2024-02-07

CDP įvertino „Atea“ A balu – pripažinti įmonių grupės pasiekimai aplinkosauginio skaidrumo srityje

„Atea“ įmonių grupė įvertinta už skaidrumą ir pasiekimus klimato kaitos srityje – gavo aukščiausio lygio A įvertinimą ir pagerino savo vietą metiniame sąraše, kurį sudaro pasaulinė ne pelno siekianti aplinkosaugos organizacija CDP. Kasmetiniame CDP klimato kaitos klausimyne „Atea“ atsidūrė tarp nedaugelio įmonių gavusių A įvertinimą, iš viso įvertinta 21 tūkst. įmonių.

CDP valdo didžiausią pasaulyje aplinkos apsaugos duomenų bazę, kuri visiškai suderinta su TCFD (angl. Task Force on Climate-related Financial Disclosures) reikalavimais, o CDP įvertinimai plačiai naudojami priimant sprendimus dėl investicijų ir viešųjų pirkimų, siekiant nulinio išmetamo anglies dioksido kiekio, tvarios ir atsparios ekonomikos. 2023 m. daugiau nei 740 finansų įstaigų, kurių turtas sudaro daugiau nei 136 trilijonus JAV dolerių, prašė kitų įmonių per CDP platformą atkleisti duomenis apie poveikį aplinkai, riziką ir galimybes.

CDP naudoja išsamią ir nepriklausomą įmonių vertinimo metodiką ir skiria joms balus nuo A iki D, atsižvelgdama į tai, kaip išsamiai įmonės atskleidžia informaciją, kaip vertina ir valdo aplinkosaugines rizikas bei kokią gerąją praktiką, susijusią su lyderyste aplinkosaugos srityje, taiko.

„Atea“ tvirtai įsipareigojo mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą visoje savo kuriamos vertės grandinėje, didinti energijos vartojimo efektyvumą ir skatinti savo klientus naudotis mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančiais sprendimais. 2018 m. „Atea“ tapo viena pirmųjų Šiaurės šalių įmonių, kurios emisijų mažinimo tikslą patvirtino Moksliškai pagrįstų tikslų iniciatyva (angl. Science Based Targets initiative, SBTi), siekiant apriboti visuotinį atšilimą iki 2°C. Praėjusiais metais „Atea“ dar labiau padidino savo užmojį ir pateikė SBTi patvirtinti atnaujintą tikslą: apriboti visuotinį atšilimą iki 1,5°C ir užtikrinti nulinę šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.

„Mums didelė garbė, kad už savo veiklą aplinkosaugos srityje esame įtraukti į CDP A sąrašą. Tai rodo mūsų ilgalaikį įsipareigojimą mažinti poveikį aplinkai ir padėti klientams siekti tvarumo. Tikime, kad technologijos gali padėti spręsti klimato kaitos krizę ir kurti žiedinę ekonomiką, todėl didžiuojamės galėdami prisijungti prie pasaulinio įmonių, kurios imasi veiksmų dėl geresnės ateities, rato“, – sako Steinar Sønsteby, „Atea“ generalinis direktorius.

„Sveikiname visas į CDP A sąrašą įtrauktas įmones ir tas, kurios 2023 m. pradėjo arba paspartino savo kelionę į aplinkosaugos skaidrumą – pernai atskleidžiamų duomenų padaugėjo 24 proc., ir tokia tendencija yra sveikintina. Tik padėjusios pagrindą informacijos atskleidimui įmonės gali parodyti, kad jos rimtai žiūri į savo gyvybiškai svarbų vaidmenį užtikrinant gamtai palankią ateitį.

Vieta A sąraše tai ne tik gauti taškai. Tai aukštos kokybės ir išsamių duomenų rodiklis. Šie duomenys suteikia įmonėms galimybę visapusiškai įvertinti savo poveikį aplinkai, nusistatyti pereinamojo laikotarpio tikslus ir svarbiausia –juos stebėti. Veiksmų Dešimtmečiui (angl. Decade of Actions) įsibėgant ir CDP nuolat keliant lyderystės aplinkosaugos srityje kartelę, A sąrašo įmonių darbas niekada nebus visiškai užbaigtas. Tikimės, kad visos įmonės savo įsipareigojimus pavers dar prasmingesniais ir veiksmingesniais darbais“, – sako Sherry Madera, CDP vadovė.

Visą įmonių, gavusių A įvertinimą sąrašą, galima rasti čia: https://www.cdp.net/en/companies/companies-scores

 

Apie CDP

CDP yra pasaulinė ne pelno siekianti organizacija, valdanti pasaulinę įmonių, miestų, valstybių ir regionų aplinkosaugos informacijos atskleidimo sistemą. 2000 m. įkurta CDP bendradarbiauja su daugiau kaip 740 finansų įstaigų, kurių turtas sudaro daugiau kaip 136 trilijonus JAV dolerių. 2023 m. per CDP duomenis atskleidė daugiau kaip 24 tūkst. organizacijų visame pasaulyje, iš jų – daugiau kaip 23 tūkst. bendrovių, įskaitant biržines bendroves, kurių vertė sudaro du trečdalius pasaulinės rinkos kapitalizacijos, ir daugiau kaip 1,1 tūkst. miestų, valstybių ir regionų. Visiškai suderinta su TCFD, CDP turi didžiausią aplinkos duomenų bazę pasaulyje, o CDP rezultatai plačiai naudojami priimant sprendimus dėl investicijų ir viešųjų pirkimų, kuriais siekiama anglies dioksido kiekio mažinimo, tvarios ir atsparios ekonomikos. Daugiau informacijos – cdp.net.