Renginiai 2016-07-05

Touch the future – Drupa 2016

Touch the future – toks yra šių, 2016 metų kvietimas kiekvienam, apsilankiusiam visame pasaulyje didžiausioje inovacijų ir spaudos technologijų parodoje DRUPA 2016. Įdomu, kaip įsivaizdavo ateitį prieš 65 metus pats ištikimiausias parodos dalyvis – spausdinimo inžinierius Vladimir Alexandrovitch Tiefenbach, parodoje atšventęs savo 90 –ąjį gimtadienį? DRUPOJE pirmą kartą šis vyras apsilankė 1951 metais, kada vienas didžiausių nuostabą keliančių “išradimų” tąkart buvo nepertraukiamo srauto rašalinis spausdintuvas (ang. inkjet printing). Ar dabar jį dar stebina sumažėjęs darbuotojų skaičius ofisuose? O sudėtingų operacijų valdymas vienu mygtuko paspaudimu? Tikriausiai kiekvieną – žengiantį “koja kojon” su inovacijomis tokios naujovės tik džiugina, nes patvirtina faktą, kad ateitis – perspektyviausia sfera, kurianti kitokį rytojų. Tokį rytojų Lietuvoje kuria BMK įmonė – jau 22 metus šaliai teikianti inovatyvius spausdinimo sprendimus. Šiais metais BMK ne tik turėjo galimybę paliesti ateitį, tačiau ir prisidėjo prie jos išmanaus kūrimo.

BMK klientai – vieni pirmųjų išvydo naujausias spausdinimo tendencijas.

Norint pirmauti konkurencingoje rinkoje, visų pirma reikia rasti būdą – kaip tai padaryti. Kas 4 metus vykstanti paroda atskleidžia tam tikrą „širmą“ toms įmonėms, kurios geba prisitaikyti prie ateities tendencijų ir tuo pasinaudojant savo verslą kreipia inovacijų linkme. Lietuvos dižiosios įmonės – ne išimtis – jos parodą pasižymėjo savo kalendoriuje su išankstiniu priminimu. BMK specialistai atvykusius svečius tiesiogiai supažindino su Xerox, Plockmatic/Morgana, Esko, Epson, EFI, ir kitais pirmaujančiais gamintojais bei jų sukurotmis naujausiomis technologijomis. “Džiugu, kad pavyko skirti laiko ir įsigilinti į kiekvieno atstovaujamo svečio verslo poreikius. Drauge ieškojome geriausių sprendimų – kaip tapti rinkos lyderiais, nemažai jų ir radome” – įspūdžiais dalinasi Mindaugas Bačiulis, BMK spausdinimo verslo vadovas.

Akimirka iš DRUPA 2016 parodos

Akimirkos iš DRUPA 2016 parodos

Automatizacija ir skaitmeninės technologijos – pamirškime storas spausdintas knygas ir jų įrišimo procesą?

