2014-12-08

Siemens arenoje įrengta moderniausia Baltijos šalyse LED juosta

Tikras krepšinio gerbėjas pasakys, kad žiūrėti rungtynes per televizorių – tai lyg valgyti saldainį su popierėliu. Bent kartą gyvai krepšinio rungtynes stebėjęs asmuo patvirtins, kad palaikomos komandos įmesti tritaškiai – tik maža dalis euforijos, kuri apima arenoje skanduojant su tūkstančiais komandos sirgalių, stebint sportiškų merginų šokį pertraukos metu ar visa gerkle traukiant „Tris milijonus“.

Siemens arena pasirengusi kiekvienas krepšinio varžybas paversti nepamirštama švente – sporto varžybas lydi interaktyvūs žaidimai, akcijos, garsenybių pasirodymai. Kad sporto renginiai Siemens arenoje nenusileistų stebimoms NBA arenose, JAV, sumontuota viena didžiausių Baltijos šalyse, 172 metrų ilgio, LED juosta. Ji tarsi milžiniškas „U“ formos televizorius juosia arenos ložes. Šią juostą arenai padėjo įsigyti, sumontavo ir dalį jos programinės įrangos sukūrė Atea grupės įmonės Prezentacijų spektro specialistai.

Dar daugiau pramogų lankytojams

Pasak Siemens arenos direktoriaus pavaduotojo Vitalijaus Garbausko, LED juosta renginių žiūrovams taps nepamainoma pramoga. „LED juosta leis interaktyviai bendrauti su publika: paskatinti žiūrovus pradėti dainas, skanduotes, švilpimą, plojimus, „sukelti bangą“. LED juosta siūlo aibę galimybių, suteiksiančių sporto aistruoliams naujų įspūdžių“, – pasakoja jis.

V. Garbauskas tvirtina, kad LED juostos interaktyviosios galimybės yra didžiulės. Šioje juostoje galima rodyti reklamą, rėmėjų logotipus, anosnus, įvairius vaizdo efektus. Integracija su garso stiprumo matuokliu – atvaizduoti animuotą salės triukšmą. Visas šias galimybes realizuoti padėjo Prezentacijų spektras. LED juosta buvo įsigyta su standartine valdymo programine įranga, o integracijai su kitais arenoje naudojamais įrenginiais reikalingą programinę įrangą sukūrė Prezentacijų spektro programuotojai.

Moderniausia Baltijos šalyse

Išskirtinių parametrų ir galimybių LED juosta Siemens arenoje – vienintelė tokia Baltijos šalyse. Jos techniniai duomenys tikrai įspūdingi: ilgis – 172 metrai, svoris – 4 tonos, 134 segmentai, 17 K raiška, 2 šviesolaidiniai tinklai.

„Nors LED juosta – sudėtingas įrenginys, tačiau ji neįtikėtinai lengvai prižiūrima. Diodai, iš kurių ji sudaryta, kabo ant specialių, ypač tvirtų magnetų – plytelių. Diodui perdegus, tereikia jį nuimti nuo magneto ir pakeisti kitu – greita ir paprasta. Tai ypač svarbu, nes negalima leisti, kad renginio metu juostoje atsirastų „juodų skylių“, – aiškina Vilius Čeledinas, Prezentacijų spektro projektų vadovas.

Arenoje LED juosta buvo sumontuota vos per tris savaites. „Mums greičiau dirbti padėjo specialiai šiam projektui sugalvotas sprendimas. Ant balkono įrengėme specialius bėgius, o tada ant jų pakabinome LED juostos pagrindą. Nors šis darbas buvo tam tikras iššūkis, vis dėlto ne jis buvo sudėtingiausias. Sunkiausia buvo išvedžioti kabelius – iš tiesų, nepamačius net sunku įsivaizduoti, kiek jų yra! – prisimena V. Čeledinas. – Bet ir čia mūsų patyrę specialistai nenuvylė kliento.“

Privalumas – viskas iš vienų rankų

LED juostos Siemens arenos vadovai ieškojo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vis tik patikimiausią, profesionaliausią ir prieinamiausią sprendimą rado Lietuvoje. „Rinkomės iš 8 alternatyvų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, apsilankėme keliose specializuotose tarptautinėse parodose. Prezentacijų spektras mums pasirodė esanti bene labiausiai patyrusi kompanija Lietuvoje. Daug patogiau, kai tiekėjas yra čia pat, ranka pasiekiamas. Taip pat paliko gerą įspūdį tai, kad konkurso metu laiku pateikdavo reikalingą informaciją, greitai reaguodavo į besikeičiančius poreikius. Atea grupės patikimumas ir ilgalaikio bendradarbiavimo galimybės taip pat padėjo apsispręsti. O svarbiausia, kad Prezentacijų spektras pasiūlė sprendimą, kurį patys ir įgyvendino nuo pradžios iki galo – viskas iš vienų rankų. Kas yra įgyvendinęs tokio pobūdžio ir dydžio projektus, supras, kaip tai svarbu, kiek sutaupo laiko“, sako Siemens arenos direktoriaus pavaduotojas.

Norite sužinoti daugiau apie IT?