2023-01-19

„Atea“ dar kartą pripažinta tarp tvariausių pasaulio kompanijų

„Atea“ antrus metus iš eilės įtraukta į 100 tvariausių pasaulio įmonių sąrašą, vadinamą „Global 100” indeksu, kurį sukūrė tarptautiniu mastu vertinama tyrimų ir žiniasklaidos bendrovė „Corporate Knights“. „Atea“ šiame sąraše šiemet užėmė 49 vietą. Be to, kad bendras 2023 m. reitingas yra naujas asmeninis įmonės rekordas, „Atea“ taip pat jau antrus metus iš eilės buvo pripažinta tvariausia pasaulio įmone IT paslaugų sektoriuje.

Prestižinis „Global 100“ indeksas yra autoritetingas įmonių tvarumo rodiklių reitingas, kuriuo vertinami rinkos lyderiai įvairiose pramonės šakose. Vertinamos įmonės yra viešos ir jų pajamos turi viršyti 1 mlrd. JAV dolerių. Reitingas pagrįstas išsamia ir skaidria „Corporate Knights“ analize, kurioje vertinama 6 720 įmonių visame pasaulyje.

„Atea“ tvariausia IT paslaugų įmone pasaulyje pripažinta jau antrą kartą iš eilės. Toks tvarumo lyderystės įvertinimas yra įrodymas, kad tvarumo idėja įmonėje įgyvendinama kryptingai ir nuosekliai.

Taip pat „Atea“ yra reitinge tarp TOP 10 Šiaurės Europos bendrovių. Šis įvertinimas skirtas pelnytai, už nuolatines ir ilgalaikes pastangas. Tai apima ir drąsią 2030 m. viziją, kurioje numatomi tvarumo tikslai ir išsami strategija, kaip jų bus siekiama visą dešimtmetį.

Kurdama tvarią ateitį „Atea“ remiasi ne tik IT sprendimais. Būdama viena iš pasaulio tvarumo lyderių įmonė suvokia, kad bendradarbiavimas su komanda, partneriais, tiekėjais ir klientais yra būtinas siekiant užsibrėžtų tikslų.

Veiksmai, kurie yra svarbūs 

IT yra galinga tvarios transformacijos priemonė, o mūsų klimato ateitis priklauso nuo šiandien priimamų sprendimų. Informacinės technologijos vaidina lemiamą vaidmenį kuriant žiedinę ekonomiką ir siekiant anglies dvideginio taršos mažinimo.

Naudodama modernią „Goitloop“ programą, „Atea“ iš savo klientų priima naudotą įrangą, išvalo duomenis ir paruošia ją pakartotiniam naudojimui arba perdirbimui. 2021 m. tokiu būdu net 66 proc. mobiliųjų įrenginių buvo pratęstas naudojimo laikas.

Kitas būdas, kuriuo „Atea“ stengiasi įgalinti tvarumą, yra įvairios ekspertus vienijančios iniciatyvos. Kiekvienais metais įmonė organizuoja „Atea Sustainability Forum“ renginį, skirtą tvarumo temai. Jame visai dienai susirenka pasaulinės IT pramonės atstovai ir pirkėjai pasisemti įkvėpimo bei diskutuoti apie tvarumą ir IT. Forumo metu kiekvienas dalyvis turi galimybę mokytis iš kolegų, pasidalinti savo patirtimi ir tapti svarbių sprendimų dalimi. Artimiausias „Atea Sustainability Forum“ planuojamas 2023 m. kovo 21 d. Renginys vyks internetu Šiaurės šalių sostinėse vienu metu.

Apie „Global 100 Index“

Nuo 2005 m. „Global 100 Index“ yra vienas labiausiai vertinamų ir skaidriausių taisyklėmis pagrįstų tvarumo reitingų pasaulyje, pabrėžiantis pagrindinių įmonės produktų ir paslaugų poveikį aplinkai. Tai geriausiai veikiantis pasaulinis tvarumo indeksas (tikeris: CKG100), turintis daugiau nei 10 metų istoriją. Visos viešai biržose parduodamos įmonės, kurių pajamos viršija 1 milijardą JAV dolerių, yra vertinamos pagal 25 pagrindinius veiklos rodiklius (KPI), apimančius išteklių valdymą, darbuotojų valdymą, finansų valdymą, tvarias pajamas ir investicijas bei tiekėjų veiklą.

Apie „Corporate Knights“

„Corporate Knights Inc.“ yra nepriklausoma žiniasklaidos ir tyrimų bendrovė „B Corp“.

Jos žiniasklaidos skyrius leidžia apdovanojimus pelniusį tvarios ekonomikos žurnalą „Corporate Knights“, išplatintą „The Globe and Mail“, „The Washington Post“ ir „The Wall Street Journal“. Bendrovės tyrimų skyrius organizuoja tvarumo reitingus, tyrimų ataskaitas ir finansinių produktų reitingus, pagrįstus įmonės tvarumo rezultatais. Sužinokite daugiau: corporateknights.com.