Darbo vietos 2018-05-28

Įsijungi ir nesuki galvos

Tikimybė, kad šį straipsnį skaitote išmaniajame telefone, kurį naudojate ir darbui, yra apie 20 %. Telefonai, planšetės ir kompiuteriai – bent vienas iš šių įrenginių ir dabar yra jūsų rankose. Ši tikimybė nuosekliai auga. Tai, kad išmanieji įrenginiai naudojami darbui, jau seniai nėra naujiena ar iššūkis. Vienu didžiausiu iššūkiu įmonėms tampa išmaniųjų įrenginių pirkimo procesas ir vartotojų valdymas. Bendravimo įranga tapo universalia priemone, kurioje telpa ne tik asmeninė, bet ir dalis verslo informacijos, todėl itin svarbu turėti kokybiškus, patogius ir negendančius prietaisus.

Verslo naujienų portalo Business Insider atlikto tyrimo duomenimis, statistinis europietis vidutiniškai kas beveik 22 mėnesius keičia turimą įrenginį. Didelės ir vidutinės įmonės taip pat ne išimtis – jose mobilusis telefonas ar planšetė naudojama apie 2 metus.

Įsivaizduokite, kad įmonėje dirba 100 mobilių darbuotojų. Remiantis statistiniu vidurkiu, kas mėnesį reikia pasirūpinti bent keturių įrenginių pakeitimu – seno utilizavimu ar pardavimu, naujo pirkimu, draudimu ir, svarbiausia, aplikacijų, skirtų darbui, diegimu. O kaip užklausos dėl gedimų, priedų parinkimo? Paprastai visos šios užduotys paskiriamos IT skyriui ar administracijai. Retai atsižvelgiama į tai, kad šiems procesams patiriama daugiau sąnaudų  (gaištant apmokamą laiką) nei išsiderima nuolaidų iš tiekėjų ar bandant sutaupyti įsigijus prastesnį įrenginį.

Atea drauge su Apple sukūrė paslaugą, padedančią išspręsti šias problemas – Apple DaaS (angl. Device as a Service), į ją sudėjo visas funkcijas, su mobilių įrenginių naudojimu ir valdymu įmonėje.

 

Atea siūloma formulė:

Apple DaaS = įrenginys + garantija + draudimas + aptarnavimas + Cisco Meraki MDM* + priedai

 

Ši formulė padeda įmonei efektyviau išnaudoti įrenginius, minimizuoti rūpesčius dėl gedimų, išlaisvinti IT padalinį nuo menkaverčių rutininių darbų, kontroliuoti sąnaudas ir geriau apsaugoti įmonės duomenis.

Stiklo dūžiai nebaisūs

Įprastai įsigijant Apple įrenginį, suteikiama 12 mėn. garantija, o pratęsta iki 24 mėn. ji gali būti už papildomą mokestį. Apple DaaS paslaugoje Apple įrenginio 24 mėn. garantija jau įskaičiuota. Negana to, už tą pačią kainą taip pat suteikiamas draudimas. Jei iPad ar iPhone ekranas bus pažeistas arba, dar blogiau, įrenginys bus pavogtas – draudimas padengs nuostolį, jums tereikės sumokėti franšizės mokestį. Į Apple DaaS pasiūlymą taip pat įeina Atea specialistų pagalba. Sugedus įrenginiui, jis bus paimtas iš jums patogios vietos ir, įrenginį pataisius, pristatytas atgal. Tereikia pasirinkti priežiūros paslaugą, atitinkančią poreikius – nuo konsultavimo telefonu iki skubios 24 val. 7 dienas per savaitę budinčių specialistų pagalbos bet kuriame Lietuvos regione.

O geriausia tai, kad per visą įrangos nuomos su draudimu ir pratęsta garantija laikotarpį jūs mokėsite mažiau, nei įsigydami tik įrangą.

*Cisco Meraki MDM – mobilių įrenginių valdymo sistema

O dabar – svarbiausias formulės ingredientas įmonėms. Cisco Meraki MDM sistema leidžia stebėti įrenginių buvimo vietą, jų naudojimo laiką, padeda inventorizuoti įrenginiuose naudojamą programinę įrangą, kontroliuoti diegiamas programas ir jų versijas. Sistema taip pat leidžia centralizuotai diegti programinę įrangą, apriboti vartotojų ar vartotojų grupės programų naudojimą, prieigą prie konkrečių tinklo resursų, įrenginių naudojimo funkcionalumą pagal poreikį. Išsinuomojus įrangą kartu su mobiliųjų įrenginių valdymo sistema, jums tereikės nuspręsti, kuriems vartotojams koks įrenginys yra reikalingas, kokios programinės įrangos ir saugumo konfigūracijos reikia, ir visa tai užsakyti. Visu kitu pasirūpins Atea.

Razinos ant bandelės

Be visų siūlomų Apple DaaS naudų, Atea eSHOP išrinksite įrenginiui pritaikytus priedus, pavyzdžiui, klaviatūrą ar pieštuką, kuris tiesiogiai išsaugo kliento parašą el. dokumente, patogius, apsaugančius nuo smūgių dėklus ir kitus reikalingus priedus.

Pasirinkę Apple DaaS paslaugą, savo IT ūkį galėsite paversti žymiai lankstesniu, o pasibaigus pasirinktam nuomos laikotarpiui sumokėsite mažiau, nei sumokėtumėte įsigiję įrenginį atskirai. Nuo šiol planšetės ar mobiliojo telefono keitimas gali būti daug paprastesnis ir užimantis gerokai mažiau laiko, nei anksčiau. Įsigijus įrenginį, tiesiog įsijungiate jį ir nesukate dėl nieko galvos. Viskuo kitu pasirūpins Atea.

 

Norite sužinoti daugiau apie IT?