2012-04-26

Visur kaip savo darbo vietoje

Šiuolaikiniame skubančiame ir kintančiame pasaulyje stacionari darbo vieta pamažu praranda savo reikšmę. Daugybė sprendimų priimama, darbų nudirbama ne ramiai užsidarius savo kabinete, o susitikimuose, posėdžiuose, netgi kavinėse ar automobilyje.

Kokį įsivaizduojame tipišką sėkmingą profesionalą? Tikriausiai vis skubantį iš susitikimo į susitikimą, vos suskambus telefonui atsidarantį savo nešiojamąjį kompiuterį ir bet kur – koridoriuje, gatvėje, net miške prisėdus ant kelmo – sprendžiantį problemas.

Pamiršo laidus ir slaptažodžius

Toks apibūdinimas tiktų nemažai daliai įmonių grupės „KG Group“ darbuotojų. „KG Group“ – vienas didžiausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje, jungiantis tokias dideles, modernias, savo srityje pirmaujančias įmones kaip AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ ir AB „Vilniaus paukštynas“. Nemaža dalis grupės darbuotojų nuolat zuja tarp Kauno, Kaišiadorių ir Rudaminos, kur įsikūrusios šios įmonės. Vienas iš jų – Vladas Krasilnikovas, UAB „VKP valdymas“ IT sistemų priežiūros vyr. administratorius. „Kasdien dirbu tai Kaune, tai Rudaminoje, tai Kaišiadoryse, tad iš savo patirties galiu pasakyti, kaip nepatogu kiekvieną kartą ieškoti, kaip prisijungti prie tinklo“, – sako p. Krasilnikovas.

Pasak jo, stabilaus bevielio tinkle grupės įmonėse reikėjo jau seniai. Ypač pastaraisiais metais sustiprėjo darbuotojų migracija tarp įmonių, atsirado daug nešiojamųjų kompiuterių. „Nuo šio sprendimo mus stabdė tik kaina. Tačiau atėjo tokia diena, kai nebebuvo kur trauktis. Modernizuodami visą tinklą paprašėme Atea specialistų pasiūlyti mums ir bevielio tinklo sprendimą. Ir esam labai patenkinti, kad tam pasiryžome“, – pasakoja „KG Group“ IT sistemas prižiūrintis specialistas.

Dabar grupės darbuotojai tik vieną kartą susiveda slaptažodžius ir su savo nešiojamuoju kompiuteriu gali dirbti ne tik bet kurioje įmonės vietoje, pastate, bet ir kitame mieste esančiame grupės filiale. Svarbu ir tai, kad dabar įmonės turi bendrą vidinį tinklą, taigi gali naudotis jame esančiais duomenimis.

Šis sprendimas labai palengvino IT personalo darbą. Jie nebegaišta laiko tampydami laidus ar suteikinėdami slaptažodžius – gali užsiimti rimtesniais darbais. Įdiegtas HP bevielio ryšio sprendimas, naudojant HP MSM serijos kontrolerį bei bevielio ryšio prieigos taškus (angl. access point), veikiančius tiek „g“,tiek „n“ standartais, leidžia valdyti ir atnaujinti visus prisijungimo taškus iš vienos darbo vietos. Jie mato, kas vyksta visame tinkle, ir gali greitai reaguoti, jei iškyla kokių problemų.

Įmonės informacija – po devyniais užraktais

Diegiant bevielį tinklą ypač svarbus buvo saugumo klausimas. „KG Group“ vyksta daug susitikimų, lankosi nemažai svečių, kuriems dažnai prireikia prisijungti prie interneto.

Atea sprendimas leidžia jiems suteikti laikinus slaptažodžius, su kuriais galima jungtis tik prie interneto, o vidinis įmonės tinklas lieka nepasiekiamas. Taigi ir patogu, ir saugu – nekyla grėsmė, kad kas nors sumanys panaršyti po vidinius duomenis. HP MSM bevielio ryšio įranga sudaro galimybę IT specialistams stebėti ir valdyti svečių prisijungimus.

Prie senos tvarkos grįžti nebenorės

„Jau nuo pat šio projekto pradžios buvo akivaizdu, kad klientui toks bevielis ryšys yra tiesiog būtinas, – pasakoja Atea „HP Networking“ produktų vadybininkas Valdas Statauskas. – Iš pradžių Rudaminoje ir Kaišiadoryje įdiegėme demonstracinę įrangą, kad klientas įsitikintų, ar jį tenkina mūsų sprendimas. Darbuotojams jis taip patiko, kad net paprašė neišmontuoti demonstracinės įrangos, kol neatvešime jų įsigytosios.“

Pasak p. Statausko, Lietuvoje didelių ir vidutinių įmonių, kurių darbuotojai dirba per kelis miestus – ne viena. „Manau, kad tai tik laiko klausimas, kada jos įsidiegs bevielį ryšį ir bendrą vidinį tinklą. O kai pabandys, kaip ir „KG Group“ nebenorės grįžti prie buvusio tinklo.“

Norite sužinoti daugiau apie IT?