2011-12-01

Vietoje tarpmiestinių kelionių – produktyvus darbas

Padaugėjus bendrų vidinių projektų tarp „KG Group“ bendrovių, kompanijoje buvo įdiegta „Cisco TelePresence“ vaizdo konferencijų įranga. Taip skirtinguose Lietuvos miestuose dirbančios įmonės sumažino kelionėse darbuotojų neefektyviai leidžiamą laiką.

„KG Group“ – vienas didžiausių ir moderniausių susivienijimų Lietuvoje. Šiai grupei priklauso trys didžiulės įmonės: AB „Kauno Grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ ir AB „Vilniaus paukštynas“. Įmonių grupėje „KG Group“ dirba apie 2500 žmonių.

„KG Group“ valdomose įmonėse ATEA įdiegė tris „Cisco TelePresence“ vaizdo konferencijų įrenginius, po vieną kiekvienoje grupės įmonėje.

„Pastebėjome, kad padaugėjus vidinių projektų, mūsų darbuotojai pernelyg daug laiko sugaišta keliaudami į Kauną, Kaišiadoris ir Vilnių. Tai neefektyvus darbuotojų laikas, kurio metu nesukuriama jokios vertės. Todėl nusprendėme surasti technologiją, kuri leistų efektyviai bendradarbiauti nuotoliniu būdu“, – pasakoja Laimonas Maruška, AB “Kauno Grūdai“ IT vadovas.

Ieškodama tinkamiausio sprendimo, bendrovė apsibrėžė reikalavimus. Pasak L. Maruškos, buvo svarbūs trys kriterijai: „Kokybiškas vaizdo transliacija, paprasta vartotojo sąsaja, kad įrangą galėtų naudotis žmonės be ypatingų įgūdžių, bei galimybė prisijungti į vaizdo konferenciją darbuotojams iš savo darbo vietų“.

Įdiegus vaizdo konferencijų įrangą žymiai sumažėjo bendrovių išlaidos tarpmiestinėms kelionėms. „Kainuoja tiek degalai, tiek kelionėje gaištamas laikas“, – atkreipia dėmesį „Kauno Grudų“ atstovas.

Be to, įdiegus „Cisco TelePresence“, susirinkimai tapo efektyvesni palyginti su anksčiau vykusiomis garso konferencijomis. Skirtingose įmonėse dirbantys kolegos gali ne tik matyti vieni kitus, bet ir pasidalinti kompiuterio ekrano vaizdu. Tai ypač aktualu vykdant bendrus projektus, kurių šiuo metu grupėje vyksta daugybė.

Ekrane matosi kasdien

„Nuotoliniai susirinkimai vyksta kiekvieną dieną. Ypač daug nuotolinių susirinkimų rengia Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų darbuotojai, kartu vykdantys įvairiausius plėtros projektus“, – sako L. Maruška. Jo teigimu, dabar į projektus būna įtraukiama daugiau žmonių, kurie anksčiau dėl didelio užimtumo negalėdavo važinėti į pasitarimus kitame mieste.

„KG Group“ pasirinko populiariausią „Cisco TelePresence“ įrenginių sujungimo architektūrą: pagrindiniame bendrovės biure įdiegiamas įrenginys, galintis palaikyti multikonferencijos funkcionalumą, o kituose padaliniuose įdiegiami paprastesni ir pigesni įrenginiai, atitinkantys lokacijos svarbumą.

ATEA Lietuvoje siūlo visą „Cisco TelePresence“ gaminių asortimentą nuo pavienių taškų darbo vietoje iki sudėtingų infrastruktūrinių sprendimų, apimančių ir integruojančių kompanijos biurą su gamybos padaliniais, laboratorijomis, mobiliais įrenginiais.

Norite sužinoti daugiau apie IT?