2017-05-05

Ukmergės kino gurmanams – nauja kino salė

Penkerius metus nenaudojama Ukmergės kultūros namų kino salė pagaliau atvėrė duris kinomanams. Nuo šiol ukmergiškiai ir miesto svečiai kviečiami į atnaujintą kino teatro salę, kuri pritaikyta žiūrėti ir trimačius filmus.

Ukmergės kultūros centras pelnytai gali didžiuotis 2016 m. gauta „Geriausio kultūros centro Lietuvoje“ nominacija. Miestas, garsėjantis aukšto meninio lygio muzikiniais kolektyvais, dabar siūlys ne tik klausyti muzikos, bet ir kokybiškai žiūrėti filmus. 500 žiūrovų talpinanti didžioji salė vėl naudojama kinui. Penkerius metus ilsėjęsis senasis 35 mm juostos projektorius nusipelnė poilsio ir garbingos vietos muziejuje, o jo vietą užims Kanados gamintojo „Christie“ skaitmeninis kino projektorius. Jį pritaikė ir sumontavo vaizdo ir garso sprendimų kūrėjai – UAB „Prezentacijų spektras“. Naują kino teatro įrangą sudaro ne tik projektorius, bet ir didžiulis 10 x 5,7 m pločio į viršų pasikeliantis ekranas, serveriai, taip pat akiniai, pritaikyti žiūrėti 3D filmus. Be to, kultūros centras įsigijo papildomus edukacijai, pristatymams ar išvykstamiesiems renginiams skirtus multimedijos projektorius.

VILIOS IR APLINKINIŲ RAJONŲ KINOMANUS

Ukmergės kultūros namų renginių vadybininkė Gražvyda Tušienė pasakoja, kad kino salė kultūros centre veikė nuo 1999 m., čia buvo rodomi juostiniai filmai, vėliau – naudojant DVD, „Blue ray“ diskus. Tikimasi, kad naujoji salė ir kino repertuaras privilios žiūrovus ne tik iš Ukmergės, bet ir iš aplinkinių Panevėžio, Anykščių, Širvintų ar Jonavos rajonų. Šiuolaikinė įranga kino žiūrovams leis mėgautis naujausiais filmais ir jų premjeromis. Naujoji technika pritaikyta rodyti ir 3D filmus. Ukmergės kultūros centras įsigijo specialius trimačiams filmams žiūrėti reikalingus akinius. Tai vadinamieji pasyvūs 3D akiniai, kurie mažesni, patogesni ir pritaikyti žiūrėti 3D filmus tik Ukmergės kino salėje. Specialūs akiniai prie įėjimo į salę bus duodami kiekvienam žiūrovui, o išeinant juos reikės grąžinti. „Žiūrėti filmus namuose turima įranga jie visiškai netinkami“, – papildo Gediminas Vilčauskas, „Prezentacijų spektro“ direktorius.

NEAPLENKS IR KINO FESTIVALIAI

Nuo pat atidarymo kino teatro tinklelis itin intensyvus. Optimizmo įkvepia ir susidomėjimas pirmais rodytais kino filmais, kai apsilankė apie 1000 žiūrovų, už bilietus sumokėjusių po 3 Eur. Per dieną numatyta rodyti po 2–3 seansus. „Kol kas sunku pasakyti, ar šis projektas bus ekonomiškai naudingas.

Suprantama, kad vidutinis lankytojų skaičius ilgainiui mažės, kai gyventojai patenkins smalsumą. Vis tik mums atrodo realu, kad 70 000 Eur kainuojanti įranga atsipirktų per metus“, – optimizmo nestokoja kultūros namų atstovė. Ukmergės kultūros namų planuose – ne tik komercinis kinas. Miestiečiai ir svečiai galės žiūrėti filmus iš didžiųjų Lietuvos kino festivalių: „Kino pavasaris“, „Šaršėliafam“, „Scanorama“ ir rengiamo Ukmergės kino festivalio. „Spragėsių neturime. Norime puoselėti aukštą kino žiūrėjimo kultūrą, kur dėmesys sutelkiamas į kūrinį, ne į užkandžius“, – ambicingai nusiteikę ukmergiškiai.

Norite sužinoti daugiau apie IT?