2015-11-29

KTU studentams – “Bloomberg” informacinė platforma

Nuobodžiai mokytis iš knygų ir kalti sausą teoriją – jau praeitis. Bent jau Kauno Technologijos Universiteto (KTU) studentams. KTU Ekonomikos ir verslo fakultete įkurta pirmoji Šiaurės Europoje „Bloomberg” laboratorija.

Informacinę platformą „Bloomberg Professional” visame pasaulyje naudoja daugiau nei 320 tūkstančių verslo lyderių ir finansų profesionalų. „Bloomberg Professional“ – programinė-informacinė platforma, kuri leidžia analizuoti rinką, atlikti tyrimus ir priimti sprendimus, remiantis realiojo laiko bei istoriniais duomenimis. Verslo ir finansų profesionalams šios žinios padeda priimti geresnius investavimo sprendimus. Programinėje įrangoje įdiegtos ir visų turto rūšių valdymo platformos, leidžiančios patikimai bendrauti globaliame tinkle.

Labaratorijos atidarymo šventės akimirka. Iš kairės: KTU EVF dekanė Edita Gimžauskienė, KTU rektorius Petras Baršauskas ir „Bloomberg“ atstovė Baltijos regionui Karina Collis.

Labaratorijos atidarymo šventės akimirka. Iš kairės: KTU EVF dekanė Edita Gimžauskienė, KTU rektorius Petras Baršauskas ir „Bloomberg“ atstovė Baltijos regionui Karina Collis.

Nauda ne tik studentams

„Bloomberg“ terminalo paslaugos teikiama nauda yra milžiniška.

„Studentai universitetuose dažniausiai gauna gana sausas akademines žinias. Jie mokosi iš vadovėlių, tačiau knygos neatspindi kiekvieną valandą besikeičiančios finansų rinkos ir joje vykstančių procesų. Būtent šią spragą, pateikdamas duomenis tiesiogiai, užpildo „Bloomberg“ terminalas. Tai yra tikroji finansų eksperto patirtis”, – sako prof. Rytis Krušinskas, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų katedros vedėjas, atsakingas už „Bloomberg” laboratorijos diegimą į finansų studijų programą.

Anot pašnekovo, suprantama, kad didžiąją dalį finansų rinkų informacijos galima rasti internete. Siekiant atlikti gilesnės analizės uždavinius, reiktų dirbti su labai dideliu kiekiu informacijos šaltinių. Tačiau tai – imlus laikui ir patogumui užsiėmimas.

„Tuo tarpu „Bloomberg” platformoje visa finansų rinkų informacija yra vienoje vietoje. Tai pirmaujanti ekonomikos ir finansų sistema pasaulyje. Kalbos problema taip pat išspręsta – skirtingų šalių biržų informacija „Bloomberg” sistemoje pateikiama konsoliduota anglų kalba”, – privalumus vardino prof. Rytis Krušinskas.

„Bloomberg Professional“ – nepakeičiamas įrankis dėstytojams bei tyrėjams, gerokai palengvinantis jų atliekamus tyrimus. Ši laboratorija yra puiki bazė universitetų tyrėjams, mokslininkams. Ji patogi atliekant tyrimus, analizes, ruošiant tiriamuosius mokslinius darbus.

Kitas mokymosi lygis 

„Bloomberg Financial Markets Lab“ laboratorijos veikia daugelyje universitetų visame pasaulyje. Darbas šiose laboratorijose – tai galimybė studentams pradėti savo kelią finansų pasaulyje. „Bloomberg” patrauklus, lengvai įsisavinamas įrankis. Be to, šios sistemos naudojamos ir didesnėse įmonėse, todėl tikėtina, kad dalis studentų ją naudos ir darbe baigę studijas. „Bloomberg” turi stiprią palaikymo infrastruktūrą, skirtą švietimui. Laboratorijos aprūpinamos įranga, studentai savo žinias gali pasitikrinti laikydami „Bloomberg Attitude Test”.

