų sprendimų, dėl ko infrastruktūra buvo dar labiau komplikuota, o daug serverių buvo skirta kopijoms, dubliavimui, replikacijoms, stebėsenai.

Ambicingas tikslas

Sparti kompanijos plėtra neleido „Avia Solutions Group“ IT skyriui rūpintis tik esamų sistemų palaikymu. Radosi nauji poreikiai kritinėms sistemoms (tarp jų ir el. pašto naujam sprendimui) visos grupės mastu, kas reiškė papildomų išteklių įsigijimą arba nuomą.

Įvertinusi tuometines sistemų išlaikymo ir administravimo sąnaudas, paskaičiavusi RTO (Recovery Time Objective – siektinas duomenų atkūrimo laikas) bei RPO (Recovery Point Objective – atkurtinų duomenų kiekis) rodiklius, įmonės vadovybė nusprendė konsoliduoti visą IT infrastruktūrą ir taip užtikrinti sklandžią jos plėtrą ateityje.

„Išsikėlėme ambicingą tikslą sutvarkyti IT infrastruktūrą taip, kad užuot dirbę ugniagesiais, galėtume susitelkti į verslo procesų gerinimą“, – atskleidžia E. Vasonskis.

Sprendimo kriterijai

Siekdami surasti geriausią infrastruktūrinį sprendimą tikslui pasiekti, vadovai pirmiausia apsisprendė dėl sprendimo kriterijų.

Buvo nuspręsta ieškoti „Windows“ bei „Linux“ operacinių sistemų virtualizacijos sprendimo. Vienas reikalavimų – efektyviai išnaudoti visus išteklius ir užtikrinti išteklių dalinimąsi tarp sistemų. Kitas – išlaikyti saugų buferį tarp sistemų, nepereikvojant išteklių. Trečiasis reikalavimas – užtikrinti itin aukštą 99,5 proc. patikimumą ir nepertraukiamą sistemų darbą. Ketvirtasis – virtualizacijos platforma turi užtikrinti galimybę testuoti ir vystyti naujas aplikacijas, atnaujinti jas nestabdant ir nekeliant grėsmės kritinių sistemų darbui.

Siekiant patenkinti šiuos reikalavimus buvo įdiegti ir virtualizuoti trys „IBM x3550“ serveriai.

Duomenų saugykla šiai dienai ir ateičiai

Duomenų saugykla yra vienas kertinių infrastruktūros elementų, lemianti virtualizacijos funkcionalumą, spartą ir duomenų patikimumą. Buvo nuspręsta surasti patikimą, funkcionalią duomenų saugyklą, tenkinančią trumpojo laikotarpio reikalavimus, tačiau kartu turinčią didelį potencialą didinti našumą net keliolika kartų.

Buvo pasirinkta Atea pasiūlyta „IBM Storwize V7000“ duomenų saugykla. Šiuo metu naudojami iSCSI ir SAS diskai bei vienas diskų išplėtimas. „Ateityje kompanija galės naudoti SSD diskus su „tiering“ funkcionalumu, duomenų spartą galės padidinti pajungdama per FC jungtį, taip pat galės pasijungti iki 10 išplėtimų“, – pasakoja Erikas Urbonas, Atea IT infrastruktūros verslo klientų departamento direktorius.

„Mums svarbu užtikrinti infrastruktūros lankstumą, kad įsigiję naujų įmonių ar startavę naujus verslus galėtume atitinkamai plėsti ir IT infrastruktūrą. Kita vertus, investuoti norime tik tiek, kiek reikia“, – kompanijos motyvus pasirinkti „IBM Storwize V7000“ sprendimą atskleidžia E. Vasonskis.

Aukštiems duomenų atkūrimo reikalavimams užtikrinti įmonė ieškojo sprendimo, kuris leistų ne tik greitai atkurti duomenis, bet ir emuliuoti duomenų saugyklą, deduplikuoti ir replikuoti duomenis. Buvo pasirinktas „Veeam Backup & Replication“ sprendimas, sklandžiai integruojamas su virtualizacija. „Naudojame įvairią programinę įrangą, todėl atsarginių kopijų sprendimas virtualizacijos lygiu mums yra pats tinkamiausias. Nebereikia diegti atskirų agentų kiekvienai aplikacijai, nebereikia pirkti galybės skirtingų licencijų“, – privalumus dėsto IT vadovas.

Jo teigimu, kaip savo laiku virtualizacija pradėjo naują erą išteklių ir infrastruktūros valdymo srityje, taip „Veeam“ atveria revoliucines galimybes atsarginių kopijų srityje.

Užtikrintas sistemų pateikiamumas

Naujoji „Avia Solutions Group“ IT infrastruktūra apima tris „IBM x3550“ serverius su „VMware“ virtualizacija, „IBM Storwize V7000“ duomenų saugyklą, IBM serverį su daug SATA diskų ir „Veeam Backup & Replication“ sprendimą.

Naujoje infrastruktūroje veikia globalios ir kritinės grupės įmonių sistemos, tokios kaip el. paštas, finansų apskaita, dokumentų sistema, interneto svetainių ir sistemų priegloba, verslo valdymo ir pardavimų sistema bei grupės įmonių specializuotos verslo aplikacijos pagal įmonės veiklos pobūdį. Kiekvienai įmonei užtikrinamas jos naudojamų sistemų pateikiamumas 24/7.

Technologijos pagrįstos verslo argumentais

Pasak E. Vasonskio, vykdant panašius infrastruktūrinius projektus pirmiausia būtina įsigilinti į verslo poreikius. „Atea, mūsų partneris, detaliai įsigilino į iškeltus reikalavimus ir technologinį sprendimą grindė būtent verslo argumentais, – sakė E. Vasonskis. – Mūsų tikslas nebuvo įsigyti įrangą, neturėjome išankstinių nuostatų dėl techninių parametrų ar funkcionalumo. Tačiau reikalavome patikimo sprendimo, užtikrinsiančio  tiek trumpalaikių, tiek ilgalaikių poreikių įgyvendinimą.“

Anot IT vadovo, Atea pateisino lūkesčius. „Atea suprato mūsų tikslus, suprojektavo bei padėjo įdiegti visą įrangą. Tam tikrą laiką vienas Atea specialistas buvo tapęs visaverčiu mūsų komandos nariu, dalyvavo diegimo procese nuo įrangos išpakavimo, dalijosi savo patirtimi ir padėjo žengti pirmuosius žingsnius“, – sako E. Vasonskis. Jo teigimu, net ir pasibaigus diegimo projektui Atea jaučia atsakomybę už sklandų įdiegtų technologijų darbą ir padeda spręsti techninio palaikymo klausimus.

Norite sužinoti daugiau apie IT?