2017-05-10

„Delfi TV“ – visada ten, kur veiksmas

Ekspertai neabejoja – internetinė televizija anksčiau ar vėliau pakeis mums įprastą, tradicinę. Tai rodo ir žinios iš už Atlanto: praėjusiais metais JAV internetinė televizija aplenkė šioje šalyje populiarią kabelinę. Regis, kad kova dėl žiūrovų ir pajamų iš reklamos netrukus užvirs ir Lietuvoje.

Žiniasklaidos grupė „Delfi“, valdanti „Delfi TV“, įgyvendina numatytą verslo strategiją ir stiprina interneto televizijos pozicijas. Pagrindiniai šios TV tikslai – suteikti daugiau vertės „Delfi“ lankytojams ir išnaudoti technologijų galimybes plečiant verslą. „Būdami lyderiaujančia žiniasklaidos priemone mokame kurti ir perduoti turinį, taip pat laiku atsidurti įvykių centre. Internetinė televizija – būdas gyvai pateikti informaciją ir sudominti žiūrovą“, – pasakoja Kristijonas Šiaulys, „Delfi IT“ skyriaus vadovas. Viskas prasidėjo nuo sporto varžybų transliacijų. „Delfi TV“ ėmė transliuoti tas varžybas, kurių paprastai nerodo televizijos. Šis žingsnis sulaukė žiūrovų palaikymo, augo jų srautai. Iš pradžių būdavo transliuojamos krepšinio, futbolo varžybos, vėliau – debatai, interviu. Naujausias „Delfi TV“ pranašumas – tiesioginės transliacijos iš įvykio vietų. Paskaičiuota, kad per metus parodoma daugiau nei 1000 tiesioginių vaizdo transliacijų. Augant žiūrovų ir transliacijų skaičiui, teko pasukti galvą dėl interneto TV duomenų perdavimo platformos, mat buvusi ribojo pralaidumą. Užtikrinti kokybiškas transliacijas buvo įmanoma tik 10 000 žiūrovų. „Plėsti naudojamą platformą būtų labai brangu. Ieškojome kito sprendimo ir „Baltnetos komunikacijos“ mums pasiūlė tinkamą sprendimą“, – sako K. Šiaulys.

KELIS KARTUS PRALAIDESNĖ

Buvo parinkta ir pasiūlyta „Baltneta CDN“ (Content Distribution Network) – turinio perdavimo, dar vadinamojo streaming, platforma. Naudojant ją drauge su turima platforma užtikrinamas didesnis, net iki 70 Gbps, sistemos pralaidumas. Vadinasi, transliacijas gali žiūrėti ne 10 000, o iki 50 000 žiūrovų. „Baltnetos komunikacijos“ projektų vadovė Vaida Vaižmužytė įsitikinusi, kad pagrindinis „Baltnetos CDN“ paslaugos privalumas – dinamiška infrastruktūra. Nereikia įsigyti perteklinių resursų – mokama tik už perkamą paslaugą, jos plėtra palyginti nebrangi ir greita. Vienas iš iššūkių – tinkamas išeinančio srauto paskirstymas interneto tiekėjams, kurių vartotojai žiūri „Delfi TV“ transliacijas, o tokių yra 11 (kabelinio ir mobiliojo ryšio operatoriai). „Delfi TV“ paraleliai naudoja abi turinio perdavimo platformas. Tai užtikrina vienodai aukštą pralaidumą vartotojams, naudojantiems bet kurio Lietuvos interneto ryšio tiekėjo paslaugas.

NETRUKO ĮSITIKINTI NAUDA

Idėjas paversti veikiančiais sprendimais „Baltnetos komunikacijos“ ir „Delfi TV“ užtruko vos kelias savaites. Pasak K. Šiaulio, bene svarbiausia „Baltnetos komunikacijos“ ypatybė – sprendimų priėmimo ir vykdymo sparta. Tai netruko pasiteisinti. Šių metų vasario 14 d. vyko Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio varžybos tarp „Lietuvos Ryto“ ir Utenos „Juventus“. Kova buvo įtempta, rungtynės baigėsi lygiosiomis, prasidėjo pratęsimas. Žiūrovų skaičius augo tiesiog akyse. Tąkart buvo pasiektas žiūrimumo rekordas – apie 20 000 žiūrovų. „Gerai, kad vaizdo perdavimo paslauga jau buvo išplėsta, kitaip vaizdas būtų nekokybiškas, trūkinėtų. Tokie perdavimo trukdžiai neabejotinai erzintų žiūrovus, kurie, tikriausiai, nebežiūrėtų tokios transliacijos“, – įsitikinęs K. Šiaulys. „Delfi TV“ planuose – transliacijos HD kokybe, daugiau turinio. Netrukus reikės dar didesnio kanalo pralaidumo – srauto poreikis per artimiausius kelerius metus, tikėtina, augs apie keturis kartus.

Norite sužinoti daugiau apie IT?