2024-03-13

„Apple“ įrenginių nuoma – šiuolaikiška paslauga efektyviai valdomam verslui

Verslo susidomėjimas „Apple“ produktais auga ir tai daugiausia lemia įmonių siekis atliepti darbuotojų poreikius. Vartotojai vertina patogų valdymą ir gerai apgalvotą „Apple“ ekosistemą, prie kurios įpratus namuose to paties komforto norisi ir darbe. Stilingi, patogūs ir patvarūs šio prekės ženklo įrenginiai dabar lengvai prieinami net ir mažai įmonei. Tai užtikrina populiarėjanti nuomos paslauga, leidžianti paskirstyti išlaidas per visą įrangos gyvavimo ciklą ir nereikalaujanti didelių pradinių investicijų, todėl įmonė sukauptą kapitalą gali nukreipti į verslo plėtrą.

Nuotrauka: Alfredas Reikertas, Paslaugų vadovas, Atea Finance Lithuania

„Apple“ suteikia pranašumą išlaikant talentus

„Įmonės įnirtingai konkuruoja dėl talentų, o tendencijos rodo, kad galimybė dirbti su norima įranga, kuri vis dažniau yra būtent „Apple“, tampa vis svarbesnė renkantis darbdavį. Nuoma yra puiki alternatyva įrangos pirkimui, leidžianti suteikti darbuotojams, pavyzdžiui, aukščiausios klasės „MacBook Pro“ ir „MacBook Air“ nešiojamus kompiuterius be didelių pradinių išlaidų“, – komentuoja „Apple“ įrenginius teikiančios įmonės „Atea“ Skaitmeninių darbo vietų kompetencijų centro vadovas Rimas Kareiva.

Augantį aukščiausios kokybės „Apple“ produktų poreikį patvirtina ir įmonių vadovai. Pasak Vilniuje įsikūrusios strateginių pokyčių ir technologijų bendrovės „Nortal“ padalinio direktoriaus Mindaugo Tarailos, mažiausiai ketvirtadalis jų biure naudojamų įrenginių yra būtent „Apple“, ir šis skaičius nuolatos auga.

„Mūsų darbuotojams kompiuteris yra pagrindinė darbo priemonė, todėl į kokybišką įrangą investuojame daug. Darbo specifika reikalauja aukščiausių parametrų ir naujausių technologijų. Dažnai darbuotojai yra įpratę prie konkrečios sistemos, todėl leidžiame jiems patiems rinktis ekosistemą ir visus prie jos derančius įrenginius“, – kalba M. Taraila pridurdamas, kad nuoma leidžia greičiau išspręsti tiek finansavimo, tiek įrangos pristatymo klausimus.

Pasak finansavimo sprendimus techninei ir programinei įrangai siūlančios įmonės „Atea Finance“ paslaugų vadovo Alfredo Reikerto, „Apple“ įrenginių nuomos perspektyvas mūsų rinkoje geriausiai patvirtina faktas, kad absoliuti dauguma nuomą vieną kartą pasirinkusių klientų daugiau nebeperka savų prietaisų.

„Skolintis pinigus net ir dabar, kai jie yra sąlyginai brangūs, vis tiek yra racionaliau nei naudoti nuosavą kapitalą. Turimas lėšas visuomet geriau investuoti į tiesioginę veiklą, nes tai garantuoja didesnę grąžą. Įrangos nuoma – vienas iš efektyviausių sprendimų, padedančių išlaisvinti kapitalą“, – komentuoja A. Reikertas.

Lietuviai perima skandinavų patirtį

A. Reikertas pastebi, kad itin efektyviai sąnaudas valdančios Skandinavijos įmonės jau seniai yra perėjusios prie įrangos nuomos. Pavyzdžiui, Suomijoje tokį veiklos modelį renkasi maždaug 80 proc. bendrovių. Anot pašnekovo, Lietuvoje permainos dar tik įsibėgėja.

„Dabar dauguma įmonių stengiasi sekti technologijų pažangą ir dažniau keičia turimus įrenginius. Tai reiškia, kad tenka patiems atlikti daug papildomo darbo – surasti, kur yra visi prietaisai, ištrinti duomenis, sutvarkyti nurašymus buhalterijoje ir nuspręsti, ką su senais įrenginiais daryti toliau – parduoti ar atiduoti perdirbimui. Ir kuo daugiau darbuotojų, tuo sudėtingesnis tampa šis procesas“, – kalba ekspertas.

Skandinavijos šalių praktiką Lietuvoje greičiausiai perima tarptautinės kompanijos. „Nortal“ vadovas M. Taraila prisimena, kad jo vadovaujama įmonė viena pirmųjų šalyje pradėjo naudotis įrangos nuomos paslauga. Anot pašnekovo, įtakos tam turėjo nuosavos įrangos jau seniai atsisakiusių kolegų bei klientų iš Suomijos ir Estijos patirtys.

