2017-05-10

Sėkmę nešantis globalus bendravimas

Užtikrinti kokybišką komunikaciją tarp po pasaulį išsibarsčiusių kolegų – sėkmingo tarptautinio verslo pagrindas. Bendravimas interaktyviosiomis komunikacijos priemonėmis ypač svarbus net 16 šalių, 24 biuruose veikiančiai „Unity Technologies“ bendrovei. Vilniaus „Unity“ kolektyvas labai jaunas – kai kuriuos kolegas galima priskirti vadinamajai Z kartai. Intensyvus darbas trumpais intervalais, betarpiškas bendravimas, žaidimai ir muzika pertraukų metu, regis, gyvenimas į biurą perkeltas tiesiai iš labai šiuolaikiškos gimnazijos. Be abejo, jei komanda tobulina žaidimų platformą, pastarieji neatsiejami nuo biuro gyvenimo. Žaidimų pultelių čia, atrodo, pakanka visiems.

Kas negirdėjo apie „Unity“, gali pamanyti, kad kalbame apie kurį nors naujai išdygusį startuolį. Anaiptol. Kompiuterinių žaidimų industrijoje daugiau nei trečdalis žaidimų sukurti naudojantis varikliu „Unity“. Jį savo žaidimams renkasi pasaulyje žinomos kompanijos, tarp kurių yra tokie garsūs vardai kaip „Rovio“, „Blizzard“, „Nintendo“, „Electronic Arts“, „Disney“, „Microsoft“. Be žaidimų kūrėjų, šį variklį tam tikroms aplikacijoms naudoja kosmoso agentūra NASA, JAV kariuomenė ir dar daug kitų. Savo veiklą pradėję Danijoje, 2010 m. „Unity“ įsteigė pirmą biurą Lietuvoje. Nenuostabu, nes trys iš dešimties pirmų įmonės darbuotojų buvo lietuviai. Padalinys pirmiausia atsirado Vilniuje, vėliau – Kaune. Plečiantis Vilniaus biuro kolektyvui, 2016 m. bendrovė persikėlė į naujai įrengtą verslo centrą „Quadrum“ sostinės Konstitucijos prospekte. Šiandien „Unity Technologies“ bendrovė veikia 27 šalyse visame pasaulyje. Užtikrinti kokybišką komunikaciją tarp po pasaulį išsibarsčiusių kolegų – sėkmingo tarptautinio verslo pagrindas. Biurui ir verslo plėtrai Lietuvoje vadovauja Vilmantas Balasevičius. Jis siekė sukurti aplinką, kuri sudarytų geriausias sąlygas bendrauti su kitais biurais, užtikrintų produktyvų darbą ir darbuotojų motyvaciją.

KELIAIS ŽINGSNIAIS PRIEKYJE

Bendravimas tarp „Unity Technologies“ padalinių visame pasaulyje vyksta kasdien. Vaizdo konferencijų sprendimai naudojami tiek pasitarimams „vienas prieš vieną“, tiek didelių grupių susirinkimams. Tarp padalinių bendraujama vadovų lygmeniu ir projektinėse komandose. Vaizdo konferencijų įrangai svarbiausia nepriekaištinga garso ir vaizdo kokybė, taip pat ją turi būti paprasta naudoti. Todėl įrengiant biurą buvo iškelta sąlyga diegti pažangiausias technologijas. „Didelis dėmesys kreiptas kokybiškam, patogiam naudoti ir ilgaamžiškam sprendimui. Šioje industrijoje dirbančios įmonės technologijas vertina ateities perspektyva, todėl, tarkim, buvo įdiegta komutacinė įranga, leidžianti perduoti 4K rezoliucijos vaizdą“, – sako Justinas Ginaitis, BMK projektų vadovas. Pasitarimų kambariuose įdiegti aukšto technologinio lygio vaizdo ir garso sprendimai, kurie biuro darbuotojų susirinkimus ar vaizdo konferencijas leidžia vykdyti įvairiausiais būdais ir scenarijais. Didžiausiame biuro pasitarimų kambaryje įdiegtas auštos kokybės „ClearOne“ mikrofoninis sprendimas, kurį sudaro ant lubų kabančių itin jautrių mikrofonų ir garso procesorių sistema. Šioje patalpoje taip pat įdiegta „JBL“ garsiakalbių sistema, du 75 colių įstrižainės profesionalūs „Samsung“ ekranai, valdoma konferencinė vaizdo kamera, belaidis turinio perdavimas. Taip pat posėdžių kambaryje įgyvendinta galimybė naudoti įvairias konferencinių skambučių ir vaizdo platformas, tokias kaip „Google Hangout“, „Skype“, „Vidyo“ ir kt. Visa šios patalpos konferencinė įranga valdoma iš dviejų ant stalų esančių planšetinių kompiuterių, kuriuose įdiegta ir specialiai pagal kliento poreikius programuota „Extron“ vaizdo ir garso (toliau tekste AV) įrangos valdymo programinė įranga.

POILSIO ZONOS – KOMFORTUI IR
MOTYVACIJAI

 

„Unity Technologies“ padalinio Lietuvoje generalinis direktorius V. Balasevičius įsitikinęs, kad sėkmė versle priklauso ne tik nuo geros idėjos, bet ir nuo komandos, psichologinio komforto. Daug dirbant labai svarbu užtikrinti ir tinkamą poilsio organizavimą biure. Būtų neįprasta, jei kompiuterinių žaidimų industrijos įmonėje nebūtų žaidžiami žaidimai. Tačiau ir žaidimų platformų kūrėjų programos technologiškai ypatingos. „Darbuotojų poilsio zonoje suprojektuota sudėtinga vaizdo ir garso matricinė sistema, kuri bendrą erdvę padalija į tris atskiras vaizdo ir garso zonas. Šis funkcionalumas leidžia daryti bendrus biuro susirinkimus matant vaizdą per centrinę poilsio zonos vaizdo projekcinę sistemą ir per šonuose esančius 75 colių įstrižainės profesionalius LCD ekranus“, – vardija „Unity Technologies“ padalinio Lietuvoje plėtros vadovas. Padalijus erdvę atsiranda galimybė kiekvienoje zonos dalyje rodyti atskirus vaizdo turinius. Poilsio zonos įgarsinimo sistema sukomplektuota iš „JBL“ garsiakalbių, mikrofoninės ir foninės muzikos transliavimo sistemų. Visa šios patalpos komutacinė vaizdo perdavimo sistema suprojektuota perduoti didelės rezoliucijos 4K turinį. Visa patalpos AV įranga valdoma vieninteliu planšetiniu kompiuteriu. Visame biure stengiamasi kurti neformalią aplinką, virtuvėse yra reikiama įranga patiems pasigaminti pietus, o ant stalų visada yra vaisių dubuo. „Laimingi darbuotojai sukuria daugiau pridėtinės vertės įmonei, todėl svarbu rūpintis ne tik darbo priemonėmis, bet ir atitinkamu poilsiu“, – reziumuoja V. Balasevičius.

Norite sužinoti daugiau apie IT?