Darbo vietos 2018-11-30

Mobiliųjų įrenginių valdymas – pasirinkimai

Ar naudojate darbinį el. paštą savo telefone? Greičiausiai net 90 proc. mūsų skaitytojų atsakytų teigiamai. Taip – šiais laikais mobilumas ir verslas yra neatsiejama dalis, ten kur keliaujate jūs, keliauja ir darbas. Tam, kad sprendimai būtų priimami greitai – visa informacija turi būti po ranka – mobiliajame įrenginyje. Kai kurie įmonių vadovai atsargiai žiūri į prieigą prie vidinio įmonės tinklo iš bet kurio įrenginio. Suprantama – tai sąlygoja duomenų saugumo rizikas.

Dauguma naujų mobilių įrenginių leidžia saugiai ir lengvai jungtis prie elektroninio pašto serverių, įmonės Wi-Fi tinklų, naudoti verslo aplikacijas. Tam naudojamos gana įprastos priemonės, kaip slaptažodžiai, VPN ryšys, duomenų šifravimas, saugumo nustatymų įrenginyje valdymas. Viskas atrodo paprasta, tačiau jei organizacijoje dirba daugiau nei 100 darbuotojų, o IT skyrius neturi laiko net kavos pertraukėlėms, įrenginių paruošimas ir saugumo užtikrinimas kiekvienam darbuotojui tampa laiko reikalaujančia, bet neišvengiama rutina.

 

Sprendimas  – MDM. Kurį pasirinkti?

Paprasčiausias variantas – kreiptis į Atea 🙂  Tikėdami, kad šiai paslaugai Lietuvoje poreikis artimiausius keletą metų augs, Atea specialistai įsisavino visų keturių pagrindinių Mobilių Įrenginių Valdymo (MDM) sprendimų kūrėjų technologijas.  Trumpai – pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo organizacijoje daugiausia paplitusių įrenginių bei intensyviausiai naudojamų programų.

Jei jūsų organizacijoje dominuoja Apple įrenginiai, daugiausia valdymo galimybių suteiks specialiai jiems skirtas Jamf sprendimas. Jei intensyviai naudojate Office 365 ir reikalinga sklandi integracija su Active Directory verta išbandyti Microsoft InTune. Tuo tarpu Cisco Meraki bei VMware Airwatch yra universalūs sprendimai, tinkantys kai reikia valdyti platų iOS ir Android įrenginių asortimentą. Tačiau organizacijų kurios naudoja tik vieno gamintojo įrenginius ir tik kelias programas nėra daug. Todėl verta kreiptis į Atea specialistus, kurie atliks vartotojų infrastruktūros analizę ir parinks vieną tinkamiausią ar pritaikys kelių technologijų komplektą.

Tam, kad valdyti, pirma reikia įdiegti

Jei jūsų įmonėje dominuoja Apple įrenginiai – jums pasisekė! Ir ne tik dėl dailių bei patogių įrenginių. Nuo šio rudens visi Apple klientai turi nemokamą įrankį „Apple Business Manager“, kuris padeda valdyti įrenginių paruošimą darbui, įsigyti įmonės vardu mokamas ir nemokamas programėles iš „App store“ ir jas platinti organizacijos viduje. Su „Apple Business Manager“ įrenginiai gali būti paruošti pagal įmonės poreikius kol jie dar net neišpakuoti. Darbuotojas gavęs naują iPhone X jį pats išpakuoja iš baltos dėžutės, nuima ekrano plėvelę, įjungia, o telefone jau veikia visos jam reikalingos aplikacijos, nustatymai. Šventė darbuotojui, ramybė IT skyriui!

Apple Business Manager  – puiki vertė įmonėms, tačiau svarbu žinoti, kad jos nepakanka tam, kad įmonės įrenginių kontrolė būtų jūsų rankose. Tam reikalinga mobiliųjų įrenginių valdymo paslauga.

 

Mobilūs įrenginiai  „as a Service“

Atea Įrenginių Valdymo Paslauga (ĮVP), į vieną paketą sujungia platų paslaugų rinkinį: įrenginio nuomą, jo garantiją, įrenginio draudimą nuo įvairių rizikų, aptarnavimą, priedus ir Cisco Meraki MDM. Šių įrankių pagalba įrenginiuose galima nustatyti slaptažodžių reikalavimus, uždrausti prieigą prie nustatymų keitimo arba išjungti standartines įrenginio funkcijas – pvz., išjungti kamerą mobiliuose įrenginiuose. Taip pat įrenginiuose galima įdiegti automatinius įmonės Wi-Fi nustatymus, pridėti kiekvienam įrenginiui, pagal vartotoją, el. pašto nustatymus, diegti bei trinti programas ir pagal poreikį uždrausti prieigą prie tam tiktų internetinių portalų.

Naudodami ĮVP vadovai bei IT skyrius gali matyti įrenginio pavadinimą, telefono ir serijinį numerį, stebėti laisvos atminties būseną, telefono programinės įrangos atnaujinimus, įdiegti bei atnaujinti reikiamas programėles. Tačiau ši paslauga visiškai nepažeidžia darbuotojų privatumo ir neleidžia matyti asmeninių laiškų, SMS žinučių, kalendoriaus įrašų, naršymo , programėlių naudojimo istorijos ir kitų asmeninių duomenų.

Kiekvienos įmonės poreikiai įrenginių valdymui yra skirtingi, tad užpildykite žemiau esančią formą, jei norėtumėte sužinoti, kaip geriau valdyti mobilius įrenginius Jūsų organizacijoje.

 

Turite klausimų? Mielai atsakysiu!

    Susipažinau su UAB „Atea“ pateikta privatumo politika
  • Susipažinti su privatumo politika galite čia

 

 

Norite sužinoti daugiau apie IT?