Skip to main content

RFID SPRENDIMAI

RFID (angl. Radio – frequency identification) yra bevielio identifikavimo radijo ryšių technologija, sudaryta iš žymės, skaitytuvo ir valdymo sistemos. Valdymo sistema valdo duomenų perdavimą, žymės nuskaitymą ir įrašymą į ją. Duomenų srautas tarp žymės ir skaitytuvo vyksta bekontakčiu būdu. Ši sistema naudojama objekto žymoje esančios informacijos įrašymui ir nuskaitymui.

RFID technologijos panaudojimas

Medicinoje RFID pritaikoma kraujo donorų konteinerių identifikavimui, praėjimo kontrolės užtikrinimui į specialios paskirties patalpas (operacines, rentgeno zonas). Žemės ūkyje tai yra viena iš seniausiai naudojamų technologijų gyvūnų identifikavimui ir jų sekimui.

Švietimo ir mokslo srityje, RFID yra įdiegiama bibliotekose esančiose knygose, DVD diskuose ir kitoje laikmenoje, kurią skaitytojas gali pasiimti į namus. Ši technologija eliminuoja darbuotojų papildomas laiko sąnaudas knygų išdavimui ir priėmimui. Skaitytojas pats gali pasiimti knygas, o vėliau grąžinti į tam skirtą vietą.

Mokyklose, universitetuose pasitelkiant RFID technologiją galime stebėti darbuotojų, studentų ir moksleivių judėjimą teritorijoje, užkirsti kelią nesankcionuotam patekimui ar išėjimui iš teritorijos.

Oro uostai RFID naudoja bagažo sekimui, automobilių saugojimo aikštelės transporto priemonių atpažinimui, logistikos įmonės – prekių savininko, įrangos tipo, kilmės ir paskirties vietos nustatymui.

RFID žymos gali būti gaminamos įvairių formų ir dydžių, bei pavidalų: kortelės, pakabukai, lipnios etiketės, kietieji žymekliai, mikroschemos ir pan.

Atea Saugos sprendimų grupė RFID technologijas pritaikė Lietuvos ir kaimyninių šalių bibliotekoms, universitetams. Taip pat organizacijų sandėlių, praėjimo kontrolės, inventorizavimo sistemoms.