Anot KTU prof. Ryčio Krušinsko, mokymasis laboratorijoje įgauna visai kitą efektyvumą. Studentų grupė su dėstytoju gali gyvai stebėti procesus rinkose, o pastebėję įdomų pokytį, ieškoti priežasčių, sąsajų su politiniais įvykiais, juos gyvai aptarti, įvertinti to pokyčio galimus efektus ir projektuoti ateities scenarijus.

„Visi ekonomikos dėsniai išmokstami analizuojant realų pasaulį realiu laiku. Visų šių patirčių net neįmanoma palyginti su įprasta paskaitos klausymo forma. Tai skatina studentų nestandartinį mąstymą. Laboratorijoje skirtingai nei auditorijoje keliami klausimai ne kas ir kaip, bet kodėl ir kas bus toliau?”, – sako KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų katedros vedėjas.

Rinkų stebėjimams – patikima technika 

„Bloomberg” laboratorijos įrengimo projektui vadovavo KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų katedros prof. Andrius Guzavičius. Jis pasakoja, kad auditorija buvo įrengiama moderniai, tad visas įrangos derinimas vyko su visais kitais projekto dalyviais: elektrikais, baldininkais ir t.t. Darbas vyko sklandžiai ir pagal planą.

„Bloomberg“ įranga aprūpino tik dalinai, KTU turėjo pasirūpinti likusia įrangos dalimi ir visišku auditorijos įrengimu. Siekiant išlaikyti kokybinį vientisumą, reikėjo labai geros kokybės įrangos ir sprendimų, užtikrinančių sklandų darbą, bei patikimų partnerių”, – reikalavimus vardina laboratorijos įrengimo projektui vadovavęs prof. Andrius Guzavičius. Pasak jo, projektas įgyvendintas be jokių nesklandumų, nes vyko glaudus bendradarbiavimas visais lygmenimis. „Partnerius „BMK” vertiname už parodytą dėmesį, kompetentingas konsultacijas, orientaciją į galutinį rezultatą, o ne į pavienių darbų įvykdymą”, – pagyrų negaili KTU akademikas.

Iš kairės: KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų katedros prof. Andrius Guzavičius, Mindaugas Pozingis, „BMK“ Audiovizualinių ir edukacinių sprendimų skyriaus vadovas, prof. Rytis Krušinskas, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų katedros vedėjas.

Iš kairės: KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų katedros prof. Andrius Guzavičius, Mindaugas Pozingis, „BMK“ Audiovizualinių ir edukacinių sprendimų skyriaus vadovas, prof. Rytis Krušinskas, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų katedros vedėjas.

Anot Mindaugo Pozingio, skyriaus vadovo, įmonė pasiūlė geriausiai atitinkantį KTU ir „Bloomberg” lūkesčius sprendimą.

„Visas projekto žavesys yra įrangos valdymo paprastume. Auditorijoje įdiegta daug galingos ir sudėtingos technikos, specialus dėstytojo kompiuteris, vaizdo procesoriai, matricos, įgarsinimo sistema, auditorijos šoninėse sienose sumontuoti du didelės raiškos ir įstrižainės profesionalūs monitoriai”, – vardina Mindaugas Pozingis. Taip pat buvo sumontuoti du galingi vaizdo projektoriai, daugiašalė vaizdo konferencinė įranga, kuri suteikė galimybę rengti vaizdo konferencijos su kitų šalių dėstytojais, papildomi informaciniai monitoriai sumontuoti ir auditorijos prieigose.

Visa sistema valdoma specializuotu lietimui jautriu daugelio universitetų šiuolaikinių auditorijų naudojamu „Extron” valdikliu. Valdiklis vienu judesiu leidžia išjungti ar įjungti garsą auditorijoje, video konferencijos metu studentams per du didžiuosius ekranus rodyti lektorių, o jų ekranuose skaidres ir kitaip valdyti įrangą.

Norite sužinoti daugiau apie IT?