2013-05-03

Tikroji spalvotos kopijos kaina

Kai prie spalvoto spausdintuvo susitinka projektuotojas ir fotografas, neretai tarp jų kyla nepasitenkinimo karas. Kodėl 3 raudonos komunikacijų linijos brėžinyje kainuoja tiek, kiek ir sodrus spalvotas kraštovaizdžio peizažas? Tuomet projektuotojas nervingai suka savo brėžinius į tūtą, lyg norėtų nedelsdamas nudurti menininką dvikovoje.

Spalvotas spausdinimas kainuoja daug ir niekas neatsižvelgia, ar spausdinamas saulėlydžio nutviekstas išraiškingas pajūrio dangus, ar plonytės raudonos linijos ir taškas. Statybų bendrovių inžinieriams, kasdien sudarinėjantiems ir skaitantiems planus, nepasitenkinimas žvėriškomis, bet mažus dažų kiekius naudojančių brėžinių spaudos kainomis – tapo kasdieniška situacija. Tačiau spalvotas brėžinių spausdinimas būtinas, todėl statybų bendrovės kaip įmanydamos siekia sumažinti spausdinimo kaštus.

Kur slepiasi tikroji kaina?

Spausdintuvų nuomos kainos su pilnu techniniu aptarnavimu dažniausiai būna standartinės, o visi spalvoti spaudiniai apmokestinami vienu įkainiu. Tikrąją spaudo kainą lemia lapo padengimas dažais, todėl šioje situacijoje itin daug pralaimi susisiekimo komunikacijas, viešojo naudojimo pastatus, inžinerinius tinklus projektuojančios bendrovės.

„Didžiausia tokios kainodaros problema, jog nėra diferenciacijos, kuri priklausytų nuo spalvoto dokumento padengimo. Tipiniai lazeriniai įrenginiai neturi techninio sprendimo, kuris leistų apmokestinti kiekvieną spalvinį Įmonių atlikti bandymai rodo, kad įrenginys „Xerox ColorQube“ itin ekologiškas ir palieka apie 90 proc. mažiau atliekų dokumentą pagal jo konkretų padengimo lygį, todėl išskiriami tik spalviniai ir nespalviniai spaudai”, – teigia bendrovės „Biznio mašinų kompanija” projektų vadovas Andrius Jakimavičius.

Optimalios spalvos kainuoja mažiau

Mažindamos spausdinimo išlaidas, bendrovės ieško inovatyvių technologinių sprendimų. Neseniai bendrovė „Biznio mašinų kompanija” šalies rinkai pristatė „Xerox” daugiafunkcinių įrenginių seriją „ColorQube”.

Optimalų spalviškumą šie įrenginiai nustato pagal taškų skaičių lape. Tokiu būdu sunaudojamas mažas spalvos kiekis, o spausdinimo išlaidos išlieka lyg spausdinant nespalvotai. Nepaisant biure naudojamo popieriaus rūšies, spaudos kokybę užtikrina nauja kieto vaško technologija „Solid Ink”.

„Įmonių atlikti bandymai rodo, kad įrenginys „Xerox ColorQube“ itin ekologiškas ir palieka apie 90 proc. mažiau atliekų, o kas svarbiausia – kiekvieno lygio spaudai įkainojami skirtingai, todėl net 75 proc. spalvinių spaudų kaina keliskart mažesnė negu naudojantis tradiciniais lazeriniais įrenginiais”, – pasakoja Andrius Jakimavičius. Būtent tokiais taupančiais spaudos įrenginiais jau kelis mėnesius naudojasi viena didžiausių transporto infrastruktūros inžinerijos bendrovių Lietuvoje „Kelprojektas”, kurios darbo procese susidarydavo didžiausias poreikis įvairaus spalvinio padengimo spaudinių.

„Spausdinimo apimtys ir spalvinio pasiskirstymo kiekiai atskirais mėnesiais ženkliai skiriasi, tad tikslūs kaštų skirtumai bus žinomi tik po metų. Visgi jei skaičiuosime, kad per mėnesį vidutiniškai vienu įrenginiu spausdinama apie 20 tūkst. lapų, galime patvirtinti, kad nedidindami kaštų gavome naują geresnės kokybės, ekologiškesnę įrangą”, – sako bendrovės „Kelprojektas” Turto valdymo skyriaus vadovė Judita Leikienė.

Konfidenciali informacija ofise nebesimėto

Daugelio įmonių administratoriai pastebi, kad prie bendrųjų įmonės spausdintuvų dažnai vyksta darbuotojų susistumdymai. Vieni mėgina sulaukti savo užsakytų spaudinių, kiti braunasi pro juos, kad laiku pasiimtų savuosius. Kartais atrodo, kad šioje judrioje sankryžoje būtinai reikėtų pastatyti šviesoforą. Nesprendžiamos problemos auga, kaip atspausdintų, bet užmirštų pasiimti dokumentų rietuvė. O juk daugelis ten esančių dokumentų gali būti netgi labai svarbūs bei konfidencialūs.

Bendrovei „Kelprojektas” pasiūlytas daugiafunkcinis įrenginys „Xerox ColorQube” turi integruotą spausdinamų dokumentų konfidencialumo sprendimą „Ysoft safeQ”. Visus spausdinimui užsakytus dokumentus galima pasiimti iš artimiausio įmonėje esančio įrenginio, o spausdinimas vyksta tik vartotojui patvirtinus tapatybę. Kol vartotojas neatvyksta, dokumentai paprasčiausiai nebūna spausdinami.

Norite sužinoti daugiau apie IT?