2014-05-06

One Video – keliolika tūkstančių sutaupytų valandų ir litų

2013 metų gegužę Atea pristatė naują vaizdo konferencijų paslaugą One Video. Paslauga suteikia galimybę klientams naudotis aukščiausios kokybės vaizdo konferencijomis išvengiant didelių pradinių investicijų ir sutaupant laiko projekto diegimui. Klientai turi tik įsigyti galinę įrangą arba nuomoti ją mokėdami mėnesines įmokas. Centrinę Cisco Telepresence infrastruktūrą Atea pateikia kaip paslaugą.

Šis sprendimas sukėlė naują susidomėjimo vaizdo konferencijomis bangą Lietuvoje. Viena iš įmonių, pastaruoju metu nusprendusių įsidiegti One Video – Lietuvos energijos gamyba. Bendrovė valdo tris pagrindines elektrines Lietuvoje: Lietuvos elektrinę Elektrėnuose, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę bei Kauno hidroelektrinę. Įmonėje ypatingas dėmesys skiriamas techninėms ir mokslinėms inovacijoms, specialistų ugdymui. Tokia veikla, žinoma, reikalauja daug laiko skirti mokymams, pristatymams, susirinkimams. Apie įdiegtą vaizdo konferencijų sprendimą kalbamės su Lietuvos energijos gamybos Personalo ir administravimo departamento direktore Renata Vainilaitiene.

Kodėl nusprendėte investuoti į vaizdo konferencijų sprendimą?

Lietuvos energijos gamyba – didelė įmonė. Turime padalinius Elektrėnuose, Kaune ir Kruonyje, o didžioji dalis administracijos įsikūrusi Vilniuje, tad buvo poreikis efektyviai bendrauti per atstumą. Mūsų bendrovei labai svarbu neprarasti darbo efektyvumo, greitai prisitaikyti prie pokyčių. Kartu šis sprendimas leido sutaupyti ir pinigų.

Kokias nuotolinio bendravimo priemones naudojote iki tol?

Naudojome įprastas priemones, pirmiausia, telefoną. Neseniai įsidiegėme ir Microsoft Lync komunikacijos sistemą, tačiau dėl tam tikrų vaizdo perdavimo apribojimų ši priemonė labiau tinka pokalbiams tarp dviejų darbuotojų, o vaizdo konferencijoms praktikoje pas mus beveik nenaudojama.

Ar buvo sunku priimti sprendimą? Kokios buvo pagrindinės abejonės, trukdžiai?

Rinkoje siūloma nemažai skirtingų sprendimų, tad iš tiesų nebuvo lengva pasirinkti geriausiai poreikius tenkinantį variantą. Kad susidarytume realų vaizdą, nustatytume savo poreikius, įvertinome net septynis skirtingus šiuo metu rinkoje esančius sprendimus.

Kas buvo svarbu renkantis vaizdo konferencijų sprendimą?

Vaizdo perdavimo kokybė, sprendimo išbaigtumas, patogumas. Tai buvo ypač svarbu, nes norėjome įsigyti tokį komunikacinį įrankį, kuriuo mūsų darbuotojai noriai naudotųsi. Žinoma, vertinome ir kainą, taip pat palaikymo sąnaudas per ateinančius penkerius metus. Kadangi žinojome, kad aktyviai naudosimės šiuo sprendimu, norėjome maksimaliai patikimo sprendimo, kurio nereiktų kasdien administruoti ir prižiūrėti. Taip pat sprendimas turėjo garantuoti perduodamos informacijos konfidencialumą.

Kodėl pasirinkote One Video ir Cisco Telepresence? Kokie buvo reikalavimai sprendimui?

Visus mūsų iškeltus reikalavimus pasirinktas sprendimas puikiai atitiko. Puiku ir tai, kad mūsų atveju jam beveik nereikėjo jokių infrastruktūrinių pakeitimų, tad sprendimą įsidiegėme labai greitai. Nors kaina iš pirmo žvilgsnio atrodė kiek didesnė nei kitų siūlomų sprendimų, tačiau minimalūs priežiūros kaštai, įrangos palaikymas, garantija, kad įrangai sugedus ji bus pakeista kitą dieną, lėmė, kad šis pasirinkimas dabar mums kasdien leidžia sutaupyti išlaidas, kurias turėtume skirti įrangos priežiūrai.

Kam šiandien daugiausiai naudojate vaizdo konferencijų įrangą?

Dažniausiai naudojame bendrovės padalinių susirinkimams.

Kiek laiko ir pinigų pavyko sutaupyti ar planuojama šiemet sutaupyti naudojant vaizdo konferencijų sprendimą?

Iš pradžių šia įranga naudojomės kiek pasyviai, tačiau kas mėnesį naudojimasis ja augo kone dvigubai. Dabar vaizdo konferencijomis naudojamės beveik du kartus per dieną, kartais ir tarp visų keturių bendrovės padalinių. Žvelgiant iš statistinės pusės, vienu metu virtualiame susitikime vidutiniškai dalyvauja aštuoni žmonės. Tad per šiuos metus planuojame sutaupyti apie 11 500 darbo valandų ir apie 25 000 litų, kuriuos išleistume kurui važinėdami į susitikimus. Šis sprendimas padeda siekti ambicingų Lietuvos energijos gamybos tikslų.

Gal turite pastabų dėl Cisco Telepresence sprendimo kokybės, funkcionalumo?

Esame patenkinti ir neturime priekaištų.

Dėkojame už pokalbį.

Norite sužinoti daugiau apie IT?