2015-05-19

Kauno miesto mokyklose saugiau

Gyvas sargavimas Kauno miesto mokyklose – jau kone istorija. Sargus laikinosios sostinės ugdymo įstaigose pakeitė modernios, kompiuterizuotos apsaugos signalizacijos sistemos.

Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) „Rasos” gimnazija tapo viena pirmųjų mokyklų, kurioje Atea, laimėjusi Kauno savivaldybės organizuotą konkursą, įrengė apsauginės signalizacijos sistemą. VDU „Rasos” gimnazijos direktorius Artūras Sakalauskas mena, kad iki tol mokykloje dirbo 3 sargai, kurie budėdavo pamainomis. „Įdiegus apsaugos signalizacijos sistemas mums užtenka vieno budėtojo, kuris yra atsakingas už pastato vidaus priežiūrą ir signalizacijos pridavimą”, – pasakoja p. Sakalauskas. Gimnazijos direktorius skaičiuoja, kad sąnaudos apsaugai sumažėjo net tris kartus, o išlaidos saugos tarnybai dabar tesudaro apie 60 eurų per mėnesį. Visus darbus Atea atliko iki 2014 m. mokslo metų pradžios, tai yra iki rugsėjo 1-iosios dienos. Tarpiniu periodu, nuo pernai birželio iki rugpjūčio pabaigos, Atea VDU „Rasos” gimnazijos pastato apsaugą užtikrino įmonės lėšomis.

Gerins mokymosi aplinką

Sutaupytos lėšos, anot gimnazijos direktoriaus, bus panaudotos administravimo efektyvumui gerinti. Mokymosi įstaigoje įdarbintas viešųjų pirkimų specialistas. „Viešieji pirkimai reikalauja kompetencijos, procedūrų išmanymo. Pirkimai būna labai įvairūs – IT įranga, patalpų remontas, transporto paslaugos, baldai, sporto inventorius, vadovėliai, mokymo priemonės ir pan., be to, viešųjų pirkimų pasitaiko gan dažnai”, – sako p. Sakalauskas. Iki šiol tai užimdavo daug gimnazijos administracijos darbuotojų laiko ir pastangų. VDU „Rasos” gimnazijos direktoriaus nuomone, specialisto pagalba viešieji pirkimai vykdomi sklandžiau ir greičiau, skiriama daugiau dėmesio geriausio pasiūlymo atrankai, o tai leidžia dar daugiau sutaupyti. Tuo tarpu mokyklos vadovybė gali skirti dėmesį pagrindiniams darbams: pokalbiams su mokytojais, tobulinti mokymo programų kokybę, gerinti mokyklos įvaizdį, ir kitiems tikslingiems darbams.

Ypač vertinga patirtis

Pasak Atea saugumo sistemų projektų vadovo Artūro Koko, projektas nebuvo sudėtingas technologiškai, tačiau išsiskyrė mastu ir ypatingai įtemptais terminais. Tokios apimties projektai pasitaiko gana retai ir, žinoma, su turimais žmogiškaisiais resursais jo nebūtų buvę įmanoma atlikti laiku. „Per trumpą laiką reikėjo surasti daugiau nei 50 elektrikų ir inžinierių, turinčių patirties dirbant su silpnomis srovėmis ir apsaugos sistemomis. Pavykus tai padaryti, kitas iššūkis buvo koordinuoti ir prižiūrėti laikinųjų darbuotojų darbą”, – projekto įgyvendinimo įkarštį prisimena Atea saugumo sistemų projektų vadovas. Vienu metu dirbo 12 brigadų po 4 žmones. Kiekvieną dieną projekto vadovas visoms grupėms privalėjo paskirstyti užduotis ir stebėti jų vykdymą. „Galima sakyti, Atea komanda po šio projekto įgyvendinimo yra užgrūdinta ir išlaikiusi išbandymą. Įgavome vertingos didelių projektų valdymo patirties ir esame pasiruošę ateityje imtis dar didesnių projektų”, – įsitikinęs Artūras Kokas.

Stebinantys skaičiai

Iš viso 77 Kauno mokyklose buvo įdiegtos adresinės arba konvencinės gaisro signalizacijos sistemos. Taip pat – apsaugos signalizacijos sistemos, fiksuojančios judesius, dūžius ir įsilaužimus. Visa tai prijungta prie mokyklų pasirinktų apsaugos kompanijų pultų. Didesnėse mokyklose buvo įrengtos apsaugos sistemų monitoringo sistemos, t. y. kompiuteriai su programine įranga. Nuo šiol apie pavojų Kauno mokyklose gali skelbti net 1130 sirenų, 752 temperatūriniai detektoriai, apie galima gaisro ar dūmų pavojų praneš virš 12750 optinių dūmų detektorių. Projekto įgyvendinimo metu sumontuota 6000 magnetinių kontaktų, 5350 judesio ir 2700 stiklo dūžio daviklių, 1300 kombinuotų stiklo ir judesio daviklių, 537 akumuliatoriai ir daug kitos smulkesnės bei stambesnės įrangos, prisitaikant ją prie kiekvienos mokyklos pastato specifikos. Tai pat ištiesti ir paslėpti net 447 kilometrai kabelių, panašiai tiek yra nuo Vilniaus iki Latvijos – Estijos sienos.

Norite sužinoti daugiau apie IT?