Vis daugiau žmonių įvertina paprastumą kaip komforto ir patogumo ženklą. Įsivaizdavimui: spaustuvė gauna didelį užsakymą – 1000 knygų, maketo matmenys ne itin tikslūs, o atsakingi už tai spaustuvės darbuotojai komandiruotėje? Užsakymo reikia kaip įmonama greičiau. O jeigu šiai situacijai suvaldyti užtektų tik vieno žmogaus? Visa kita – išmanaus įrenginio galiose: programinės įrangos dėka užsakovas pats stebi ir dalinai kontroliuoja procesą: nusiunčia reikalingą informaciją, stebi, kiek laiko liko iki vieno ar kito etapo pabaigos, o galiausiai gali stebėti ir viso tiražo kelią iki knygyno ar parduotuvės, kurių lentynose atsidurs reikiamias užsakymo kiekis. Tuo tarpu spaustuvės darbuotojas tik prižiūri kompiuterio veiklą. “Automatizacija ne tik sumažina gamybos kaštus, tačiau ir leidžia smarkiai sumažinti broko kiekį. Technikai tobulėjant dažniausiai brokas įvyksta dėl žmogiškųjų klaidų, todėl būtent šios problemos sprendimą gamintojai akcentuoja automatizacijos sprendimais” – sakė Tomas Dranseika, BMK spausdinimo procesų ir grafinės komunikacijos analitikas. DRUPA 2016 parodoje automatizacija išskiriama kaip viena pagrindinių tendencijų šiais metais. Nors ir nemažai komentatorių laidoja spaudą, ji šiuo metu „išgyvena“ savo tam tikrą aukso amžių. Remiantis žymiu amerikiečių rinkodaros specialistu D. Burdett – spaudai visada buvo ir bus vietos vartotojų gyvenime, kadangi tai – tradicinė forma, kurią žmogus pažįsta ir pripažįsta. Naujovės, kurios pastaruoju metu inicijuoja perversmus medijose naudoja spaudą kaip itin manevringą platformą. 2013 – 2014 metų duomenimis per metus spaudos būtinybė išaugo net 20 proc, o tai paskatino jos komplektavimas su skaitmeninėmis technologijomis. Per spaudos prizmę klientą pasiekia elektronizuotas ir personalizuotas sprendimas: žurnale pamatytas kelionės pasiūlymas tuoj pat gali būti užsakytas tiesiog nuskenuojant šalia esantį QR kodą ir atlikus papildomus žingsnius. Paprasta. Kaip tai atrodo? Vietoj 100 planuotų puslapių išlieka tik ketvirtadalis jų – visa „nesutalpinta“ informacija pasiekiama skaitmeniniu sprendimo panaudojimu.
DRUPA 2016 parodoje akcentuojama ne pati skaitmeninė technologija, o jos pažanga. XEROX pristatyti Brenva™ HD Production Inkjet Press ir Trivor™ 2400 Inkjet Press įrenginiai apskritai tikimasi, kad sukels revoliuciją spausdinimo pramonėje. Kas daro šiuos įrenginius tokius “protingus”? Tai – ypatingai detaliai apgalvotos techninės savybės, tokios kaip: programinis įrankis, skirtas rašalo kiekio įvertinimui sekančio spausdinimo metu: galima reguliuoti spaudos kokybę iki 15 lygių, nuo ko prisklauso gaminio savikaina. Taip pat dėl unikalios HD rašalo formulės, jis gerokai mažiau susigeria į popierių, kas vėlgi leidžia taupyti. Taip pat šis įrenginys turi savybę atpažinti tekstą, paveikslėlius ar net grafiką ir pagal tai parinkti tinkamą spausdinimo kontrastą. Palyginus su alternatyvomis šie įrenginai – gerokai našesni. “Tai leis spaustuvėms operatyviai patenkinti nuolatinius užsakovų poreikius, kartu išlikti konkurencingais rinkoje, net ir atliekant didesnį kiekį mažesnių tiražų, kurių apimtys nuolat auga” – sakė Povilas Brazionis, BMK spaudos įrangos pardavimų vadybininkas.

Xerox stendas parodoje DUPRA 2016

Xerox stendas parodoje DUPRA 2016

DRUPA 2016 – integruota ateitis popieriaus lape.

Fantazija nebeturi ribų – tuo paprasta įsitikinti kiekvienąkart apsilankius parodoje DRUPA. Inovatyvūs sprendimui verslui gerinti ir vartotojo poreikiams patenkinti integruojami vienoje iš seniausių medijų – spaudoje. Kaip norima save pozicionuoti priklauso asmeniškai nuo kiekvieno, tačiau tai, kas dar yra masiškai nenaudojama, neabejotinai sulaukia didžiausios paklausos – ar tai bus mažai resursų naudojantis įrenginys, padėsiantis neskirti tiek daug laiko techniniams darbams ir gerinantis darbo kokybę ar automatizuota sistema, leidžianti į darbo procesą įsitraukti ir patį klientą. BMK atstovai iš Vokietijos, kur vyko paroda, grįžo ne tik pasisėmę naujų idėjų tačiau ir užmezgę svarbių kontaktų Lietuvos rinkai. Vieni iš jų, AGFA ir SwissQprint – UV spaudos įrenginių gamintojai – naudojantys ypač potencialią techniką, kuri leidžia spausdinti praktiškai ant bet kokio paviršiaus. BMK spausdinimo verslo vystymo vadovas Mindaugas Bačiulis tiki, kad parodoje DRUPA 2016 pamatyti sprendimai pasieks Lietuvą kuo greičiau ir klientai bus linkę diegti šias inovacijas savo spaudos gamybos procese. Taip pat priduria: “Mes savo ruožtu esame pasiruošę konsultuoti verslo vystymo klausimais, padėti klientams išsirinkti tinkamiausią sprendimą, o vėliau teikti kvalifikuotą aptarnavimo paslaugą eksploatacijos laikotarpiu“.

Norite sužinoti daugiau apie IT?