2022-12-21

„Atea“ kasmetiniame CDP klimato reitinge patenka į lyderių grupę

Tarptautiniu lygiu pripažinta aplinkosaugos atskleidimų organizacija CDP paskelbė, kad „Atea“ pateko į lyderiaujančių įmonių grupę tarp pasaulinių bendrovių, pagal tai kaip valdo savo poveikį aplinkai.

Kasmetiniame CDP klimato kaitos klausimyne „Atea“ gavo A- įvertinimą, kurį galima palyginti su Europos regiono vidurkiu B ir IT ir programinės įrangos kūrimo sektoriaus vidurkiu C. Tai naujas geriausias  bendrovės rezultatas nuo tada, kai daugiau nei prieš dešimt metų ji pirmą kartą pateikė ataskaitas šiai organizacijai. Kaip skelbia CDP, tik trečdalis iš beveik 15 tūkst. įvertintų įmonių iš viso pasaulio šiemet gavo aukštesnį įvertinimą nei pernai.

Plačiai pripažįstama, kad CDP informacijos atskleidimo ir vertinimo procesas yra  įmonių aplinkosaugos skaidrumo standartas. „Atea“ šiais metais yra pripažinta už savo tvirtą indėlį sprendžiant klimato kaitos problemą. 

„Džiaugiamės gavę šį svarbų CDP pripažinimą, – sakė „Atea“ finansų direktorius Robertas Giori. – Jau seniai daug dėmesio skiriame tvarumui ir nuolat stengiamės mažinti savo poveikį aplinkai. Šis rezultatas dar kartą patvirtina, kad nuolat tobulėjame ir toliau siekiame ilgalaikių teigiamų pokyčių.“ 

Nuo 2010 m. „Atea“ per CDP atskleidė informaciją apie stengimąsi kovoti su klimato kaita. „Atea“ jau kelerius metus taiko grupės klimato politiką ir viena pirmųjų bendrovių pasaulyje nustatė moksliškai pagrįstą tikslą, patvirtintą Moksliškai pagrįstų tikslų iniciatyvos (SBTI). 

Apie CDP 
 
CDP yra pasaulinė ne pelno organizacija, valdanti tarptautinė įmonių informacijos apie aplinką atskleidimo sistemą. 2000 m. įkurta CDP, bendradarbiaujanti su daugiau kaip 680 finansų įstaigų. 2022 m. duomenis per CDP atskleidė beveik 20 000 organizacijų visame pasaulyje, įskaitant daugiau nei 18 700 įmonių, kurių vertė sudaro pusę pasaulinės rinkos kapitalizacijos.