/ 2011-05-09

Vilniaus apskrities VPK taupyti laiką ir pinigus padeda efektyvesni komunikacijos sprendimai

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vadovybė tiksliai žino, kokios degalų kainos šviečia degalinėse, bei kokios kainų tendencijos prognozuojamos ateityje. Paskaičiavus, kiek kainuoja vienas VPK vadovų susirinkimas, į kurį iš visos apskrities į Vilnių atvyksta rajonų komisarai, pareigūnams iškilo abejonių: ar tikrai reikia važinėti į Vilnių, norint pasikalbėti akis į akį?

Vilniaus apskrities VPK savo administracijoje ir rajonų komisariatuose ATEA įdiegė „Office Communication Server 2007“, kurio pagalba rengiamos vaizdo konferencijos nepakilus iš savo darbo vietų. VPK vadovybė bei komisariatų vadovai Trakuose, Švenčionyse, Šalčininkuose, Elektrėnuose, Ukmergėje ir Širvintose posėdžiauja matydami vieni kitus savo kompiuterių ekranuose.

Vaizdo kameros ir „Microsoft Office Live Meeting“ programinė įranga buvo įdiegta 35 darbo vietose visoje Vilniaus apskrityje, iš kurių 7 – Vilniuje. Vilniaus apskrities VPK administracijoje buvo įrengta „Microsoft Round Table“ kamera, galinti filmuoti 360 laipsnių erdvę.

Kęstutis Lančinskas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, neslėpė, kad ieškoti efektyvesnių komunikacijos sprendimų privertė poreikis taupyti. „Degalai brangūs, finansiniai policijos ištekliai labai riboti, tenka nuolat galvoti, kaip juos kuo efektyviau išnaudoti“, – kalbėjo jis.

Pasak viršininko, vienas VPK vadovų susirinkimas, įvertinus atvykstančių jo dalyvių išlaidas, kainuoja apie 2.500 Lt. Maža to, kelionėje švaistomas pareigūnų laikas. „Įsivaizduokite, komisaro kelionė iš savo rajono į Vilnių trunka dvi valandas. Tiek pat sugaištama kelionei namo. Dar porą valandų vyksta pats susirinkimas. Žiūrėk, jau darbo dienos ir nebėra, – sako p. Lančinskas. – Techninio sprendimo dėka susirinkimus rengiame virtualiai, neišeidami iš darbo vietų. Taip taupome pinigus, o pareigūnai gali skirti daugiau laiko tiesioginiam darbui savo komisariatuose“.

Gyvus susirinkimus pakeitė virtualiais

Vilniaus policijos viršininkas teigia, kad kolegos naujovę priėmė palankiai. Užteko dviejų mėnesių, kad visi priprastų prie naujos bendravimo formos.

„Virtualus bendravimas nuo realaus skiriasi nežymiai. Taip, mes įpratę komunikuoti akimis, įžvelgti niuansus – ekrane to nepastebėsi. Tačiau apsikeitimas dalykine informacija, užduočių, rezultatų aptarimas vaizdo konferencijoje vyksta lygiai taip pat, kaip gyvame susirinkime,“ – pasakoja p. Lančinskas.

Vilniaus apskrities VPK yra įsidiegę ne tik „Office Communication Server 2007“ su „Live Meeting“, bet ir „Sharepoint“ sprendimą, kurio pagalba vidiniame tinkle derina dokumentus, vykdo procedūras. „Stengiamės išvengti popierių ir dirbti kuo greičiau, paprasčiau ir efektyviau“, – pabrėžia p. Lančinskas.

Norite sužinoti daugiau apie IT?