„Ir patys jaučiame nuomos vertę – tapo lengviau planuoti finansus ir priimti sprendimus. Be to, supaprastėjo įrangos valdymas – kasdien naudojame aukščiausio lygio prietaisus ir turime galimybę juos dažnai atnaujinti. Svarbus ir tvarumo aspektas: pasibaigus nuomos terminui beveik visus įrenginius įsigyja mūsų darbuotojai, kurie toliau naudoja kokybiškus produktus asmeninėms reikmėms“, – sako įmonės vadovas, pridurdamas, kad nuoma subalansuoja pinigų srautus ir leidžia išvengti išlaidų šuolių. 

„Apple“ įrenginiai prieinami net ir smulkiajam verslui

Pasak A. Reikerto, „Apple“ įrenginių nuoma turi daug panašumų su automobilių veiklos nuoma, tačiau nuomojantis įrangą nereikia mokėti pradinio įnašo. Kitais aspektais dvi paslaugos yra labai panašios – mokamos fiksuoto dydžio mėnesinės įmokos, o sutarties pabaigoje daiktai grąžinami arba išperkami už likutinę vertę. Klientas taip pat turi tuos pačius pasirinkimus – pasibaigus nuomai grąžinti arba išsipirkti gaminį. Pratęsiant sutartį produktas keičiamas nauju.

Itin svarbus „Atea Finance“ teikiamos „Apple“ įrenginių nuomos privalumas – paslauga gali pasinaudoti įvairaus dydžio įmonės. Net ir smulkusis verslas ar vadinamieji startuoliai. A. Reikertas atkreipia dėmesį, kad įprastai smulkiam ir vidutiniam verslui sunku gauti finansavimą įrangos pirkimui. Būtent šį aspektą išsprendžia „Atea Finance“ paslauga. 

„Mažiausia finansuojama suma naudojantis „Atea Finance“ paslauga yra 3000 eurų. Tai reiškia, kad vos tik pradėjęs veiklą startuolis gali išsinuomoti keletą kompiuterių ir naudotis modernia „Apple“ įranga“, – sako pašnekovas.

Jis priduria, kad nuomai rinktis „Apple“ įrenginius įmones skatina ir didesnė nei kitų prekės ženklų likutinė vertė. Didesnė nei „Windows“ operacinės sistemos kompiuterių ar „Android“ išmaniųjų telefonų „Apple“ įrenginių likutinė vertė leidžia „Atea Finance“ įmonei pasiūlyti patrauklesnes mėnesines įmokas klientams.

Nuoma užtikrina tvarų ir saugų įrenginių gyvavimo ciklą

Nuomos paslauga teikiama užtikrinant aplinkosaugos ir duomenų apsaugos reikalavimus. Anot A. Reikerto, pasibaigus nuomos laikotarpiui iš surinktų „Apple“ įrenginių „Atea“ specialistai pašalina visus klientų duomenis ir nuasmenintas kompiuteris ar mobilusis telefonas pristatomas perdirbimui arba pernaudojamas antrinėje rinkoje.

Svarbu paminėti, kad „Apple“ įrenginius „Atea Finance“ nuomoja su visų rizikų draudimu. Įtraukti draudimą į „Atea Finance“ paslaugos sąlygas paskatino įmonės patirtis su klientais. Pasak A. Reikerto, siekiama, kad klientui būtų patenkintas visą nuomos laikotarpį. Nedraustą kompiuterį gali pažeisti, pavyzdžiui, išlieta kava ir tai lemdavo labai nesmagias situacijas, kuomet klientas turėdavo pats padengti visas išlaidas. Nuo to apsaugantis įrenginių draudimas apima ne tik fizinius pažeidimus, bet ir galimas vagystes.

„Atea Finance“ siūlo ne tik „Apple“ įrenginių nuomą, bet ir kitas su tuo susijusias paslaugas. Pasak A. Reikerto, toks visapusiškumas – viena iš įmonės stiprybių, o didžiausias išskirtinumas, lyginant su konkurentais, – įsitraukimas į įrangos valdymą per visą jos gyvavimo ciklą. Pasirašius sutartį „Atea Finance“ perduoda klientui įrenginius, o praėjus numatytam laikotarpiui juos pakeičia naujais. Be to, pasirūpina, kad panaudota įranga būtų tvariai sutvarkoma.

„Pasirinkus nuomą nereikės laukti, kol atsiras laisvų lėšų pirkimui, o greta to vis svarbesnis tampa tvarumo aspektas. Įrenginius perkančios įmonės pasibaigus naudojimo laikotarpiui yra pačios atsakingos už jų sutvarkymą. Tuo metu pasirinkus nuomos paslaugą, nebetenka svartyti, koks bus tolimesnis įrenginių kelias – viskuo pasirūpiname mes“, – dėsto ekspertas.

„Apple“ įrenginių nuoma padeda išlaisvinti verslo potencialą. Daugiau apyvartinių lėšų turinčios įmonės vadovai gali susitelkti į plėtrą, o jų komandos nariai – naudotis aukščiausios klasės įranga. Pasak „Atea Finance“ atstovo, norint suteikti patogias darbo vietas geriausiems savo sričių profesionalams, nuoma yra išmintinga investicija ir efektyviausias sprendimas bet kokio dydžio verslui.