Skip to main content

Kitron – kokybei ypač reiklus klientas, tačiau iššūkiai – Atea kasdienybės dalis. Sėkmingai įgyvendinusi jau antrąjį norvegų bendrovės IT infrastruktūros plėtros projektą bei užtikrinusi patikimą gamyklos Lenkijoje IT sistemų veiklą, Atea specialistų komanda ir vėl džiaugiasi viršytais užsakovo lūkesčiais.  

 

Elektronikos gamybos paslaugas jau beveik 60 metų teikianti Norvegijos bendrovė Kitron rugsėjį baigė savo naująjį plėtros etapą Lenkijoje. Šiaurinėje šalies dalyje esančioje Pomeranijos specialiojoje ekonominėje zonoje iškilo milžiniška daugiau nei 8 tūkst. kvadratinių metrų ploto gamykla, vadinama naujaisiais įmonės „raumeninis“. O Kitron IT smegenys vėl buvo patikėtos Atea specialistų komandai.

 

Plėtra – patikrintu sėkmės receptu

Iki 2020-ųjų Lenkijoje bus sukurta 150 darbo vietų ir ši naujoji, 15 milijonų eurų kainavusi Kitron investicija, gerokai pastiprins bendrovės pajėgumus. Nors didžiausia norvegų įmonės gamykla įsikūrusi Lietuvoje, augantys klientų poreikiai peržengė lietuviškojo padalinio galimybes. Todėl buvo nuspręsta vykdyti Kitron plėtrą Lenkijoje, o IT infrastruktūros vystymo projektui vėl pasitelkti Atea specialistai.  Jie panašius darbus sėkmingai įvykdė Kaune ir, Atea pardavimo projektų vadovo Nerijaus Lukšio teigimu, užsitarnavo visapusišką norvegų bendrovės pasitikėjimą.

„Pirmąjį kliento projektą įgyvendinome nepriekaištingai ir netgi viršijome lūkesčius. Darbus atlikome gerokai greičiau, pasitelkėme kompetentingų geriausių inžinierių komandą, neskaičiavome viršvalandžių ir viskas veikė be trikdžių. Todėl Kitron plėtrai alternatyvų net nesvarstė. Patikėjo iki smulkmenų apgalvoti bei įrengti gamyklos Lenkijoje IT infrastruktūrą – pradedant tinklo dalimi, Wi-Fi prieigos taškais ir baigiant serveriais, saugyklomis bei kitomis būtinomis priemonėmis. Visa įranga, konfigūravimas, diegimo darbai, projekto valdymas buvo atiduoti į mūsų specialistų rankas. Kitron gamykla Lenkijoje plėsis ir nors darbų mastas šįsyk buvo mažesnis, ateityje veiklos tikrai nusimato“, – apie perspektyvas kalba N. Lukšys.

 

Kad Atea komandos pasirinkimas projekto įgyvendinimui buvo teisingas žingsnis, sako ir  Kitron IT vadovas Vidas Nainys. Jo teigimu, visi darbai įvykdyti be priekaištų, atsakingai laikytasi įsipareigojimų, o kokybė – užtikrinta.

„Pasirinkę Atea kaip pagrindinį tiekėją naujos gamyklos IT įrangos diegimui nesuklydome, kadangi jau turėjome patirties dirbant su ta pačia architektų, inžinierių ir projekto vadovo komanda. Žinojome, kad projektas bus įgyvendintas laiku ir neviršijant projekto biudžeto. Vykdant darbus, jų baigimo data buvo paankstinta, tačiau Atea komanda nesutriko. Įrangą pristatė bei sudiegė sutartu nauju laiku. Todėl esame labai patenkinti Atea lankstumu ir atliktų darbų kokybe“, – pabrėžia V. Nainys.

Tai pasiekti, anot Atea Cisco produktų vadovo Tomo Kirvelaičio, kartu dirbusio su Kitron plėtra Lenkijoje, pavyko vadovaujantis patikrintu sėkmės receptu. Projektui įgyvendinti buvo pasitelkta ta pati sistema, kuri pasiteisino vykdant pirmąjį užsakymą Kaune.

