Skip to main content

UGNIASIENĖS

Ugniasienių paskirtis – apsaugoti tinklą, kontroliuojant duomenų srautus pagal iš ansto nustatytas taisykles. Ugniasienių tipų įvairovė gana plati, taippat ir gamintojų siūlančių sprendimus pasirinkimas didelis.  Todėl Atea specialistai padeda klientams rasti optimalų sprendimą, priklausomai nuo tinklo infrastruktūros, rizikų vertinimo ir reikalavimų saugumui.

Pagrindiniai ugniasienių tipai:

  • Ugniasienė (stateless arba statefull).
  • IPS/IDP ugniasienė atpažįsta atakas ir įsilaužimus pagal aprašų duomenų bazę.
  • Apsaugai nuo DDoS atakų skirtos ugniasienės.
  • Duomenų bazių ugniasienės.
  • Saugumo “šliuzai“ – specializuoti sprendimai URL filtravimui, pašto saugai, AV filtravimui ir kitoms siauresnėms funkcijoms.

UTM

Viena iš ugiasienės evoliucijos krypčių – „viskas viename“. Tai vadinami UTM (Unified Threat Management) sprendimai apimantys kuo didesnį funkcijų skaičių.

NGFW

Naujos kartos ugniasienės apima tris funkcijas: ugniasienę, IPS ir aplikacijų kontrolę. NGFW suteikia papildomą kontekstą ugniasienės sprendimų priėjimui, tikrina srautą (DPI) ir įžvelgus rizikas – jį blokuoja.

Naujos kartos ugniasienės apjungia tradicines funkcijas – paketų filtravimą, NAT, URL filtravimą, VPN su Qos. Bei naujas –  IPS, SSL ir SSH patikra, DPI, reputacija pagrįstu kenkėjiškos programinės įrangos aptikimą, aplikacijų kontrolę. Tai atsakas į didėjančias grėsmes L4-L7 lygyje.

WAF

WEB aplikacijų ugniasienė – tai sprendimas pritaikantis taisykles komunikavimui HTTP protokolu, apsaugantis nuo šiuo protokolu išnaudojamų pažeidžiamumų.

WAF gali būti kaip atskiras sprendimas, arba kaip modulis bendrame apkrovos skirstymo/ugniasienės sprendime.