2011-04-20

Vilniaus paukštynas skaičiuoja virtualizacijos naudą

Plečiantis bendrovei paprastai didėja ir jos išlaidos IT infrastruktūrai. AB Vilniaus paukštynas savo pavyzdžiu neigia šią aksiomą: pasinaudojusi virtualizacijos sprendimais kompanija sugebėjo sumažinti IT įrangos kaštus net apie 40 proc. Projektą įdiegė ATEA, esanti „VMware“ „Enterprise“ lygio partnerė.

Kiekvieną dieną Vilniaus paukštyno vištos padeda per 50 tūkstančių kiaušinių, inkubatoriuje išsirita nuo 30 iki 50 tūkstančių viščiukų, paruošiama per 80 tonų broilerių mėsos ir į Lietuvos bei kitų šalių prekybos centrus išvežama daugiau nei 100 rūšių vištienos gaminių. Tokio dydžio verslui valdyti būtina turėti pažangią ir patikimą IT infrastruktūrą.

Virtualizacijos sprendimų dėka vieno serverio ištekliai gali būti panaudoti kelioms ar keliolikai IT sistemų aptarnauti. Tokiu būdu į vieną serverį galima įdiegti kelias operacines sistemas ar verslo taikomąsias programas. Maža to, visa organizacijos IT infrastruktūra (serveriai, duomenų saugyklos) gali būti konsoliduota, o ištekliai – maksimaliai išnaudoti.

Virtualizacijos programinė įranga yra įdiegiama į serverius dar prieš diegiant į juos operacines sistemas. Vėliau galima sukurti neribotą skaičių virtualių serverių, kurių kiekvienas turės visus fiziškai atskirtų serverių bruožus. Jei viename serveryje bus sukurti 4 virtualūs serveriai, o vienas iš jų pradės streikuoti, likę 3 dirbs kaip dirbę.

Ženkliai sumažino kaštus

Techniniam sprendimui Vilniaus paukštyne įgyvendinti buvo pasitelkta „Hewlett- Packard“ serverinė įranga (dvi tarnybinės stotys, duomenų saugykla, SAN įranga), „Symantec Backup Exec“ atsarginių duomenų kopijavimo ir atstatymo programinė įranga bei „VMware vSphere“ virtualizacijos sprendimas.

„Pasirinkome „VMware“, nes tai labiausiai paplitęs virtualizacijos sprendimas, turintis geriausią palaikymą Lietuvoje“, – pripažįsta Jurij Kliukevič, AB Vilniaus paukštynas IT vadovas.

Pasak p. Kliukevič, virtualizuotuose serveriuose „sukasi“ įmonės el. paštas, apsauga nuo brukalų, užsakymų kaupimo sistemos, tinklo stebėsenos sistemos, testinis duomenų bazių klasteris bei virtualizacijos valdymo centras. „Virtualizavę IT infrastruktūrą, turimos įrangos išlaikymo kaštus sumažinome apie 40%“, – skaičiuoja p. Kliukevič.

Virtualizacijos nauda įmonėms

Kokią naudą virtualizacija suteikia bet kuriai kompanijai? Visų pirma, nebereikia pirkti naujų serverių, sukti galvos, kur juos padėti. Antra, atsisakoma investicijų į serverinių įrengimą, ženkliai mažesnės išlaidos už sunaudotą elektros energiją. Be to, vieną serverio operacinės sistemos licenciją galima išnaudoti keliems virtualiems serveriams.

Prireikus naujo serverio, jo užsakymas, atgabenimas, parengimas ir įdiegimas gali užsitęsti iki mėnesio. Tuo tarpu naudojant virtualizuotą IT infrastruktūrą, naujam serveriui parengti užtektų pusvalandžio ar valandos.

Jurij Kliukevič atskleidžia, jog jam iš visų virtualizacijos suteikiamų privalumų aktualiausias yra įvairių aplinkų palaikymas. „Toliau sektų operatyvumas, – vardina p. Kliukevič. – Dabar programinė įranga diegiama greičiau, nebereikia daugybės tvarkyklių, virtualūs atvaizdai yra lengvai perkialiami iš vienos vietos į kitą“. Trečiasis apčiuopiamas privalumas – tai finansinė nauda, ženklus sutaupymas.

Norite sužinoti daugiau apie IT?