„Pakartojome Kitron gamyklos Lietuvoje IT infrastruktūros konceptą, tik įdiegėme dalį naujesnės kartos įrenginių ir modelių. Kadangi kliento gamybos padalinys Kaune yra didžiausias pasaulyje, darbų apimtis Lenkijoje buvo mažesnė. Tačiau projekto įgyvendinimo kokybė ir atsakomybė tikrai nenusileidžia pirmajam“, – teigia T. Kirvelaitis.

Realus modelis pirma sukurtas virtualiai

Kitron ypač reiklūs kokybei ir tai liudija faktas, kad net mažiausia gamybos klaida gali lemti žmonių gyvybes. Bendrovė laikosi ne tik įprastų ISO, bet ir daug kitų specifinių standartų – to reikalauja karinės ir medicinos pramonės klientai. Šią precizišką kokybės kontrolę gali užtikrinti tik be priekaištų veikianti IT sistema.

„Išskirčiau dvi projekto dalis. Vykdydami pirmąją, turėjome užduotį įdiegti laidinį ir belaidį saugų tinklą duomenų perdavimui, kuris apjungia tiek darbo vietas, tiek įrenginius, naudojamus gamykloje. Šiam darbui pasitelkėme Cisco sprendimus bei įrangą. Visa tai turėjo atitikti NIST reikalavimus – tik juos įgyvendinusi bendrovė gali gaminti elektronikos gaminius karinės pramonės klientams. Kita dalis buvo serverių ir duomenų saugyklų įdiegimas“, ­­– apie darbų eigą pasakoja N. Lukšys.

Kalbėdamas apie projekto iššūkius, Atea pardavimo projektų vadovas prisimena – norėdama išvengti netikėtumų, komanda pirmiausia susikūrė virtualų įrangos modelį Kitron Kauno gamykloje. Lietuvoje jis buvo sukonfigūruotas, paruoštas bei išsiųstas į Lenkiją. N. Lukšio teigimu, čia modelį reikėjo tik sumontuoti, išbandyti ir paleisti.

„Kai mūsų sistemų architektai nuvažiavo į naująjį Kitron padalinį pasiruošę atlikti darbus, jų laukė netikėtumas – gamykloje elektra dar nebuvo įvesta. Iškilo grėsmė, kad atsiliksime nuo numatyto projekto plano. Tačiau viskas buvo išspręsta labai greitai, rangovai įvykdė darbus per porą valandų, o mes savo dalį baigėme per kitas dvi dienas“, – prisimena N. Lukšys.

Labiausiai motyvuoja bendradarbiavimo perspektyvos

Apibendrindamas patirtį su Kitron, T. Kirvelaitis pastebi – kliento lūkesčiai ir vėl buvo viršyti. Atea komanda identifikavo užsakovo duomenų tinklo saugos problemas ir jas profesionaliai išsprendė. „Ypatingai vertinu tai, kad išaugo Kitron klientų pasitikėjimas. Duomenų tinklas tapo patikimesnis ir saugesnis, o bendrovė dabar gali užtikrinti saugų karinių brėžinių perdavimą“, – teigia Cisco produktų vadovas.

Kolegai antrina ir N. Lukšys. Jo teigimu, sėkmingai įgyvendintas ir antrasis projektas atnešė naudos visai Atea komandai. „Didžiuojuosi kolegų kompetencija ir garantija, kad darbus įvykdysime be jokių išlygų. Užduotį vėl įgyvendinome anksčiau nei numatė terminai – sistemų architektai dirbo ir savaitgaliais, ir po darbo valandų. Šis projektas taip pat sustiprino mūsų vidinę komunikaciją, o patirtį dabar galime perduoti partneriams užsienyje. Tačiau labiausiai motyvuoja kliento atsiliepimai ir noras bendradarbiauti ateityje“, – džiaugiasi N. Lukšys.